Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

JotdoKa

PC do gier - 4000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Odłożyłem ostatnimi czasy trochę pieniędzy, więc zamierzam za część z nich mocno zmodernizować mojego PCta.

Aktualnie posiadam taki zestaw jak w sygnaturze. Na pewno nie zamierzam wymieniać PSU.

Budżet to tak jak napisałem maksymalnie 4000 zł, choć wiadomo, im mniej tym lepiej.

 

@EDIT - HDDki mam, nie są potrzebne nowe.

@EDIT2 - Aktualne info w #16

 

Czekam na jakieś propozycje i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wymieniasz gpu to jakakolwiek modernizacja nie ma sensu, bo dla 960 i tak wiecej nie potrzeba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wymieniasz gpu to jakakolwiek modernizacja nie ma sensu, bo dla 960 i tak wiecej nie potrzeba

 

 

Jeśli mam walniętą płytę główną to jakakolwiek modernizacja ma sens. ;) Nie widzi mi się kupować GTXa 1060, czy lepszego, gdy obecną kartę mam 1.5 roku i póki co daje radę w tym w co gram.

Jedyna opcja gdy wezmę pod uwagę kupno nowego GPU to taka w której będzie ono naprawdę tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran masz fhd 60hz?

Ogółem warto byłoby sie wstrzymać 2-3 tygodnie do debiutu Coffee Lake, powinno sie pojawić troche fajnych używek w dobrej cenie.

Ale tak czy siak wąskim gardłem w twoim zestawie jest karta, czy teraz przy 2500k czy przy tym bardziej przy mocniejszym procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta całkiem nie działa czy są jakies przeboje?

Warto dociągnąć do Coffee Lake.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówili przedmówcy, jak zostaje GPU bez zmian, to jakakolwiek modernizacja jest bezcelowa.

Zainwestuj jedynie w SSD i będzie b.dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mówili przedmówcy, jak zostaje GPU bez zmian, to jakakolwiek modernizacja jest bezcelowa.

Zainwestuj jedynie w SSD i będzie b.dobrze.

 

Przedmówcy czy przedmówca ?

Przeczytaj dokładnie to co pisze autor tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ekran masz fhd 60hz?

Ogółem warto byłoby sie wstrzymać 2-3 tygodnie do debiutu Coffee Lake, powinno sie pojawić troche fajnych używek w dobrej cenie.

Ale tak czy siak wąskim gardłem w twoim zestawie jest karta, czy teraz przy 2500k czy przy tym bardziej przy mocniejszym procku

 

 

Monitor jaki posiadam to iiyama G-MASTER Black Hawk GE2488HS.

Wstrzymać i tak się wstrzymam, ponieważ zakup planuję dopiero gdy wiemienie Euro na Złotówki co nastąpi za właśnie 3 tygodnie.

Wiem, że karta jest w moim zasięu, po prostu póki co to co mam tak jak napisałem daje radę, a mi też nie zależy na graniu w Ultra w 60 FPSach.

 

Płyta całkiem nie działa czy są jakies przeboje?

Warto dociągnąć do Coffee Lake.

 

 

Nie działa połowa gniazd z tyłu, często w ogóle "traci" wszystkie, a o podkręceniu CPU od jakiegoś czasu w ogóle nie ma mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie teraz nic nie wymyślimy, wróć za 2-3 tygodnie, przed zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mam walniętą płytę główną to jakakolwiek modernizacja ma sens. ;) Nie widzi mi się kupować GTXa 1060, czy lepszego, gdy obecną kartę mam 1.5 roku i póki co daje radę w tym w co gram.

Jedyna opcja gdy wezmę pod uwagę kupno nowego GPU to taka w której będzie ono naprawdę tanio.

 

Kup sobie używke za jakies smieszne pieniadze +ssd , jesli sie upierasz przy modernizacji to tylko amd na ten moment, intel za cyrk z brakiem wstecznej kompatybilnosci i wogole brakiem jakiejkolwiek kompatybilności powinien szczeznac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przedmówcy czy przedmówca ?

Przeczytaj dokładnie to co pisze autor tematu.

 

No jeśli traktujesz że post 2 i 4 pisała ta sama osoba no to wybacz ...

Walnięta płyta to jest ogólne stwierdzenie które może różnie interpretować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, uznajmy więc, że kupię też nowe GPU (wtedy w sumie mógłbym mieć dwa PCty, dla siebie i dla swojej kobiety).

Co byście wtedy doradzili, co odradzili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba już można więc odświeżam temat.

 

Po przemyśleniu wszystkiego jestem skłonny do zmiany GPU, najwyżej w obecnym piecu zostawię jeden HDD i będzie dla dziewczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam ponownie, ponieważ post przepadł w odmętach forum.

 

W niedziele, najpóźniej w poniedziałek zamierzam zamówić części. Póki co wiem, że na pewno celuje w proca i5 8400, grafę GTXa 1060(ewentualnie używka 1070 jak będzie jakaś tania), oraz obudowę Regnum RG4T Pure Black.

Potrzebuję pomocy w doborze:

- konkretnej wersji GPU (6GB mile widziane i wskazane),

- płyty głównej,

- RAMu (nie musi być 16GB, zawsze mogę drugie 8GB dokupić za jakiś czas)

- SSDka (128GB starczy)

- może jakiś cooler, choć nie wiem czy będzie takowy potrzebny przy procku, którego nie będę kręcił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX1060 Palit JestStream, Ram najlepiej jakiś wysokotaktowany co najmniej 3000MHz, płyta jak najtańsza za ~500zł lub dopłacasz 100zł do lepszych wersji z mocniejszą sekcją i dzwiękówką.

Jakieś chłodzenie na cpu wskazane, ale chyba nawet boxowe z 2500k powinno być lepsze o ile ma miedziany rdzeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...