Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Apps

Rozbudowa zestawu, budżet +- 1k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mój obecny zestaw to:

Płyta: ASUS M5A78L-M LX V2

Procek: AMD FX-4100 4x3,6 GHZ 12MB CACHE

Grafika: GEFORCE GT520 2048MB

Ram: 8GB 667MHz ( DDR3-1333 / PC3-10600 DDR3 SDRAM UDIMM )

Zasilacz: Bandit Power ATX-450W

Dysk: SSD Samsung SSD Evo 850 250GB

 

 

Nie gram w gry, korzystam z photoshopa, obróbki video ale tylko w podstawowym wymiarze i kilku aplikacji jednocześnie, włączone 2-3 przeglądarki.

 

Chciał bym go albo rozbudować albo zmodernizować zostawiając np. tylko grafikę czy RAM ale niestety nie wiem co jest lepszym wyjściem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szedłbym tutaj w używki:

ASRock P67 Pro3 1155 + Intel Core i7-2600 + RAM DDR3 Goodram Play 2x4GB 8GB 1600MHz CL9 (później dokupisz drugą parę). Możesz szukać jakiś używek 2133MHz 2x4GB np: G.SKILL RipjawsX 2x4GB 2133MHz i później tak samo dokupić drugą taką samą parę. Lecz przy tej platformie nie ma wielkich różnic pomiędzy 1600MHz vs 2133MHz.

Kartę weź chociaż Radeon HD 5770 1GB GDDR5.

Zasilacz: FSP400-60GLN

 

Ponad budżet lecz można szukać taniej - okazji. Stare części może uda Ci się odsprzedać (RAM również bo jest zbyt wolny). Zasilacz obowiązkowo do zmiany bo to "jednostka" z czarnej listy i nie ryzykowałbym podpinania do niego lepszych podzespołów. Z nowych części nic sensownego/wydajnego nie złożysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o samą kartę graficzną tu masz mniej więcej zobrazowane jej znaczenie m.in. w Adobe Photoshop:

 

 

 

Tu małe porównanie GT 520 do Radeona HD 5770:

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT-520-vs-AMD-HD-5770/m7768vsm7752

 

Karty z powyższego filmu nie różnią się tak znacząco jak GT 520 vs HD 5770

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT-520-vs-Intel-HD-2000-Desktop-11-GHz/m7768vsm7697

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Haswella nie warto brać bez K bo nie podbijesz zegarów poprzez Turbo Boost.

Jeśli już to z K np: I5 4670K + AsRock Extreme4 z87.

Do tego trochę lepsze chłodzenie SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

Zasilacz może być choć wolałbym od Seasonica XFX Core PRO 450W - mocy ma aż nad to co potrzebujesz. Z lepszych używanych zasilaczy Cooler Master G450M

 

Ta karta ogranicza Cię w tym co robisz. Zobacz sobie porównanie tego GT 520 do zintegrowanej karty na procesorze który wyżej wybrałeś HD Graphics 4600:

 

 

http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GeForce-GT-520M-vs-Intel-HD-4600-Desktop-125-GHz/m8308vs2168

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena fajna tylko, że na zakupy potrzebuję fakturki, a tej pewnie z prywatnej oferty nie dostanę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że z grafiki zupełnie zrezygnuję, na procku wystarczy tylko może w takim wypadku warto coś lepszego ? Myślę, że na procku mógł bym troszkę budżet naciągnąć, może coś jak i7 4770K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie weź najnowszą integre od Intela w postaci Intel Core i5-7400, 3GHz + AsRock H110M-HDV + Crucial 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 + SEASONIC SS-350ET

Stare podzespoły sprzedaj (płyta, RAM, procesor) i dołóż do większej ilości RAM. Ten seasonic pomimo że tani to porządna i stabilna jednostka do tego zestawu wystarczy z dużym zapasem.

Lub 8 GB RAM a później dokupisz drugą taką GoodRam 8GB 2400MHz CL15 Iridium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z i7 4770K wyjdzie dużo drożej niż zakładany budżet. Musiałbyś dobrą płytę pod OC kupić - używanie "kilku aplikacji jednocześnie, włączone 2-3 przeglądarki." to tylko RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :-)

 

Zestaw dzięki waszej pomocy został złożony i teraz przyszedł czas na rozbudowę, a dokładniej chcę dokupić drugi monitor do zestawu i będę potrzebował karty graficznej.

Obecnie mam zintegrowaną:

MSI Z97-G43 (MS-7816)

Intel Core i5 4670K

G.Skill RipjawsX, 8 GB,1600MHz, CL9

 

Kryterium jest raczej cena bo nie gram w gry, czasem oglądam filmy więc nie potrzebuję cudów :-)

 

Jakieś propozycje, uwagi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o MSI GeForce GT730 2GB OC, wystarczy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GeForce GT 1030 SILENT LP 2GB GDDR5 za 349zł

Ja bym już dorzucił do GT1030 - cenowo podobnie, a jednak ma to jako taką wydajność i jeżeli nawet będziesz chciał zagrać w prostą grę czy podłączyć TV 4K to bez problemu 1030 to obsłuży.

Jak 1030 to model pasywny czyli bez wentylatora (po co ma tworzyć dodatkowy hałas) i z GDDR5 - czyli to co Ci zaproponowałem. Są też modele na DDR4 ale to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte GeForce GT 1030 SILENT LP 2GB GDDR5 za 349zł

Ja bym już dorzucił do GT1030 - cenowo podobnie, a jednak ma to jako taką wydajność i jeżeli nawet będziesz chciał zagrać w prostą grę czy podłączyć TV 4K to bez problemu 1030 to obsłuży.

Jak 1030 to model pasywny czyli bez wentylatora (po co ma tworzyć dodatkowy hałas) i z GDDR5 - czyli to co Ci zaproponowałem. Są też modele na DDR4 ale to nie ma sensu.

Super, dzięki za pomoc.

Pozdrwiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to nie jest wielki koszt, to dopłaciłbym do 1030 w wersji DP+HDMI.

DP to wyjście z prawdziwego zdarzenia - nie to co antyczne już DVI, tym bardziej tylko w wersji single link, która jest w 1030.

Jeżeli będzie potrzebne DVI, to za grosze są przejściówki. A DP pozwala na wysokie rozdzielczości i odświeżania, a ponadto GSYNC, - oraz od niedawna na kartach NV - freesync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co komu gsync i jakieś wysokie rozdzielczości w takiej karcie? Jak coś to ma hdmi, podpina pod TV 4k i jest git. Wątpię, że displayport zostanie kiedykolwiek użyty w takim gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, zamówiłem jednak wersję z DP bo takie kable będę miał, a do DVI musiał bym jeszcze przejściówkę kupować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...