Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

merycha

Zmiana pamięci ram i częstotliwość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam nie wiem którą obcję wybrać czy dual channel z 264 MHZ są to kości 1gbx4 ddr2 dwie pracują w 266MHz a następne dwie w 333 MHz. Mogę wymienić te 266 na 333 więc wtedy wszystkie będą po 333 mhz i ogólne taktowanie wzrośnie ale wtedy będą w single channel. Proszę o pomoc :) z góry pozdrawiam

 

proszę o pomoc :) !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze raz i jasniej ile masz tych modułów i o jakiej wielkości, bo nie rozumiem dlaczego miałbyś stracić dual channel.

 

Nie warto zmieniać ramu ddr2 tylko po to żeby mieć wyższe taktowanie, bo to wszystko jest już tak przestarzałe, że nie zauważysz absolutnie żadnej różnicy. Jeśli inwestować w cokolwiek, to powiedz jaki masz sprzęt i jaki budżet, a na pewno coś się wymyśli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wsadziłem do kompa ramy

2x kingston 1gb i 1gb pc2-4300(266mhz) dual

2x samsung 1gb i 1gb pc2-5300(333mhz) dual

razem 4gb :D

 

 

wcześniej zamiast kingstona wsadziłem samsunga to było dual channel i 2xsingle channel ale ogólne taktowanie było 320mhz większe niż teraz mam 264. Duża to jest różnica ? lepiej zmienić na te od samsunga zamiast kingston

 

i było 4x samsung

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz obsadzić dwa banki na jeden kanał i dwa na drugi. Jeśli wsadzisz wszystkie cztery, to powinien być dual channel. Ściągnij CPU-Z i zobacz co jest w zakładce Channel #. Jeśli wciąż używasz DDR2 (co przestało być standardem 10 lat temu, bo dziś jest DDR4), to raczej nie walczysz o rekordy wydajności. Między 266 a 333 (efektywnie 533 i 667) przy dobrych wiatrach będzie ze 2% różnicy. Jeśli myślisz o szybszych 2gb lub wolniejszych 4gb, to to drugie na pewno jest rozwiązaniem. Wsadź je po prostu wszystkie byle w CPUZ pokazało się dual i z głowy. Szczerze to niezbyt rozumiem problem.

Dual channel dubluje wydajność - dostęp jest 128 bitowy a nie 64. Efekt jest taki, że przy dual channel na tych 266 (efektywnie 533) miałbyś to samo co na single 533 (1066)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...