Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mario995

Dobór drugiej kości RAM DDR3 1600MHz-Problem

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Dziś chciałem prosić was o pomoc

Mam wolny slot na płycie głównej i 4GB RAM

Postanowiłem dokupić sobie drugą 4 żeby ten slot wykorzystać. Nie wiem jednak jaką pamięć kupić ( a właściwie waham się )

Sprawdziłem w CPU-Z dokładny model pamięci i znalazłem zdaje się identyczny tutaj

http://allegro.pl/pamiec-samsung-m378b5173bh0-ck0-4gb-ddr3-1600-gwr-i6848537796.html#

Czy jeśli dołożę identyczną kostkę pamięci będą działały w Dual Channel? ( wybaczcie być może głupie pytanie ale nie chcę popełnić błędu )

Chcąc trochę zaoszczędzić znalazłem też taką pamięć

http://allegro.pl/ddr3-samsung-4-gb-1600-mhz-gw12-krk-i6965245091.html#

Czy ona będzie kompatybilna z tą którą już mam? Model jest inny, producent, taktowanie i typ ten sam, Zauważyłem jednak na nalepce pewne różnice

Moja kostka ma oznaczenia 11-11-A1 a ta tańsza za 80 ziko 11-12-A1. Co to oznacza i czy ta tańsza kostka zadziała w moim PC-cie? ( nie chcę popełnić błędu a budżet mam trochę ograniczony )

Czy przyrost wydajności w dualu będzie na tyle zauważalny że lepiej zainwestować w identyczną kostkę czy brać te tańszą? ( o ile ona zadziała w moim PC )

Płyta główna oparta jest o chipset H81 z Pentiumem G3220 na pokładzie

Pozdrawiam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest identyczna,to powinna zadziałać,oczywiście musisz włożyć w odpowiednie sloty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli tę za 110 czy 80 złotych? Bo w sumie trochę skneruje ale jeśli by dało się coś zaoszczędzić to chętnie :D

Bo ta za 80 ma inny numer i chyba timingi się różnią (11-12-A1 i 11-11-A1 )

Czy zatem obie będą pasować? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...