Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

miemik

multimedia 120 Mb/s, router, switch i problemy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

W związku z tym, że nie mogę znaleźć dla siebie routera do 200 zł i każdy, który kupiłem wracał bo było coś z nim nie tak, nadal trzymam się swojego TL-WR841ND. Model mi sie trafił przedni bo wszystkie inne leje na głowę pod względem stabilności zasięgu i jakości połączenia ma tylko jedna wadę bo ma 100Mb/s WAN`a co ogranicza komputer, który wisi na kablu a nie na wi-fi. Na wi fi są tylko tablety oraz telefony. W związku z powyższym CZY JEST MOŻLWIE, żeby pomiędzy modemem a routerem zainstalować switcha, do którego podepnę na żywca komputer i router (gdzie prędkości już nie są takie ważne). Myslałem o tym switchu TL-SG1008D. Jak myślicie zadziała to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, też mam internet z multimedii i dzisiaj przetestowałem takie rozwiązanie jak Cię interesuje.

Do modemu od MM podłączyłem switch, a w niego wpiąłem 2 routery i lapka na kablu.

Wszystko działa jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Switch za modemem? Ciekawe. A co operator na to? Daje Ci aż trzy IP na raz? Da tego na końcu routery zamiast AP? Bez sensu taka sieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam takiego połączenia, po prostu to sprawdziłem z czystej ciekawości.

Kilka lat temu miałem w Krk neta z upc i za modemem był switch, i do niego komp i osobno router; wiecej niż 2 ip upc nie przydzielało.

Tu w mm widzę że inaczej to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...