Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

cinek15c

[3000 - 3300] Laptop multimedialny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

poszukuję laptopa dla znajomej. Laptop ma służyć do ogólnego użytkowania typu przeglądanie stron internetowych, oglądanie filmów, słuchanie muzyki. Zależy jej również na trwałości, żeby nie trzeba było go za 2 lata znów zmieniać. Ważne jest również, żeby laptop był szybki i nie zawieszał się przy takim użytkowaniu. Gier nie bierzemy pod uwagę, bo do tego na 100% nie będzie używany.

Laptop 15,6 cala, matryca matowa FULL HD, z systemem.

Lenovo nie chcę, bo mam z nimi złe przeżycia.

 

Na początku rzucił mi się w oczy laptop: https://www.x-kom.pl/p/338835-notebook-laptop-156-msi-gl62-i5-6300hq-8gb-1tb-win10x-940mx-2gb-fhd.html

ale zastanawiam się, czy do takich zastosowań potrzebny jest 4 rdzeniowy procesor? Czy nie lepiej zamiast tego i5-6300HQ wziąć i5-7200U i dołożyć dysk SSD? Wydaje mi się, że i5-7200U nie powinien jakoś zamulać przy takim użytkowaniu, a dysk SSD da sporą poprawę w szybkości działania. Mam rację?

8 GB RAMu moim zdaniem też powinno wystarczyć do takich zastosowań, czy lepiej się szarpnąć od razu i wziąć 16 GB? :D

 

I zamiast tego MSI wziąć takiego Acera:

https://www.x-kom.pl/p/337465-notebook-laptop-156-acer-f5-573g-i5-7200u-8gb-1201000-win10-gf940mx-fhd.html

 

Albo coś podobnego do tego Acera, tylko bez dodatkowej dedykowanej karty graficznej.

 

Który wybór będzie lepszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba iść w coś dobrze wykonanego, lekkiego, z trwałą i ładną obudową... To ma się podobać kobiecie tak? ;) Moim zdaniem procek U - będzie się mniej grzał i oszczędzał baterię ;) 8GB ram i SSD to konieczność do tych zastosowań.

Są dwie opcje: HP Pavilion i5-7200U/8GB/1TB+120SSD/Win10 GF 940MX lub Dell Vostro 5568 i5-7200U/8GB/256/10Pro FHD złoty

(widzę, że proponujesz laptopy z systemem, więc też takie zaproponowałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ma się podobać kobiecie :D

I musi być z systemem, w pierwszym poście w sumie napisałem, ale można było przeoczyć przy tym natłoku informacji.

 

A jak ogólnie się sprawują laptopy od HP bo nie miałem jeszcze okazji żadnego bliżej poznać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Aspire 5 i5-7200U/8GB/120+1000/Win10 MX150 FHD za 3349zł

Ma matową matryca FHD IPS, kartę graficzną GF 150MX, 8GB ramu oraz dwa dyski, szybki SSD na system i programy oraz pojemny HDD na inne dane. W cenie jest oczywiście system operacyjny Windows 10. Serwis Acera jest całkiem przyzwoity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ogólnie się sprawują laptopy od HP bo nie miałem jeszcze okazji żadnego bliżej poznać?

Ostatnio się poprawili ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...