Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BUBU0017

Obciążenie cpu na 60-100% przez system

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu borykam się z pewnym problemem. Otóż po włączeniu komputera tak po 2-3 min choć zdarza się to bardzo nieregularnie, czasem może to być nawet 10 min, menadżer zadań pokazuje mi ze proces system zjada mi ok 60% cpu tak na 5 sek. po czym ustaje. Wtedy komputer strasznie zwalnia, a kursor myszy zaczyna nawet skakać po ekranie zamiast chodzić płynnie. Po bardzo krótkim okresie czasu to ustępuje. Podczas grania to raczej nie następuje tylko przy włączonym tylko pulpicie z Google chrome w tle najwyżej. Przeczytałem na różnych forach żeby sprawdzić co to może być za proces systemu z aplikacji process explorer. Ciężko było to złapać ponieważ trwa ten proces bardzo krótko, ale gwałtownie i wydaje mi się ze jest to atc.sys lub dxgmm2.sys. Wydaje mi się ze raczej to pierwsze. Dodatkowo wczoraj tak ok. po minucie od wejścia do pulpitu wyskoczył mi bsod z napisem irql not less or equal. Sprawdziłem również to i pisano ze musze sprawdzić czy to nie jakiś sterownik. Zainstalowałem wiec drivereasy i zaktualizowałem wszystko.

Dodatkowo zauważyłem że hwinfo i menadżer zadań pokazują inne wartości. Hwinfo pokazuje 100% użycia cpu a menadżer ok. 60%.

Korzystam z Windows 10 i bitdefender czyli mój antywirus nic nie wykrywa. Przeleciałem jeszcze ccleanerem kompa ale nic to nie dało.

Mam nadzieję że dokładnie opisałem problem i będziecie w stanie mi pomóc :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...