Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PP101

Monitor za 2000 zł 27-32cale

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam obecnie stary monitor http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/monitor-archives/LS24KIEEFV/EDC/ samsung 2493hm chciałbym coś nowszego do 2000 zł lub jak będzie warto to rozwarze dopłatę .

monitor głownie do internetu, przeglądania zdjęć ,Gier głównie singiel player typu: wiedzmin , fallout, mafia, farcry ,rpg wiec wysokie hz to tylko opcjonalnie . Zależy mi głównie na tym że jak włączę 2 monitory jednocześnie w grze czy przy jakimś ładnym zdjęciu to zobaczę faktycznie różnice . wielkość monitora to naj mniej 27 cali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam obecnie stary monitor http://www.samsung.com/pl/consumer/pc-peripherals-prtinters/monitors/monitor-archives/LS24KIEEFV/EDC/ samsung 2493hm chciałbym coś nowszego do 2000 zł lub jak będzie warto to rozwarze dopłatę .

monitor głownie do internetu, przeglądania zdjęć ,Gier głównie singiel player typu: wiedzmin , fallout, mafia, farcry ,rpg wiec wysokie hz to tylko opcjonalnie . Zależy mi głównie na tym że jak włączę 2 monitory jednocześnie w grze czy przy jakimś ładnym zdjęciu to zobaczę faktycznie różnice . wielkość monitora to naj mniej 27 cali

 

Miałem tego Samsunga. Fajny monitorek. Obecnie mam LG 27UD68 i tego ci polecam. Przerobiłem po drodze sporo monitorów, żaden mnie tak nie zachwycił. Ale Samsunga do tego LG porównywać się nie da, bo między nimi jest technologiczna przepaść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jeszcze konfiguracje cobyśmy ci 4k nie polecili do jakiegoś prodiża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell jest zawsze dobrym wyborem, bo to gwarancja porządnego wykonania i serwisu. Jeśli ci się podoba, śmiało możesz brać. W dodatku Dell słynie z najlepszego w branży skalowania materiałów do innych rozdzielczości niż natywna, więc na pulpicie włączysz sobie skalowanie 150% i będziesz miał super ostry obraz, a w gierkach odpalanych w FHD nawet nie poczujesz różnicy. Możliwości monitora 4K są o niebo większe od monitorów FHD: filmy 4K HDR wyglądają bajecznie, fotki z wakacji nabiorą nowej jakości, a jak zmienisz sobie kartę, to szczęka ci opadnie jak zobaczysz gierki w 4K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 4k to nie mam najmniejszych szans :) specyfikacja komputera jest już w sygnaturze . A czy warto teraz kupować monitory 4k ? tak na przyszłość ? podoba mi się taki https://www.emag.pl/monitor-dell-27-led-u2718q/pd/DGZVGKBBM/ .

Schodzę właśnie z 42 4k (brałem aby nie korzystać ze skalowania xD bez 150% nie da się używać) na 32 2k i powiem tak od dwóch lat skalowanie windowsa odbiera mi smak życia. Teraz liczę, że tej zemsty Ceaușescu jaką jest skalowanie nie będę musiał używać. Co gorsza jak skalujesz filmy do 4k to jest taka masa anomalii, że głowa mała, a o mocy obliczeniowej nie wspomnę. Tyle dobrze, że teraz mam 1060 to nie żre tyle prądu przy oglądaniu, ale jak miałem 970 po OC to ze ściany żarło nawet 300 watów xD Do samego pulpitu i przeglądarki + roboty/office itd. jest w sumie spoko 4k, ale do całej reszty to raz trzeba uber karty, dwa użerać się z dziwnymi humorami systemu, programów, sterowników. No i wszędobylskie rozmycie to jest najbardziej przesrane kończy się tym, że nakładasz filtry na gry przy FHD bo nie jest ostro, nakładasz milion filtrów wyostrzających na film w FHD bo nie jest ostro (pomimo tego, że ma 15 i więcej GB xD) no ale można się przez pierwsze miesiące jarać pokazówkami w UHD i timelapsami z YT xD na netflixie contentu w UHD jak na lekarstwo, a potem zostają już tylko produkcje edukacyjne dla dorosłych. Nowa generacja kart rozwiąże problem wydajności w grach (tak 4k wygląda fantastycznie), ale za nim pojawi się prawilny contnet w UHD na h265 na tak zwane tony to jeszcze ze 4 lata minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości: możesz napisać o jakim monitorze piszesz, ew. zrobić fotkę fragmentu tekstu? Miałem niedawno Philipsa BD3270QP i z ostrością faktycznie niewiele miał wspólnego. LG 27UD68 ma zwarty układ subpixeli RGB i po skalowaniu do 150% jest ostry jak żyleta. W filmach i grach też nie widzę żadnego rozmycia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie monitor to TV na matrycy s-mva chimei, co prawda AOC tłucze na niej monitor w wersji 40 cali i kasuje za niego krocie. Tu nie o to chodzi, że obraz nie jest jak żyleta bo będzie ostrzejszy niż na 2k 32 cali, ale jak już zdążysz się najeść i zaczniesz dostrzegać pewne niuanse, to zaczyna męczyć. Przy 27 calach jest to mniej odczuwalne, bo PPI jest większe, ale już zwracasz uwagę na pewne rzeczy i one przeszkadzają. Głównie o filmy i seriale się rozchodzi, a to u mnie główny materiał. Nie chce ci mindfucka robić ale to się bardziej rozchodzi o to, że obraz jest za gładki, a nie tyle nie ostry.

Teraz odkąd madashi wprowadził NGU to i tak nie jest źle, bo jak film nie jest kręcony jakimś crapowatym mydłem, to jest naprawdę zacnie aż oczy wypala z crispem i sharpenem + uwypuklaniem detali, ale z takich znaczących to ostatni Star Wars daje radę. Niestety budżet mam ograniczony i korzystam z netflixa. Daje ci rok potem gładkość zacznie płatać figle z twoim umysłem. Ciesz się tylko z tego, że na 27 calach to nie jest tak irytujące, ale znowu dla mnie już 27 cali@wqhd/4k nie jest opcją, bo jak nie pracuje to siedzę 1,5 m od ekranu. Znowu do pracy docelowo będzie ramie z pivotem. No i dodaj do tego, że jestem krótkowidzem z -1 więc mam wbudowanego zooma i aby blisko siedzieć muszę mieć 24@4k + scale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co 4K i kiedyś zmiana GPU ? To mało przyszłościowe. 8K szukaj kiedyś kupisz sobie pod niego GPU. Wysrać 2500zl w ekran, do karty graficznej 3GB która w FullHD dzisiaj ledwo przędzie to deal życia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co 4K i kiedyś zmiana GPU ? To mało przyszłościowe. 8K szukaj kiedyś kupisz sobie pod niego GPU. Wysrać 2500zl w ekran, do karty graficznej 3GB która w FullHD dzisiaj ledwo przędzie to deal życia.

 

Dlatego się pytam czy jest sens kupowanie teraz monitora 4k . Zmiana karty graficznej czy całego kompa będzie wtedy kiedy zobaczę że nie daje rady . jak na razie w te gry co gram to wszystko śmiga na fullHD .A że nie mam za dużo czasu na granie to nie gram w same nowości bo jestem trochę w tyle . Co do zmian monitora to ten obecny kupiłem 2008 roku .

 

Ostatnio kupiłem monitor https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/monitor-samsung-lc32f391fwuxen oddałem go bo jednak zakrzywiony obraz nie jest dla mnie drażniło mnie to . Co do monitora to oryginalnie skalibrowany miał gorszy obraz od mojego, po zabawie w menu udało mi się uzyskać lepsze barwy no i 31,5 cala robiło spore wrażenie . Jedynie co mnie rozwaliło to przesyt koloru niebieskiego musiałem go obciąć z 50 na 20 żeby nie było jakieś poświaty .

 

 

 

Mówisz że nie ma sensu wywalać 2500zł na monitor to w takim razie co polecasz w moim przypadku ? ja z chęcią kupie coś tańszego tylko żebym był z niego zadowolony na lata .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie zamierzasz zmieniać GPU to do 970 tylko full hd ewentualnie 1920x1200 więc ja tu nie widzę sensu zmiany monitora do obecnego sprzętu skoro masz 24 cale 16:10 1920x1200 TN. Chyba że bardzo Ciebie kręci wielkość monitora oraz IPS i akceptujesz jego wady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smiało kupuj 2k rozdziałkie i 27 cali. FHD na 27 calach to jest pixeloza do potęgi miałem dwa monitory tego samego producenta obok siebie i nie w ogóle o czym rozmawiać. Ten zbiera b.dobre recenzje:

https://www.morele.net/monitor-aoc-ag271qx-774712/ mimo żę Tn-ka to przyzwoity obraz 144hz i 2550x1440 co robi olbrzymią różnice w grach (acz też 970-tce bedziesz musiał detale przyciać ale żaden AA czy taka opcja graficzna nie zrobi takiej różnicy jak po prostu wyższa rozdzielczość a mam taki(o tej rozdzielczości) monitor już 2 rok i wiem co mówie.)

 

Jak już zmieniać to zebyś wiedział za co zapłaciłeś a nie fhd na fhd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już miałby się pchać z tym gpu pod qhd 144hz to radziłbym kupić z g-sync ale to już koszt większy na przykład Dell S2716DG. Ludzie patrzą za g-syncem w qhd przy gtx 1070 a co dopiero przy gtx 970. A jakby chciał IPS to znowu robi się 3 tysiące i więcej + zwroty żeby trafić dobrą sztukę co jest znacznie poza budżetem. Znowu słaby deal dla autora. Już nie wspominając że ceny gpu są nieopłacalne i trzeba szukać okazji na 1080 żeby jako tako nie przepłacić, jeśli autor zdecydowałby się jednak wymienić GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ani WQHD 144Hz ani 4K 60hz nie będzie działać dobrze na 970ce :) FullHD 144Hz lub WQHD 75Hz to max dla tego GPU.

 

Nie wierzysz? Przetestuj np Battlefielda ze skalowaniem czy coś innego. ustaw skalowanie rozdzielzości na 133% (wqhd) i 200% (4K) - Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FullHD 144Hz lub WQHD 75Hz to max dla tego GPU.

To nawet będzie ciężkie do ogarnięcia na 970 i na pewno nie obejdzie się bez OC tego GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca TN odpada chce żywsze kolory .

 

Przeczytałem wasze uwagi i macie racje w takim razie zmieniam GPU na nowszy z racji tego że moja karta po oc jest w granicach 1060 to zostaje mi tylko 1080 bo na ti mnie nie powaliło żeby tyle dawać za kartę. https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-gaming-x-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-3x-dp-dvi-box-gtx-1080-gaming-x-8g-774257/ wstępnie jest taka chyba że polecacie innego producenta . Ale z mojej msi jestem bardzo zadowolony żadne cewki nie piszą chłodzenie chodzi cichutko jak żadne inne no i możliwości OC . mam nadzieje że moja pójdzie za koło 900zł to będzie dopłata coś koło 1600-1700 zł

 

Tylko pytanie czy mój procek starszej generacji nie będzie blokował tej karty ? . od kiedy złożyłem kompa nie śledzę co z czym teraz daje rade wiec pytanie do was .

 

w takim razie teraz proszę o polecenie mi monitora do takiego zestawu . Najlepiej 2k bo 4k to faktycznie trzeba mieć kompa na wypasie

 

Sam zaproponuje https://www.komputronik.pl/product/262378/dell-u2715h.html

lub ten co polecał kolega sniper10000 https://www.emag.pl/monitor-lg-27-led-ips-4k-uhd-27ud68-w/pd/DX2YS3BBM/?cmpid=60049&utm_campaign=wszystkie&utm_content=12218539&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl niby 4k ale przecież nie muszę wykorzystywać teraz tego 4k tylko 2k ważne żeby matryca była dobra .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj KLIK 238 stronie zotac najbardziej opłacalny KLIK wiadomo że trzeba zaraz rejestrować po kupnie na stronie producenta bo nie ma co liczyć na gwarancję sklepu emag za bardzo. Trochę o tym poczytaj czy wolisz przyoszczędzić z zotac czy też nie. Twoja karta szybciej pójdzie coś w okolicach 800 bardziej niż 900 ile Ci zostało gwarancji na tą kartę? Co do monitora Dell U2715H udany ale już raczej stary i nieopłacalny cenowo.

 

Edit: Co do procka to masz wykręconego i5-4690K na 4,5 więc z 1080 nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostało coś koło 1 roku . Czy ja wiem może ktoś będzie chciał kupić edycję militowana za 900 zł . Co do emag i reklamacji nigdy nie miałem z nimi problemu . Ale to tylko przypadkowy sklep . To jaki jest teraz opłacalny ? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem sam. Czego ty szukasz? qhd 60hz? qhd 144hz? Z 4k niekoniecznie musisz rezygnować po prostu zamiast 1080 kupujesz 1080ti i w tej rozdzielczości twój procek powinien sobie poradzić. W przypadku qhd 60hz i twoim procku bezpieczniej jest kupić 1080, z kolei do 144hz qhd najlepiej jest znowu kupić 1080ti nawet jeśli będzie go procek ograniczał w grach procesowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się pogubiłem sam. Czego ty szukasz? qhd 60hz? qhd 144hz? Z 4k niekoniecznie musisz rezygnować po prostu zamiast 1080 kupujesz 1080ti i w tej rozdzielczości twój procek powinien sobie poradzić. W przypadku qhd 60hz i twoim procku bezpieczniej jest kupić 1080, z kolei do 144hz qhd najlepiej jest znowu kupić 1080ti nawet jeśli będzie go procek ograniczał w grach procesowych.

 

Napisałem w pierwszym poście w co gram, wiec wydaje mi się że monitor 2k rozdziałka i 60hz by do tego stykła. Ale proszę was o dobór monitora bo może się mylę nie wiem czy będę widział jakąś różnice miedzy 60hz a 144 np w wiedźminie .

 

Co do 1080ti to napisałem że nie będę wywalał tyle za kartę to już przesada płacić tyle za jeden podzespół .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zostajemy przy 1080 bez ti to qhd 60hz ze spokojem lub qhd 144hz lecz z g-sync obowiązkowo. W wiedźminie nie wykorzystasz w pełni 144hz. Tak więc ostateczna decyzja czego szukasz? Jak będziesz zdecydowany na 100 procent zmień nazwę wątku tak żeby każdy wiedział co poradzić zanim wejdą do tematu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak 75Hz w jego przypadku z przyzwyczajenia 60Hz pisałem. Patrząc znowu na budżet zapomniałem że g-sync 144hz qhd 27 cali ips jest poza zasięgiem autora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czemu jednak 75hz ma być ? jest jakaś widoczna różnica między 60hz ? no i w takim razie w tym budżecie będzie ciężko zaproponujecie coś w tym budżecie i powyżej ?

 

 

 

https://www.euro.com.pl/monitory-led-i-lcd/asus-mg279q.bhtml?gclid=EAIaIQobChMIhPrAwuPK1gIVB54bCh0aOg-EEAQYAyABEgIrlPD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CMTCgevjytYCFcccGAodIN0FQg wszystko co szukam z 75hz+ to trochę drogie . ale o o nim myślicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...