Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

z4zu

gtx 970 freezy sekundowe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od paru dni trochę przysiadłem do komputera i chciałem sobie coś pograć, toteż ściągnąłem sobie Far Cry 3 no i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że czasami zdarzają się takie milisekundowe ścinki obrazu, to nie są spadki fps tylko taki freez sekundowy, ze przykładowo obracam kamera w lewo i nagle lekki freez, idzie z tym grać, ale jest to denerwujące, grałem jeszcze w Guild Wars 2, ale tam tego nie uświadczyłem i w cs:go także raczej bez freezów.

Procesor to i5-2400, 8gb ram w dual channel taktowane po 1333mhz. Temperatury karty dochodzą do 78 i jest to w sumie wyjec, na procesorze mam boxowe chłodzenie jeszcze z pastą z tego boxowego chłodzenia no i druga wskazówka, może coś to komuś powie, albo da mi odpowiedź przy tym, komputer ogólnie ma z przodu w obudowie jeden wentylator i jest on podpięty do wtyczki molex no i z tyłu obudowy jest wentylator, który powinien wiać, albo wywiewać ciepło z gpu, ale czekam na adapter molex 3 pin, bo mam budżetowe mobo, do którego nie mam wejścia na wentylator, tylko cpufan1 a mobo ms 7728, no ale temperatury wydaje mi się są zdatne, procesor max 78 stopni miał, gpu max 79 podczas gry.

I teraz pytanie, czy rozchodzi się właśnie tutaj o:

a) ogólnie chłodzenie / procesora / brak tego wentylatora jednego

b) boxowe chłodzenie na procesorze z pastą tą co była na coolerze ( mam w strzykawce, ale nie nakładałem jej )

c) zasilacz???????????

d) dysk?????

e) system win 10

 

Dodam, że w panelu sterowania Nvidia mam włączoną synchronizacje pionową, ale monitor niestety FreeSync, dlatego, że górnicy wykupili wszystkie karty czerwonych i nie wytrzymałem. Może coś w tym panelu sterowania nvidia pozmieniać, bo mam wrażenie, że tam wszystko na full opcje poustawiane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie "mikro-przycięcia" to w większości wypadków zła konfiguracja systemu, jakieś programy działające w tle, sprawdź co startuje z systemem i przed grą wszystko powyłączaj. Wejdź w menedżer zadań i zobacz jakie procesy obciążają procesor i system. Zainstaluj od nowa najnowsze sterowniki nvidii z opcją "czysta instalacja".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procesor max 78 stopni miał

Dla Sandy 70 stopni to max. Procesor zbija Tobie taktowanie. Sprawdź to dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System postawiłem 4 dni temu, więc nic zbędnego nie powinno być, ale sprawdzę to. Właśnie zastanawiałem się czy niekręcony i5-2400 powinien mieć takie temperatury, ale brakuje mi tego jednego wentylatora do podłączenia, a adapter przyjdzie mi dopiero we wtorek, więc zobacze czy cos zejda temperatury, wymienie moze jeszcze paste termoprzewodzącą.

Dzięki wszystkim za szybkie odpowiedzi, jak ktoś by jeszcze coś chciał dodać od siebie, to każda wskazówka na miarę złota, pozdrawiam.

Jack, możesz mieć rację, bo na samym początku po wczytaniu zapisu gry, jak jeszcze buda jest w miarę chłodna to jest ok, dopiero tak po 10 minutach zaczynają się te freezy co jakiś czas, widocznie będę musiał zainwestować w jakieś chłodzenie na cpu, chyba, że rozwiąże sytuacje ten podpiety wentylator ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal MSI afterburner i core tempa i sprawdzaj czy w czasie tych freezow któryś z komponentów nie dochodzi do 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Sandy 70 stopni to max. Procesor zbija Tobie taktowanie. Sprawdź to dobrze.

85 nie 70, nie wiem skąd te tempy kolego wziąłeś, podejrzewam , że właśnie do takiej temperatury w grze się procek podgrzewa (autor mógłby to sprawdzić jakimś monitorującym programem typu msi after burner) i mu na chwile co i raz przycina

autorze sciągnij OCCT i puść na kilka minut, zobacz do ilu ci na poszczególnych rdzeniach temperatura dojdzie i zaraz wszystko będzie wiadomo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

85 nie 70, nie wiem skąd te tempy kolego wziąłeś, podejrzewam , że właśnie do takiej temperatury w grze się procek podgrzewa (autor mógłby to sprawdzić jakimś monitorującym programem typu msi after burner) i mu na chwile co i raz przycina

Wynika to z konstrukcji procesorów (32nm chip). Wraz ze wzrostem temperatury może spadać jego stabilność. Oczywiście takie zjawisko zachodzi również w każdym innym procesorze ale w przypadku Sandy przekroczenie zalecanych maksymalnych temperatur może mieć znaczący wpływ na jego wydajność jak i również stanowczo skrócić jego żywot. 85 stopni to jest już na granicy bezpieczeństwa.

 

Na oficjalnym community Intela potwierdzono że teoretycznie temperatura Tcore pod wysokim obciążeniem nie powinna być wyższa niż 10 stopni od Tcase.

 

Dla i5 2500k max Tcase to 72.6°C + 10°C (safe) = 82,6°C - to jest próg bezpieczeństwa. Wszystko zależy od konkretnej sztuki ale może się zdarzyć że przy takich temperaturach procesor będzie stwarzał problemy. To tyle z teorii, a jak to się przekłada na wydajność Waszego konkretnego egzemplarza każdy musi sobie sam sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten FarCry 3 to z torrentów zassałeś? Kiedyś chciałem sprawdzić tę gierkę i na GTX670 miałem to samo. Kupiłem oryginalną grę i hulała jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...