Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vteccorp

WD Red 8TB (WD80EFZX)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuję pewnych informacji na temat parkowania głowic w dysku WD80EFZX.

Jeśli ktoś posiada/użytkuje ten dysk... jak wygląda sprawa parkowania głowic? Czy dysk parkuje z automatu, jeśli tak - to po jakim czasie? Czy przy pomocy WDIDLE, można nadal wyłączyć parkowanie (niestety zauważyłem, że w coraz większej ilości nowych dysków WD blokuje tą możliwość)... można jedynie wydłużać czas parkowania, za pomocą narzędzia WD Red SMART load/Unload utility.

 

Jeśli możecie, podajcie cały numeru modelu np. WD80EFZX-68UW8N0 i datę produkcji).

 

Z góry dzięki wszystkim pomocnym wink.gif

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

REFRESH: Coś... ktoś...? nie wierzę, że nikt z tego forum nie posiada takowego! shocked.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk za 2k zielonych, 8tb hdd, nic dziwnego że nikt nie piszę, na anglojęzycznym forum (źródełko) ludzie napisali że parkuje jak cholera, możesz spróbować Crystal disk info jeśli posiadasz ten dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze poszukać, ten dysk można bez problemu kupić w cenie około ~1100zł. Pytałem, bo rozglądam się za czymś pojemniejszym na magazyn. W WD Black, zawsze parkowaniewyłączałem w ustawieniach APM (dotyczy raczej Scorpio Black 2,5"), w Red musiałem wyłączać WDIDLE, bo softem dedykowanym do Red'ów, można jedynie wydłużyć czas parkowania...

Jestem świadomy, że tak pojemnych HDD nie kupuje wiele osób ale na forum na pewno kilku użytkowników już jest... smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ceny przesadziłem fakt, machnąłem się o 8 stów. Niestety moja wiedzą się tutaj kończy, polecam zapoznać się z wynikami w google "WD Red parking head"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...