Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jackal_pl

Którą kartę wybrać? Jak jest z gwarancją na działalność?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

obecnie mam dylemat odnośnie kupna karty graficznej. Używana głównie do gier (rzadko), czasem do renderowania wideo (rzadziej), moc przyda się także w wizualizacji 3D (jeszcze rzadziej).

Obecnie główna gra, w którą gram, to Wiedźmin 3. Czasem coś starszego. Obecnie w Wiedźmina gram na... HD7750. Daje radę na minimum, spadki do 20fps mi nie straszne :D

CPU: i5-4670k (póki co stock, ale płyta to Z87, więc podkręcenie to nie kłopot), 12G RAM, OCZ 600W (nie pamiętam dokładnego modelu, ale jest pół-modularny).

 

Na początku chciałem wziąć 1060 6G, potem pomyślałem, że może jednak lepiej będzie 1070, aż w końcu popatrzyłem na ceny i dopłata do 1080 wynosi około 200-250zł, czyli około 10% -> myślę, że warto.

Wiem, że karta będzie się nudzić, szczególnie, że jak już gram, to fHD 60Hz. Wiem, że CPU będzie ją blokował. Ale wolę, żeby karta chodziła na 50% gwizdka (czy nawet mniej) i tym samym zmniejszy się jej zapotrzebowanie na prąd, no i ciepło jej nie będzie, co zwiększy jej trwałość. Zakup tzw. "na lata". Dodatkowo - jak wygląda kwestia gwarancji, po "wrzuceniu karty w koszty firmy"? 12msc, zostaje 36msc, czy jak to jest?

Wstępnie patrzę za firmą Gigabyte, mam same pozytywne doświadczenia z kartami tej firmy (kilkanaście zamawiałem w ciągu swojej "kariery"), cena atrakcyjna, gwarancja długa.

Co sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką Masz obudowę. Jak Masz małą obudowę ze słabą wentylacją, to Ci się ten gtx 1070, czy 1080 ugotuje. Gigabyte GeForce GTX1060 WF OC 3GB w zupełności Ci wystarczy. Jeszcze jest chyba w X comie promocja i dostaniesz tą kartę za 870zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobisz OC tego i5 4670k i bierz gtx1080 jak masz flotę, wiadomo w fhd sie przynudzi, ale przynajmniej pograsz z wszystkimi ficzerami na max i jeszcze możesz sobie dsr do wyższej rozdziałki włączyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką Masz obudowę. Jak Masz małą obudowę ze słabą wentylacją, to Ci się ten gtx 1070, czy 1080 ugotuje. Gigabyte GeForce GTX1060 WF OC 3GB w zupełności Ci wystarczy. Jeszcze jest chyba w X comie promocja i dostaniesz tą kartę za 870zł.

 

Z12 PLUS z kompletem wentylatorów (2x120, 2x140), GTX 1060 3G za 870 to bardzo atrakcyjna oferta -> i chyba w zasadzie rozwiałeś moje wątpliwości.

Zastanawiałem się na początku, po przeczytaniu posta, żeby Ci napisać - a co, jeśli za pół roku/rok wyjdzie gra, którą też chciałbym odpalić na maxa? Wystarczy wtedy kupić kartę, która na to pozwoli.

Kwestia tego czy W3 ruszy na tej karcie na full w powiedzmy >40fps? (Wygląda na to, że przez większość czasu będzie 30-40, co tej jest w sumie spoko :) )

 

PS Najtańsza karta w X-KOM z tego modelu jest obecnie za tauzen, w dodatku LP.

 

Dobra, wziąłem z Proline'a, jest tam wersja zwykła, Gigabyte za 930zł.

 

Dzięki za pomoc w zasadzie :D Jak ktoś wie jeszcze jak to jest z tą gwarancją, to może napisać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobisz OC tego i5 4670k i bierz gtx1080 jak masz flotę, wiadomo w fhd sie przynudzi, ale przynajmniej pograsz z wszystkimi ficzerami na max i jeszcze możesz sobie dsr do wyższej rozdziałki włączyć

 

w wiedźminie DSR nie potrzebne aby karta się nie nudziła. Lepiej HairWorksa użyć. Bez tego ludzie wyglądają jakby z garnkami na głowach biegali.

 

Z12 PLUS z kompletem wentylatorów (2x120, 2x140), GTX 1060 3G za 870 to bardzo atrakcyjna oferta -> i chyba w zasadzie rozwiałeś moje wątpliwości.

Zastanawiałem się na początku, po przeczytaniu posta, żeby Ci napisać - a co, jeśli za pół roku/rok wyjdzie gra, którą też chciałbym odpalić na maxa? Wystarczy wtedy kupić kartę, która na to pozwoli.

Kwestia tego czy W3 ruszy na tej karcie na full w powiedzmy >40fps? (Wygląda na to, że przez większość czasu będzie 30-40, co tej jest w sumie spoko :) )

 

 

3GB nie gwarantuje Ci, że na fullhd wszytko będzie działać na full. Wystartczy nawet dzisiaj odpalić Dooma albo Residenta aby zobaczyc problem małej ilości ramu. Jak chcesz kupić kartę na lata to minimum 1060 6GB, a jeszcze lepiej jakąś 1070/1080. Kartę bierzesz na firmę. Podatku nie zapłacisz. Wszytko wrzucisz w koszty pewnie jeszcze?

 

Napisz lepiej chłopakom ile realnie wyniesie Cie gtx1080. Większość ludzi zapłaciłaby za niego dzisiaj 2200zl, a Ty ? Reralnie chociaż tysiąc na niego wydasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wiedźminie DSR nie potrzebne aby karta się nie nudziła. Lepiej HairWorksa użyć. Bez tego ludzie wyglądają jakby z garnkami na głowach biegali.

 

 

 

3GB nie gwarantuje Ci, że na fullhd wszytko będzie działać na full. Wystartczy nawet dzisiaj odpalić Dooma albo Residenta aby zobaczyc problem małej ilości ramu. Jak chcesz kupić kartę na lata to minimum 1060 6GB, a jeszcze lepiej jakąś 1070/1080. Kartę bierzesz na firmę. Podatku nie zapłacisz. Wszytko wrzucisz w koszty pewnie jeszcze?

 

Napisz lepiej chłopakom ile realnie wyniesie Cie gtx1080. Większość ludzi zapłaciłaby za niego dzisiaj 2200zl, a Ty ? Reralnie chociaż tysiąc na niego wydasz?

Zgodzę się, miałem gtx 970 4gb ( karta wydajnością identyczna jak 1060 3gb), nie da się już grać w najnowsze lub ostatnie ( 1 rok-1,5 roku) na full hd max. Za jej średnią w grach na ultra uznaję 40-50fpsów. Na wysokich będzie 60-70fpsów. Oxzywiście pozostaje obniżanie detali lub OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 1060 3G. Ostateczny koszt karty to cenna netto, czyli około 18% taniej, niż to co jest na sklepie (co daje za GTX1080 poniżej 2k).

Wiedźmin 3, wszystko na UBER i hula aż miło, żadnych spadków nie zauważyłem, po prostu rewelka, wszystko płynne jak woda w rwącej rzece. Ale jak się przesiada z 7750, to nie mogło być inaczej :)

 

Póki co wystarczy - po nowym roku będę chciał poskładać nowego PC (za około pół roku), więc najwyżej "przemęczę się" z tą kartą :D

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi.

 

PS - odnośnie gwarancji. Rękojmia obowiązuje 12msc (zamiast 24), ale gwarancja producenta obowiązuje na pełny okres (w moim przypadku 36msc).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz sobie hair-works, to dopiero zobaczysz płynność w Wieśku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Ta promocja to był jakiś strzał w czasie mocno ograniczony. Sprawdziłem jeszcze raz za jakieś 15 minut i już monitor był w normalnej cenie trzeba zaglądać, ażeby wyrwać w super cenie Sid co Masz na myśli pisząc CCC ??  
    • Konfederuskie kuce nigdy nie były najmądrzejsze, delikatnie mówiąc Więc i kolejne ich kretynizmy i brak pojęcia o makroekonomii nie dziwią.
    • To pastę masz pewnie do wymiany od termopadów ci temperatura gpu nie skoczyła te plamy to jest olej z termopadów częsty przypadek ale to nie znaczy że termopady są do wymiany jak zobaczysz gdzieś na PCB czy radiatorze ten "sok"
    • Jak sam niżej napisałeś - wykresy są skorygowane i w miarę poprawne, więc jednocześnie możesz zauważyć, że wahania występują niezależnie czy jest rozwój przemysłowy czy nie. Temperatury są na poziomie jak to było 800 lat temu, a nadal niższe niż 1200 lat temu. Skąd przekonanie, że teraz będzie już tylko rosło i rosło? Historia pokazuje, że było cieplej. W perspektywie geologicznej - nie tak dawno temu. Dodatkowo napisałem, że w krótkim terminie obserwujemy wzrost temperatury, ale po co patrzeć w szerszej perspektywie - nie bedzie pasować do narracji. Albo te wykresy średniej temperatury w latach 1960-1990 vs 2011-2020... piękne manipulowanie danymi na podstawie wybranych okresów. Profeska tylko po to aby po raz kolejny udowodnić, że ma się bezwzględną rację i każdy kto mówi inaczej to upadł na głowę.   No tak - jak zimno to naturalnie, ale jeśli mamy tak samo dynamiczny powrót "do normy" to już planeta się pali i to wina wyłącznie człowieka. Wysiadam. Poza tym - sam wzrost temperatur to pikuś - gorsze są tego skutki czy wzrost intensywności i siły zjawisk ekstremalnych jak tornada, huragany, powodzie itp (tutaj mozemy się chyba zgodzić) - tutaj nie mamy już żadnych rzetelnych "dowodów" jedynie szczątkowe kroniki jak to było kiedyś, które trzeba traktować z przymrużeniem oka.   Każdy widzi na wykresie co chce zobaczyć, ale ja wysiadam bo tutaj jest odchylenie tylko w jedną stronę, że jedyna niepodważalna prawda jest taka, że planeta się pali. Tak samo kiedyś płaskoziemcy też nie dopuszczali myśli, że mogą się mylić
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...