Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

manuelos

Zasilacz ok 250zł - który z listy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Na wstępie historia - zakupiłem okazyjnie za 200 pln Radeona HD 7870XT (XT to już rdzeń od 79xx) od Gigabyte, pod obciążeniem coś tam popiskiwało - byłem pewien że to właśnie karta, jak się później był to zasilacz Chieftec 500W który po 7 latach pewnie już działał na skraju możliwości. Ostatecznie zgasł ekran podczas grania w PUBG po czym komputer już się nie chciał uruchomić. Podczas którejś z prób ponownego uruchomienia hukło błysło zaśmierdziało i koreczki się wyłączyły. Mam nadzieję że skoro jakby nie patrzeć markowy zasilacz to na nim się to zakończyło ale to tylko nadzieja na tą chwilę.

 

Przechodząc do meritum: Poszukuję zasilacza.

Aktualnie mam I5-4440 ( bez OC wiadomo)

HD 7870 XT

 

Sukcesywnie zmieniam elementy jak wpadnie jakaś okazja, także jak już kupuję NOWY zasilacz, niech starczy na lata.

 

Hajs nie gra w zasadzie roli, ale wydaje mi się że 230-280 to optymalna granica gdzie jest w czym wybierać. Propozycje z komputronika bo to chyba jedyny sklep gdzie przez stronę sprawdzam dostępność w konkretnym salonie, gdzie po 15 minutach podjeżdzam i kupuję.

 

Jeśli chodzi o głośność - raczej bez znaczenia.

 

Oto lista:

https://www.komputronik.pl/product/267848/xfx-core-ts-550w.html

https://www.komputronik.pl/product/239226/corsair-vs-550w-cp-9020097-eu.html

https://www.komputronik.pl/product/288166/evga-600-w-100-w1-0600-k2.html

https://www.komputronik.pl/product/240667/corsair-vs-650w-cp-9020098-eu.html

 

Jeśli macie jakieś inne propozycje - koniecznie z odbiorem osobistym tego samego dnia w Warszawie ;)

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xfx . evga - między nimi bym brał - jeśli chodzi o tę listę. Wiadomo są lepsze w podobnym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli są też zdecydowanie lepsze, podajcie proszę modele to poszukam coś na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych 4 co podałeś na początku to dwa są totalną padliną chodzi o modele 550 i 650 Corsaira VS, jak koledzy wyżej XFX wygrywa, jeżli możesz wybrać coś z poza tych 4 to również stawiam na Corsair CX450M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że model CX550M będziecie polecali tak samo ?

450W to nie za mało (biorąc pod uwagę rozbudowę z lekkim OC w przyszłości) ? (wiem że 450 =/ 450 ale mimo wszystko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy 450W , nowsze karty są co raz to mniej "prądożerne"

 

 

 

Core i7-2600K @ 4700 MHz - Far Cry 3

 

power_load.png

generator kart kredytowych

 

 

Otórz to. Jeśli chcesz mieć więcej W to 550 jak najbardziej ale nie jest to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to w takim razie zamówię sobie Corsair CX450M na spokojnie bo właśnie wygrzebałem w pracy jakiegoś Amacrox 500W Warrior :)

Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff, wszystko działa na wspomnianym zapasowym, całe szczęście nic nie zabrał za sobą :D

Co chieftec to chieftec, wyglądało groźnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update: Zakupiłem okazyjnie R9 280 i doszedłem do granicy zapasowego zasilacza ;( fps_max w cs:go jedynie ratuje mnie przed restartami.

Także zaraz korzystam z Waszych rad i zamawiam CXa

 

edit: CX550M jest tylko kilka sztuk, przeważnie jakieś powystawowe, CX450M już przy tej karcie wydaje mi się jednak "na styk".

 

Może jakieś inne propozycje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mały update: Zakupiłem okazyjnie R9 280 i doszedłem do granicy zapasowego zasilacza ;( fps_max w cs:go jedynie ratuje mnie przed restartami.

Także zaraz korzystam z Waszych rad i zamawiam CXa

 

edit: CX550M jest tylko kilka sztuk, przeważnie jakieś powystawowe, CX450M już przy tej karcie wydaje mi się jednak "na styk".

 

Może jakieś inne propozycje ?

Nic nie będzie na styk, nawet gdybyś miał do tej karty taki procesor jak ja w dodatku po OC to by wystarczyło, CX450M będzie ok. Jeśli jednak uparłeś się i chcesz coś w tej cenie o większej mocy https://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-vero-l2-600w-spc165-977143/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast brać jakieś produkty oem, co to nawet producent nie produkuje zasilaczy, lepiej kupić starszą sprawdzoną konstrukcje, na dobrych podzespołach np: Zasilacz Chieftec A80 CTG-650C, 650W, 85+, czy tam Zasilacz FSP/Fortron , albo SeaSonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to nie karta graficzna co roku się nie wymienia, większość niby to producentów to produkty oem, dają tylko swoja naklejkę i słabe podzespoły, dlatego kupuję się tylko uznane marki i na dobrych podzespołach, czy to taki chiftek, sensonik, FSP nawet tanie konstrukcje będą lepsze od takich pseudo producentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz to nie karta graficzna co roku się nie wymienia, większość niby to producentów to produkty oem, dają tylko swoja naklejkę i słabe podzespoły, dlatego kupuję się tylko uznane marki i na dobrych podzespołach, czy to taki chiftek, sensonik, FSP nawet tanie konstrukcje będą lepsze od takich pseudo producentów.

 

Wszystko spoko tylko.. czytałeś w ogóle wątek ? Konkrety proszę konkrety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast brać jakieś produkty oem, co to nawet producent nie produkuje zasilaczy, lepiej kupić starszą sprawdzoną konstrukcje, na dobrych podzespołach np: Zasilacz Chieftec A80 CTG-650C, 650W, 85+, czy tam Zasilacz FSP/Fortron , albo SeaSonic

Że niby te starocie są lepsze elektrycznie od takiego CX450M? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że niby te starocie są lepsze od takiego CX450M? :D

Miałem to samo napisać ale bałem się wojny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast brać jakieś produkty oem, co to nawet producent nie produkuje zasilaczy, lepiej kupić starszą sprawdzoną konstrukcje, na dobrych podzespołach np: Zasilacz Chieftec A80 CTG-650C, 650W, 85+, czy tam Zasilacz FSP/Fortron , albo SeaSonic

wymień chociaż jeden zasilacz wyprodukowany przez firmę chiefteclol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Że niby te starocie są lepsze od takiego CX450M? :D

 

Nie są, Chieftec jest względnie blisko, ale zależy od ceny, czy się opłaca, Vero M2 600W ma mocniejsze +12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...