Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

BellyJean

Wymiana i5 3470 na coś nowszego

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym w niedługim czasie zmienić procka bądź platformę z mojego i5 3470 pracującego na 3,8GHZ na płycie MSI Z77 G43 z chłodzeniem Fortis 1gen. wraz z 16gb ram 1600mhz.

 

Z tego co dotychczas poszukałem to znalazłem 2 opcje kupno i7 2600K i kręcić lub kupno Ryzena 5 1600 i też kręcić tylko trochę nie ogarniam co daje tak wysokie taktowanie w pamięciach ram obecnie?(trochę wypadłem z tematu pc tak z 2 lata temu:P)

I pytanie co robić?Ew. jakaś inna opcja?Nowy procek działałby razem z MSI RX470 przez ok. rok bo do dopiero wtedy będę rozpatrywał wymianę tej karty.Zależy mi tylko na wydajności podczas grania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na rok to i7-2600K, bo wyjdzie znacznie taniej niż R5 1600 (tu potrzebna byłaby nowa płyta i nowe pamięci).

Z tym że nie oczekuj super-przyrostów wydajności.

Natomiast jak już wymieniać całą platformę to na nowe i7-8600K/8700K (wada: spore koszta).

Odczuwasz w ogóle braki płynności na i5-3470 że chcesz wymieniać procesor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiegoś dramatu nie ma żeby mi się paliło do wymiany ale chciałbym mieć zapas wydajności na kolejne lata tak jak kiedyś kupiłem to i5 i korzystam już 5 lat a za rok to chcę tylko kartę na coś lepszego wymieniać bo obecnie na nic szczególnego jej nie wymienię.A co do tych pamięci i ich podkręcania jak to wgl. wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że 3770K jest droższe od 2600K ponad 200zł a z tego co pamiętam między sandy a ivy różnicy właściwie nie ma. Co do ramu to wiem jak podkręcać itd. choć nie wiem czemu akurat teraz jest to tak opłacalne aby ram miał jak najwyższe takty. Kilka lat temu brało się 1333mhz czy 1600 i nie było różnicy brało się co najtańsze.A jeszcze co do ramu to najpierw miałem 8gb i wtedy mogłem procka pogonić nawet do tych 4ghz przez bclk i wtedy automatycznie też ram się podkręcał lecz po dokupieniu kolejnego zestawu 2x4gb nic nie idzie ruszyć taktów w górę przez bclk ani przez wbicie 1866.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że 3770K jest droższe od 2600K ponad 200zł a z tego co pamiętam między sandy a ivy różnicy właściwie nie ma. Co do ramu to wiem jak podkręcać itd. choć nie wiem czemu akurat teraz jest to tak opłacalne aby ram miał jak najwyższe takty. Kilka lat temu brało się 1333mhz czy 1600 i nie było różnicy brało się co najtańsze.A jeszcze co do ramu to najpierw miałem 8gb i wtedy mogłem procka pogonić nawet do tych 4ghz przez bclk i wtedy automatycznie też ram się podkręcał lecz po dokupieniu kolejnego zestawu 2x4gb nic nie idzie ruszyć taktów w górę przez bclk ani przez wbicie 1866.

różnicę są powiem więcej w nowszych grach to bardziej widać p.

Teraz większość nowych gier potrzebuje szybkiego podsystemu ram, przy czym teraz najlepiej mieć 1866 w górę najlepiej dual i cl9 z ddr3

Co do tego "3770K jest droższe od 2600K ponad 200zł" jest droższy bo to top proc pod lga 1155 a zawsze top na podstawkę był droższy .

że nie wspominam że różnica jest miażdżąca sb tylko 2.0 pcie i wolałbym 3770k głównie dla tego że ma te pcie 3.0 które jest wymagane do szybkich kart!!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnicę są powiem więcej w nowszych grach to bardziej widać p.

Teraz większość nowych gier potrzebuje szybkiego podsystemu ram, przy czym teraz najlepiej mieć 1866 w górę najlepiej dual i cl9 z ddr3

Co do tego "3770K jest droższe od 2600K ponad 200zł" jest droższy bo to top proc pod lga 1155 a zawsze top na podstawkę był droższy .

że nie wspominam że różnica jest miażdżąca sb tylko 2.0 pcie i wolałbym 3770k głównie dla tego że ma te pcie 3.0 które jest wymagane do szybkich kart!!.

Teraz ogarniam;) po prostu patrzę na to z perspektywy sprzed 2lat gdzie nie miało to takiego znaczenia. Z tym, że jak teraz patrzę to i7 3770 bez K to wydatek 650zł z wysyłką a z K to już 900zł co jest całkowicie nieopłacalne biorąc pod uwagę, że swojego procka drożej niż 250zł nie sprzedam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ogarniam;) po prostu patrzę na to z perspektywy sprzed 2lat gdzie nie miało to takiego znaczenia. Z tym, że jak teraz patrzę to i7 3770 bez K to wydatek 650zł z wysyłką a z K to już 900zł co jest całkowicie nieopłacalne biorąc pod uwagę, że swojego procka drożej niż 250zł nie sprzedam.

moja radę czekaj aż wyjdzie kawa ceny spadną i kupisz już sporo taniej lub poszukaj olx allegro ebay czasami można wyrwać tanio 3770k,który jest dobrą opcja jak się nie chce wymieniać platformy.

zwłaszcza że powinien być wtedy szał zakupowy (kawa) itp ludzie będą wyprzedawać za bezcen sprzęt zapewne :lol2::thumbup: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te nowe procesory to tylko chwyt marketingowy żeby kupować i kupować a nic w osiągach się nie zmienia. Biznes się musi kręcić. Technologia troszkę stanęła w miejscu w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zazwyczaj jak kupi taniej to i taniej sprzeda :) DDR3 są oderwane i tak od platform z DDR4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ty też mam I5 3470 płycie MSI Z77A-G43 + GTX 970 - i będę chciał wymienić procka pod koniec roku i celuje w 6-rdzeniowego Coffee Lake I5 - 8400 lub 8400K. Do tego 16Gb DDR4 + płyta Z370.

No chyba że I7 8700 dadzą w dobrej cenie ale na to by nie liczył.

 

Też rozważałem wymianę na I7 3770 ale wydaje mi się nie opłacalny. Jak już mam wydawać kasę to wole dołożyć kilka stówek i mieć procka na kilka kolejnych lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chińczycy złamali nda i wypuścili już testy kawowych lejków - (na benchmarku też już jest co nie co) , szczerze spodziewałem sie więcej, ciekawe tylko czy będzie glut czy lut :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lut. Spoiwo do lutowania oszczędzili na hedt żeby zlutować i3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak ty też mam I5 3470 płycie MSI Z77A-G43 + GTX 970 - i będę chciał wymienić procka pod koniec roku i celuje w 6-rdzeniowego Coffee Lake I5 - 8400 lub 8400K. Do tego 16Gb DDR4 + płyta Z370.

No chyba że I7 8700 dadzą w dobrej cenie ale na to by nie liczył.

 

Też rozważałem wymianę na I7 3770 ale wydaje mi się nie opłacalny. Jak już mam wydawać kasę to wole dołożyć kilka stówek i mieć procka na kilka kolejnych lat.

A podkręcałeś kiedyś tego procka?Wczoraj próbowałem jeszcze raz go podkręcić przez bclk żeby te niecałe 4ghz mieć ale pamięci nie chcą z nic ruszyć z 1600mhz nawet na 1,65v. Kiedyś nie pamiętam jak ale udało mi się wbić na wszystkie rdzenie mnożnik 40 i przy 8gb ram, które dawało się podkręcić 4155mhz wycisnąłem z tego procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A podkręcałeś kiedyś tego procka?Wczoraj próbowałem jeszcze raz go podkręcić przez bclk żeby te niecałe 4ghz mieć ale pamięci nie chcą z nic ruszyć z 1600mhz nawet na 1,65v. Kiedyś nie pamiętam jak ale udało mi się wbić na wszystkie rdzenie mnożnik 40 i przy 8gb ram, które dawało się podkręcić 4155mhz wycisnąłem z tego procka.

 

Procek mam podkręcony do 4 ghz bez zmiany napięć = mnożnik na maxa ustawiony, pamięci nie ruszałem. Miałem wczesniej ustawione na 4,2 ghz ale w którejś grze było niestabilnie więc zszedłem do 4ghz. W sieci jest kilka poradników jak kręcić tego procka = proste jak drut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek mam podkręcony do 4 ghz bez zmiany napięć = mnożnik na maxa ustawiony, pamięci nie ruszałem. Miałem wczesniej ustawione na 4,2 ghz ale w którejś grze było niestabilnie więc zszedłem do 4ghz. W sieci jest kilka poradników jak kręcić tego procka = proste jak drut.

Masz możliwość wstawienia screena swoich ustawień w biosie? Za cholerę nie mogę dojść do tego jak go ustawić na te 4ghz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, jak ma się ten ryzen 5 1600? Do czego można go porównać i jaką płytę i jaki ram do niego dokupić i ew. jakie chłodzenie bo chyba mój fortis byłby już za stary?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...