Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

unluck85

iiyama ProLite X4071UHSU-B1 40'' 4K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do zakupu monitora/telewizora, zależ mi na wyświetlaniu obrazu w rozdzielczości 4k i 60hz, zastosowanie to gry, filmy i programy typu solid/autocad. Natknąłem się na takie cudeńko: https://iiyama-sklep.pl/312-monitory-dla-projektantow-monitor-iiyama-prolite-x4071uhsu-b1-40-4k-uhd-mva-pip-bluelightreducer-gwarancja-zero-pixeli-4948570114344.html?gclid=EAIaIQobChMI8bC7n8jA1gIVQrUYCh1togj8EAAYAyAAEgLHBvD_BwE i chciałbym się dowiedzieć czy dla kogoś takiego ten monitor się sprawdzi ? Czy może szukać czegoś innego do 3k, bo takim budżetem dysponuje, moje wymagania to: min. 40 cali oraz rozdzielczość 4k w min. 60hz dla wejścia z komputera, oraz czy jest możliwość podłączenia do takiego monitora dekodera DVB-T ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nikt nie pomoże, więc trochę odświeżę/dodam:

wacham się bo są jeszcze takie monitory w moim kręgu zainteresowania:

http://allegro.pl/monitor-ips-4k-uhd-lcd-led-43-philips-bdm4350uc-dp-i6973373386.html

http://allegro.pl/monitor-4k-uhd-40-philips-bdm4037uw-va-hdmi-curved-i6973344364.html

 

Który z nich jest najlepszym wyborem ?

 

Sprzęt jaki posiadam jest w sygnaturze + gtx 1080ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy lepsza jest matryca IPS(stabilność i odwzorowanie kolorów, kąty widzenia, możliwe że ostrzejsza czcionka), do gier raczej też(brak smużenia w ciemnych scenach), do filmów lepsza jest matryca VA(kontrast).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Mam tą iiyame już dobrze ponad rok, taką samą kupił mój szwagier. Oboke jesteśmy mega zadowoleni. Kolory bo kalibracji urywają jajca. Jedynie musiałem skręcić jasność bo wieczorami za mocno świecił. W grach sprawuje sie genialnie bf1 nowy tomb rider etc wyglądaja świetnie. Jedyne co zauważyłem, to przy powolnym przewijaniu tekstu etc na białym tle widać lekkie smugi. Mi to osobiście nie przeszkadza, ale jest widoczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chciałbym się tylko dopytać jeszcze, jak z samym komfortem patrzenia na taki monitor tj. jakieś efekty migotania ekranu ? z jakiej optymalnej odległości patrzeć na niego ? jak wypadają wbudowane głośniki ? oraz czy dało by radę podpiąć bezproblemowo do niego tuner dvb-t, czy trzeba to robić przez komputer.

Oraz jak wypada wyświetlanie niższych rozdzielczości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przesiadce z 27" na początku lekki szok i nieogar. Ale po 2-3 dniach już przeszło ;) ja mam blat z ikei 150x75cm i dla mnie bardzo optymalna odległość, migotania nie zauważyłem. Brak jakichkolwiek problemów nawet gdy siedzę cały dzień przed kompem. Co do tunera dvbt nie pomogę bo nie mam jak. Głośniki sprawdziłem tylko raz z ciekawości, w porównaniu do głośników z TV szału nie ma, ot po prostu słychać głos :E jeśli chodzi o niższe rozdzielczości to widać kiedy nie ma 4k, najbardziej w grach. W filmach 720p i 1080p nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to gitara, przekonałeś mnie do tego monitora, obecnie pracuje na samsungu 22" oraz delu 24", z tym, że zastanawiałem się czy nie zostawić sobie na razie tej 22" do najprostszych celów typu przeglądarka, jakieś kopiowanie itp. a na ten przełączać się do filmów, modelowania w solidzie oraz grania. Biurko mam bardzo szerokie i oba pomieści bez problemu.

 

Sądząc po Twoim PC z opisu masz bardzo podobne upodobania do moich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będziesz zadowolony jak już minie pierwszy szok :E szkoda, że nie jesteś z okolic wrocławia wpadłbyś sobie pooglądać na żywo, a skrzynki faktycznie podobne :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

PWM jest niskie.

Poniżej 500Hz. Z tego co piszą 160Hz na 60% jasności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWM to nie jest migotanie, które widać. I jest z nim tak, że niektórzy są na to wrażliwi, niektórzy nie. Ja jako monitora używam Samsunga KU6400 http://www.eurogamer.pl/articles/2016-10-13-samsung-ku6400-4k-tv-test i polecam rozważyć opcję telewizora zamiast monitora, zwłaszcza jeśli zależy Ci na tunerze. Jak strasznie boisz się tego migotania to rozważ monitor z flicker-free lub telewizor Sony, bo one też nie mają te cierpią na te przypadłość. Generalnie należy patrzeć z odległości, która nie będzie zmuszała Cię do ruszania głową, w praktyce oznacza to, że będziesz musiał postawić ekran jakieś 20, 30 cm dalej niż zwykły monitor. Paradoksalnie dzięki temu ma się na biurku więcej miejsca niż mniej.

 

Tak czy siak polecam ekran o wysokiej przekątnej, dziwi mnie że takie rozwiązania nie zystały większej popularności, choć jak mówie ludziom co mam na biurku to najpierw kreślą kółka na czole, ale po 15 minut użytkowania też tak chcą :) Jeśli dodatkowo masz 1080ti to granie w 4K będzie zyska zupełnie inny wymiar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o komfort dla oczu to musi być wyższy niż na monitorze samsung Ls22D300ny, niestety nie mogę sie dokopać to bardzo szczegółowej specyfikacji tego monitora. Co do mojego wzroku jest dosyć czuły na migotanie (w wiedźminie było dla mnie dokuczliwe) po za tym posiadam astygmatyzm na obu oczach i w pracy uzywam okularów (na codzień ich nie noszę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

PWM jest niskie. Nie wato się nim interesować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

wszystkie monitory 4k 40+ cali do 3k zł to szroty ale jak już w czymś wybierać to z tego co czytałem był philips BDM4350UC. Jedna na kilka sztuk podobno jest sensowna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze informację, że na każdym monitorze jakim pracuję mam ustawioną jasność ekranu na ok. 30% lub mniej.

Na samsungu ls22d300 jest to 17%, a na dellu U2412M, jest to 25%

 

Widzę, że są jeszcze 2 TV, które jak pisze satorian, są pozbawione tego migotania:

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs/kd-43xe7005/specifications

https://www.sony.pl/electronics/telewizory/x8300c-series/specifications

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWM jest niskie. Nie wato się nim interesować.

Jest całkiem sporo osób, które negatywnych efektów PWM po prostu nie odczuwają, poza tym na maksymalnej jasności np. w Samsungach efekt migotania zanika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie jak ktoś napisze, że wszystko poniżej 3k to gówno, chłam, syf etc etc. Jeszcze tylko brakuje, że ten kto to używa i jest zadowolony to ślepy debil :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam lubie jak ktoś napisze, że wszystko poniżej 3k to gówno, chłam, syf etc etc. Jeszcze tylko brakuje, że ten kto to używa i jest zadowolony to ślepy debil :E

 

 

każdy ma inny wzrok i inne wymagania, w monitorze za 3k wymagałbym dość dużo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywistym jest, że każdy ma inny wzrok. Ale niektórzy już na pewno za duże wymagania. Nazywanie wszystkiego poniżej 3k szrotem osobiście uważam za lekka przesadę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, zdecydowałem się na sony KD-43XE7005, bo byłem w sklepie i oglądałem na własne oczy, tylko mam teraz problem podłączyłem tv do komputera a ten jedyne co widzi to jakiś stary sync master i max co mogę ustawić to rozdzielczość 1280x1024, na tv włączyłem opcje pc, ale nie wiem co zrobić abym mógł go ustawić na 4k, albo choć full hd, jakieś porady proszę.

 

Próbowałem aktualizować sterownik, ale windows pisze, że to najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w windowsie jest 4k i w dota 2, ale w ac syndicate nie można zmienić i jest tylko 1280x1024 ;/

 

ok poszło, problem był ze sterownikami nvidii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PWM to nie jest migotanie, które widać.

Praktycznie każdy jest na to wrazliwy, tylko niektórzy nie zdają sobie sprawy że się męczą. PWM 160Hz to jest dramat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie analizowałem moje prywatne odczucia co do tego tajemniczego migotania i powiem szczerze, że wybrałem jedyną opcję, którą zobaczyłem na żywo i i która mnie nie zmusza nawet do lekkiego przymrużania oczu, co wcale nie jest dla mnie takie oczywiste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie każdy jest na to wrazliwy, tylko niektórzy nie zdają sobie sprawy że się męczą. PWM 160Hz to jest dramat.

To skąd wiadomo, ze się jednak męczą? Poza tym PWM przy pełnej jasności nie występuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...