Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xmage

[Cena do określenia ] M-ATX z Ryzenem

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

 

Zmieniam kompa i chciałem złożyć coś na Ryzen 1600.

 

Komp ma być do wszystkiego, gram głównie w PU Battlegrounds.

 

Planuje jakąś kostkę w formacie M-ATX mam dość wielkich PCtów :) i potrzebuje pomocy w doborze elementów, myślę nad czymś takim. OC - jak najbardziej tak :D

 

CASE: Thermaltake Core V21

Zasilacz(posiadam): SilentumPC Supremo M1 Gold 550w

Dysk(posiadam): SSD 128gb i 2x HDD Blue WD 1tb

Ram: tutaj nie wiem co wybrać ? Myślałem o 16gb chyba, ze można kupić najpierw 1x8GB a potem drugą do dualu

CPU: Ryzen 1600

GPU(posiadam): Zotac 1050Ti

Cooler: tutaj tez nie wiem jaki, chciałby by był bezgłośny, noctua nh-d15 chyba, że coś ładnego jest :D ?

Mobo: Miałem MSI i kiepsko ją wspominam, jest może coś ciekawego od Asusa ?

 

Co do cen, wiadomo jak najtaniej ale jak najlepiej :D celowałem w płytę za 300-450zł, ram tu nie wiem ile musze zapłacić, chłodzenie tak by spełniało wymagania.

 

Jak oceniacie tą obudowę ? Jakieś ładne małe kostki może znacie ?

 

Jak jest z podkręcaniem ryzenów ? Potrzebuję jakieś specjalnej płyty ? Czy może 1600x byłby lepszy ? Od zawsze byłem na intelach.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

 

Zmieniam kompa i chciałem złożyć coś na Ryzen 1600.

 

Komp ma być do wszystkiego, gram głównie w PU Battlegrounds.

 

Planuje jakąś kostkę w formacie M-ATX mam dość wielkich PCtów :) i potrzebuje pomocy w doborze elementów, myślę nad czymś takim. OC - jak najbardziej tak :D

 

CASE: Thermaltake Core V21

Zasilacz(posiadam): SilentumPC Supremo M1 Gold 550w

Dysk(posiadam): SSD 128gb i 2x HDD Blue WD 1tb

Ram: tutaj nie wiem co wybrać ? Myślałem o 16gb chyba, ze można kupić najpierw 1x8GB a potem drugą do dualu

CPU: Ryzen 1600

GPU(posiadam): Zotac 1050Ti

Cooler: tutaj tez nie wiem jaki, chciałby by był bezgłośny, noctua nh-d15 chyba, że coś ładnego jest :D ?

Mobo: Miałem MSI i kiepsko ją wspominam, jest może coś ciekawego od Asusa ?

 

Co do cen, wiadomo jak najtaniej ale jak najlepiej :D celowałem w płytę za 300-450zł, ram tu nie wiem ile musze zapłacić, chłodzenie tak by spełniało wymagania.

 

Jak oceniacie tą obudowę ? Jakieś ładne małe kostki może znacie ?

 

Jak jest z podkręcaniem ryzenów ? Potrzebuję jakieś specjalnej płyty ? Czy może 1600x byłby lepszy ? Od zawsze byłem na intelach.

 

 

Pozdrawiam

Ryzen do OC potrzebuje płyty na chipsecie b350/x370. Jeśli będziesz robił OC, 1600X i 1600 to są te same CPU. Przynajmniej ja obudowę zostawiam tobie ;) . Odnośnie RAM, do gier wystarcza spokojnie 2x4gb, pamięci zawsze kupuj tylko w dualu, bo mogą być potem problemy z OC, nie mówiąc o tym jak to wżyciu bywa, że potem nie dokupisz drugiej "takiej samej" kości RAM ;).

Odnośnie płyt mATX, zmartwię Cię, ale do OC 6 rdzeni nie ma nic oprócz MSI i BIOSTAR i osobiście polecałbym Ci jednak MSI, miałem już 2 płyty MSI na phenomie II i teraz do Ryża z sygnaturki i nie mam zastrzeżeń ;) BIOSTAR jest jedyną sensowną alternatywą, ze względu na również sekcję zasilania 4+2 jak MSI i radiatory na sekcji.

Do OC będzie się nadawała każda z tych MSI (to są te same płyty, różnice mogą być np. I/O I wyglądzie/ledach), wszystkie mają VRM 4+2:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350m-pro-vdh-b350-ddr4-sata3-usb-3-1-gen-1-uatx-7a38-003r-1222534/

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350m-bazooka-b350-ddr4-sata3-usb3-1-uatx-1211356/

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350m-mortar-b350-ddr4-sata3-usb3-1-gen-1-uatx-7a37-002r-1195346/

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350m-mortar-arctic-ddr4-sata3-usb-3-1-gen-1-uatx-7a37-001r-1190009/

Ta jest najgorsza ze względu na VRM 3+3

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350m-gaming-pro-b350-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-976464/

No i BIOSTAR:

https://www.morele.net/plyta-glowna-biostar-b350gt3-b350-ddr4-sata3-usb-3-1-matx-1137482/

 

RAM, ten powinien z miejsca ruszyć z XMP na 2667mhz(mało problematyczna wersja)

https://www.morele.net/pamiec-hyperx-fury-black-ddr4-8gb-2x4gb-2666mhz-cl15-hx426c15fbk2-8-766880/

Ten też powinien ruszyć z XMP na 3200mhz, tyle, że jest drozszy

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-8gb-4gbx2-3200mhz-cl16-1-35v-f4-3200c16d-8gvk-707299/

 

Unikaj generalnie pamięci 3000mhz, chyba że znajdziesz "pewniaka" RAM, którego dana płyta umie podkręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wziałbym MSI B350M Mortar + Czarną V21

 

Warto dokładać do 3200mhz względem 2800mhz ? Może takie https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-cmk16gx4m2b3200c16-771745/ czy one tylko do tych inteli 100 ?

 

Jak tak się sprawy mają to bym brał 16gb i styknie na kolejne 6 lat jak poprzednie ddr3 :D.

 

 

Jak z chłodzeniem tego Ryzena po OC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wziałbym MSI B350M Mortar + Czarną V21

 

Warto dokładać do 3200mhz względem 2800mhz ? Może takie https://www.morele.net/pamiec-corsair-vengeance-lpx-ddr4-2x8gb-3200mhz-cl16-cmk16gx4m2b3200c16-771745/ czy one tylko do tych inteli 100 ?

 

Jak tak się sprawy mają to bym brał 16gb i styknie na kolejne 6 lat jak poprzednie ddr3 :D.

 

 

Jak z chłodzeniem tego Ryzena po OC ?

Chodzi mi o to, że nie ma praktycznie problemu z ustawieniem prędkości pamięci do 2667mhz, wyżej trzeba wiedzieć jakie pamięci kupić, aby było jak najmniej grzebania(by ustawić prędkość =<3200mhz)

Jeśli kupisz kości 3000mhz to mogą ruszyć z taką prędkością z samego podkręcania XMP lub dopiero po podkręceniu ręcznym, szanse są fifty fifty(różne czynniki) ;)

Corsair jakoś ogólnie się nie lubi się z Ryzenem, generalnie Ryzen najbardziej lubi G.Skill bo używają najczęściej chyba kości samsunga, jeśli oczywiście rozmawiamy o RAM =>3000MHz.

Także możesz albo zaryzykować, i kupić tanie moduły np. 3000mhz na kościach np. hynix i mieć problemy z ich ustawieniem z deklarowaną prędkością dla Intela, lub kupić trochę droższe kości na samsungach.

Warto dopłacić do wyżej taktowanych pamięci, bo dają zysk w wydajności. O pamięciach 2800mhz, bym nie myślał, bo jest statystycznie mało takich pamięci, i lepiej wtedy już wziąć corsaira 3000mhz , bo wtedy po grzebaniu pójdzie albo na 2933/3066mhz lub 2800mhz(Ryzen btw nie obsługuje dzielnika dla 3000mhz ;) )

Tu masz moją propozycję dla 2x8gb:

https://www.morele.net/pamiec-g-skill-ripjaws-v-ddr4-16gb-8gbx2-3200mhz-cl16-1-35v-f4-3200c16d-16gvk-707300/

Te są na D-die samsunga i powinny bez problemu pójść na 3200mhz, pamięci 3000mhz to ryzyk fizyk, ze względu na większą loterię kości w RAMach.

Mój grandis starcza z zapasem dla mojego 1600x po OC jak w sygnaturze. Tańsze chłodzenie typu fortris 3 powinno być również super ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oc i tak nie poszalejesz bo płyta nie pozwala.

Na 3,7-3,8ghz spokojnie pójdzie nawet na Boxie, jest cichy u mnie na 3,7 jak w sygnaturce, a wyżej sekcja na tańszych płytach sie gotuje+ pobór prądu masakrycznie rośnie i robi sie coraz głośniej; ogółem nie warto kręcić w opór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oc i tak nie poszalejesz bo płyta nie pozwala.

Na 3,7-3,8ghz spokojnie pójdzie nawet na Boxie, jest cichy u mnie na 3,7 jak w sygnaturce, a wyżej sekcja na tańszych płytach sie gotuje+ pobór prądu masakrycznie rośnie i robi sie coraz głośniej; ogółem nie warto kręcić w opór

:lol2: Nie przy R5, sekcje to się zaczynają gotować, ale przy OC Ryzena 7 ze względu na 8 rdzeni. Płyty AM4 zostały tak zaprojektowane, by móc obsłużyć Ryzena 1800x, jeśli są wstanie uciągnąć 1800x bez OC, to tym bardziej r5 1600 po OC.

Mortar ma taką samą sekcje jak mój pcmate, przy OC temp. VRM są na nim takie pod obciążeniem: 49 radiator i 69*C z tyłu płyty pod radiatorem, także nie ma się do czego doczepić. Mortar co prawda nie ma drugiego radiatorka, ale tamta część VRM odpowiada za SOC, a nie Vcore i nie generuje znaczących ilości ciepła, także nie będzie problemu z przegrzewaniem na mortar również ;)

Krótki kurs na temat VRM na płytach b350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiać to ja sie moge najwyżej z ciebie.

Na dłuższą mete jak nie masz dobrego przeciągu w obudowie albo nawiewu na sekcje to niezalecane jest np 1.4v na 6 rdzeniach.

Zresztą po cholere męczyć proca, sekcje, chłodzenie, odprowadzać te całe ciepło pochodzące z mocno rosnącego poboru pradu dla 100-150mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC interesuje mnie do poziomu 1600X.

 

Case wybrałem Fractal Design Mini C TG (ew. dorzucę 2x noctua 140mm na przód, ramy w takim razie wezmę te G.Skill skoro są spoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień Dobry,

 

Zmieniam kompa i chciałem złożyć coś na Ryzen 1600.

 

Komp ma być do wszystkiego, gram głównie w PU Battlegrounds.

 

Planuje jakąś kostkę w formacie M-ATX mam dość wielkich PCtów :) i potrzebuje pomocy w doborze elementów, myślę nad czymś takim. OC - jak najbardziej tak :D

 

CASE: Thermaltake Core V21

Zasilacz(posiadam): SilentumPC Supremo M1 Gold 550w

Dysk(posiadam): SSD 128gb i 2x HDD Blue WD 1tb

Ram: tutaj nie wiem co wybrać ? Myślałem o 16gb chyba, ze można kupić najpierw 1x8GB a potem drugą do dualu

CPU: Ryzen 1600

GPU(posiadam): Zotac 1050Ti

Cooler: tutaj tez nie wiem jaki, chciałby by był bezgłośny, noctua nh-d15 chyba, że coś ładnego jest :D ?

Mobo: Miałem MSI i kiepsko ją wspominam, jest może coś ciekawego od Asusa ?

 

Co do cen, wiadomo jak najtaniej ale jak najlepiej :D celowałem w płytę za 300-450zł, ram tu nie wiem ile musze zapłacić, chłodzenie tak by spełniało wymagania.

 

Jak oceniacie tą obudowę ? Jakieś ładne małe kostki może znacie ?

 

Jak jest z podkręcaniem ryzenów ? Potrzebuję jakieś specjalnej płyty ? Czy może 1600x byłby lepszy ? Od zawsze byłem na intelach.

 

 

Pozdrawiam

Jeśli nie wspominasz dobrze MSI to weź Asus Prime B350-PLUS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OC interesuje mnie do poziomu 1600X.

 

Case wybrałem Fractal Design Mini C TG (ew. dorzucę 2x noctua 140mm na przód, ramy w takim razie wezmę te G.Skill skoro są spoko :)

Jeśli planujesz OC wszystkich rdzeni do 3,6ghz to nada się do tego byle najtańsza płyta b350 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze ciekawego z płyt MATX jest w podobnej cenie ?

 

Te ramy G.Skill Ripjaws V DDR4, 16GB (8GBx2), 3200MHz, CL16, 1.35V (F4-3200C16D-16GVK) polecą 3200 na tym Mortarze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jeszcze ciekawego z płyt MATX jest w podobnej cenie ?

 

Te ramy G.Skill Ripjaws V DDR4, 16GB (8GBx2), 3200MHz, CL16, 1.35V (F4-3200C16D-16GVK) polecą 3200 na tym Mortarze ?

Powinny bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa Ryzena na Win 7 ?

Średnio, mam tylko orientacyjne wiadomości. Podobno musisz mieć mysz/klawiaturę na PS2 bo jest problem z obsługą USB w czasie instalacji. Generalnie musiałbyś znaleźć jakiś poradnik do tego :kwasny: . Lepiej żebyś zainstalował win10, mniej problemów- okazała się nie być nawet taka zła, ale trzeba ją trochę podrasować :E

AMD ma sterowniki chipsetu pod win7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System działa normalnie, instalować sie tylko nie da "tak jak zawsze" bo mysz/klawa nie działają przez usb 3.0

Najlepiej i najłatwiej instalować mając rzeczy na złączu ps2, ale można inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się ma ta AsRock AB350M Pro4 względem MSI B350M Moratar ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...