Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kwazimordka

Problem z kartą graficzną? GTX 1060 6gb. Dwa ciche sygnały i inne dziwne dźwięki.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, kupiłem komputer 2 miesiące temu. Karta graficzna Geforce GTX 1060 6gb. Od samego początku, gdy komputer się uruchamia za każdym razem występują takie dwa ciche, krótkie sygnały dzwiękowe "pip, pip". Nie wiem od czego to może być, nie znam się, coś może być źle przykręcone w budzie? Ogólnie też dodam, że od kilku dni poczas grania w wymagające gry typu Wiedźmin 3, czasem komputer tak jak by zaryje, jak by się wiatraczek momentalnie zaczął kręcić w drugą stronę i zaraz wraca do normalnego rytmu, oczywiście opisuję ten odgłos jaki występuje, jak jest nie wiem. Jeżeli możecie mi jakoś pomóc proszę o to, jeżeli dział zły to prosze o przeniesienie - jak widzicie jestem nowy na tym forum. Dorzucę w załączniku wersje biosa.

post-585054-15063613066798_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, kupiłem komputer 2 miesiące temu. Karta graficzna Geforce GTX 1060 6gb. Od samego początku, gdy komputer się uruchamia za każdym razem występują takie dwa ciche, krótkie sygnały dzwiękowe "pip, pip". Nie wiem od czego to może być, nie znam się, coś może być źle przykręcone w budzie? Ogólnie też dodam, że od kilku dni poczas grania w wymagające gry typu Wiedźmin 3, czasem komputer tak jak by zaryje, jak by się wiatraczek momentalnie zaczął kręcić w drugą stronę i zaraz wraca do normalnego rytmu, oczywiście opisuję ten odgłos jaki występuje, jak jest nie wiem. Jeżeli możecie mi jakoś pomóc proszę o to, jeżeli dział zły to prosze o przeniesienie - jak widzicie jestem nowy na tym forum. Dorzucę w załączniku wersje biosa.

W kontekście pierwszego: czy to nie jest po prostu odgłos bootowania komputera? A skąd ten dźwięk dochodzi? I w którym momencie włączania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kontekście pierwszego: czy to nie jest po prostu odgłos bootowania komputera? A skąd ten dźwięk dochodzi? I w którym momencie włączania?

Szczerze to nie dosłuchiwałem się dokładnie, nie jest to chyba nic strasznego bo za każdym razem to słychać a żaden problem nie wystepuje. Możesz mieć racje, nie potrzebnie panikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie dosłuchiwałem się dokładnie, nie jest to chyba nic strasznego bo za każdym razem to słychać a żaden problem nie wystepuje. Możesz mieć racje, nie potrzebnie panikuje.

A to jest dźwięk, że tak powiem, o charakterze metalicznym ( np. wibracja jakieś obudowy, plastiku), czy to jest jakby elektroniczny dźwięk :) ?

Jeśli zauważasz go tylko przy włączaniu kompa, to jest to odgłos jednoczesnego załączenia wentylatorów w obudowie, dysku, itp.( nie wiem jak powiedzieć, bebechy ożywają, to normalne :) ).

Sorry za nieprofesjonalne nazewnictwo.

Opcjonalnie: dałbyś radę załączyć w poście sampla z tego dźwięku, może nagraj, to ocenimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest dźwięk, że tak powiem, o charakterze metalicznym ( np. wibracja jakieś obudowy, plastiku), czy to jest jakby elektroniczny dźwięk :) ?

Jeśli zauważasz go tylko przy włączaniu kompa, to jest to odgłos jednoczesnego załączenia wentylatorów w obudowie, dysku, itp.( nie wiem jak powiedzieć, bebechy ożywają, to normalne :) ).

Sorry za nieprofesjonalne nazewnictwo.

Raczej nic tam nie stuka sie, otwierałem budę i bebeszki pracują w miejscu podczas uruchamiania komputerka. Dobra pewnie to natrualne dzwięki, jestem troszkę zbyt wrażliwy. Natomiast ten dźwięk podczas grania w nie które gry mnie troche martwi, aby się nic nie spaliło, czy coś. Jak sprawdzam w menadżerze zadań co ile wykorzystuje podczas grania np. w Wiedźmina 3 na full, to nic powyżej 70% nie wychodzi, dysk czasem ale to chyba normalne, prawda? Może coś zalega na kompie, bo początkowo nic takiego nie było słychać nawet w wiedźminie :) Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pikniecie przez głośniczek systemowy podłączony do płyty głównej to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno pikniecie przez głośniczek systemowy podłączony do płyty głównej to jest ok.

No właśnie, nie ma powodu do obaw, a to że dysk czasem da o sobie znać, to normalne... Jeszcze takich bezgłośnych dysków nie wymyślili :)

 

W mojej opinii temat rozwiązany :)

A z tym, że "coś się spali", znam temat, ja też jestem przewrażliwiony na tym punkcie, zmieniałem z 970 na 1080ti, aż mi się ręce trzęsły ze strachu, że coś pójdzie nie tak....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz monitorować temperatury to polecam zapoznać się z programem MSI Afterburner. Ustaw proszę w zakładce monitoring interesujące cię opcje (np. gpu,cpu usage,temp oraz tachometr wentylatora) i sprawdzaj czy temperatury są OK (max to 94 dla 1060).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wszyscy tylko o topce widzę. Szkoda, że niższe segmenty wymierają...
    • E3-1230v2 to jest LGA 1155. Jaki zamówiłeś?
    • @galakty obronność kraju tak ale dla ochotników, jeżeli występuje przymus to już nie jest prawica  @kanon7 Przerasta zrozumienie prostej rzeczy ? Celem nie są pieniądze tylko towar i usługi, państwa drukują pusty pieniądz bez pokrycia , usa zaczęły się spytać jak idiotą Nixon zniósł parytet złota , co ci po pustych papierkach jak nie kupisz za to usług i towarów ? Znów kłamiesz personalnie , jeżeli głosowałem w wyborach samorządowych na kandydata PiS, kandydatkę KO i kandydatów konfederacji to jestem PiSKOKonfo ruskim ? Kiedyś pisałem jedynie o szkodliwości szczepienia przeciwko covid i jestem przeciwnikiem tylko tego szczepienia, sam jestem zwolennikiem szczepień np na gruźlicę żółtaczkę itd , podejrzewam że jestem zaszczepiony na większą ilość chorób niż ty więc kto tu jest antyszczepionkowcem? A co złego jest w twierdzeniu że ziemia jest płaska czy ktoś robi komuś krzywdę jak w to wierzy ?  Problem tworzy się wtedy gdy osoby jak ty uważają wszystkich innych za podludzi i oszołomów i chcą narzucać swoje zdanie przymusowo  Gratuluję więcej takich postów i będziesz jak lewica której trzeba dać mówić żeby sami się ośmieszali  A co do ucieczki z kraju jeżeli wybuchnie wojna w Polsce to nie mam zamiaru nigdzie się ruszać po prostu będę sobie żył tak jak dotychczas jako osoba mocno wierząca nie stawiam swojego życia na pierwszym miejscu 
    • Nowy sprzęt dla UA jest już w drodze na front. Było trzymane w tajemnicy, że jest już w Ukrainie.
    • No tak ale wtedy Nvidia pierwszy raz zastosowała myk ze zmianą półek cenowych Mieliśmy 1080ti za 699$  z układem wielkości 471mm^2 w 16nm A w jego miejsce wbili 2080 za 699$ z układem 545mm^2 w 12nm (czyli jak dobrze pamiętam lekko usprawnionym 16) A nad nią wrzucili 2080ti za 999$ z układem wielkości 754nm^2 Czyli realnie to przeskok od Pascala do Turinga nie był za wielki i zamiast wydajności dostaliśmy RT w "gratisie".   Teraz myślę będzie podobnie , nowe gpu będą szybsze ale pewnie będą ciągnąć te 20-30W więcej i być ciut większe niż ich Adowe odpowiedniki.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...