Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dym2

Wadliwy dysk twardy - jak reklamować?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda następująco. Jakiś miesiąc temu żona kupiła nowego laptopa na firmę w x-komie. Od początku laptop działał strasznie wolno. Przywróciłem system, usunąłem wszystkie śmieci dodawane przez producenta i nadal zamula. Sprawdziłem dysk benchmarkiem i wyraźnie jest z nim coś nie tak. Teraz pytanie jak najlepiej załatwić sprawę żeby nie dać się spławić? Reklamować z tytułu gwarancji czy rękojmi? Jeśli laptop był kupiony przez internet można reklamować w stacjonarnym sklepie czy trzeba odesłać?

 

@edit

Teraz dopiero zobaczyłem na fakturze taki zapis:

"W przypadku sprzedaży towaru w obrocie między przedsiębiorcami na podstawie art. 558 § 1 k.c. strony wyłączają odpowiedzialność sprzedającego z tytułu rękojmi za wady fizyczne i prawne rzeczy, w szczególności ustalają iż nie ponosi on żadnej odpowiedzialności także za

wady ukryte przedmiotu sprzedaży."

 

Czyli zostaje tylko gwarancja?

Czy taki zapis jest w ogóle zgodny z przepisami? Jeśli w regulaminie też jest taki zapis to takie wyłączenie odpowiedzialności jest dopuszczalne?

 

Znalazłem w internecie coś takiego:

"Modyfikacja odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi może być dokonana jedynie w umowie. Oznacza to, że wykluczone jest domniemywanie zmian w tym zakresie. Osoba powołująca się na korzystne dla siebie skutki modyfikacji odpowiedzialności z tytułu rękojmi w stosunku do rozwiązań ustawowych powinna przedstawić dowód na okoliczność wspomnianej modyfikacji. Za niedopuszczalne uznać tym samym należy umieszczanie klauzuli ograniczającej lub wyłączającej odpowiedzialność z tytułu rękojmi na fakturze (wyrok SA w Łodzi z dnia 11 lutego 1993 r., I ACr 2/93)."

 

Ktoś się orientuje jak to jest w x-komie z rękojmią przy zakupie na fakturę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen z crystala?

 

Coś korzysta z dysku podczas testu

 

Świeży system. Wszystko co się dało odinstalowałem. Aktualizacje pobrane. W tle działa tylko systemowy antywirus. W zasadzie nie da się pracować na tym laptopie. Słychać tylko, że dysk cały czas mieli.

 

46054f253eb328acgen.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem jakieś aktualizacje się nie instalują?

 

Nie. Aktualizacje pobrane. Zresztą nawet jakby się coś ściągało w tle to bez przesady, nowy laptop z nie najgorszymi podzespołami, a chodzi dosłownie jak 15-letni pc na Celeronie D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem w internecie coś takiego:

"Modyfikacja odpowiedzialności sprzedawcy z tytułu rękojmi może być dokonana jedynie w umowie. Oznacza to, że wykluczone jest domniemywanie zmian w tym zakresie. Osoba powołująca się na korzystne dla siebie skutki modyfikacji odpowiedzialności z tytułu rękojmi w stosunku do rozwiązań ustawowych powinna przedstawić dowód na okoliczność wspomnianej modyfikacji. Za niedopuszczalne uznać tym samym należy umieszczanie klauzuli ograniczającej lub wyłączającej odpowiedzialność z tytułu rękojmi na fakturze (wyrok SA w Łodzi z dnia 11 lutego 1993 r., I ACr 2/93)."

 

Ktoś się orientuje jak to jest w x-komie z rękojmią przy zakupie na fakturę?

Wtedy były inne przepisy (i inna rzeczywistość, nikt wtedy nie słyszał o czymś takim jak sklep internetowy), tak więc tym bym się nie sugerował.

 

Obecny przepis wygląda tak:

Art. 558. § 1. Strony mogą odpowiedzialność z tytułu rękojmi rozszerzyć,

ograniczyć lub wyłączyć. Jeżeli kupującym jest konsument, ograniczenie lub

wyłączenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest dopuszczalne tylko

w przypadkach określonych w przepisach szczególnych.

§ 2. Wyłączenie lub ograniczenie odpowiedzialności z tytułu rękojmi jest

bezskuteczne, jeżeli sprzedawca zataił podstępnie wadę przed kupującym.

Jeśli w momencie zakupu nie byłeś poinformowany o wyłączaniu rękojmi - a więc nie wyrażałeś na to zgody (nie byłeś o to w ogóle pytany) - to moim zdaniem taki zapis nie ma żadnej mocy.

 

Trudno tu mówić o zatajeniu wady, no bo sprzedawca też raczej nie wiedział o wadzie dysku. Ale jeśli żona nie zgadzała się na wyłączenie rękojmi (dobrze byłoby przelecieć punkt po punkcie cały proces zakupu produktu w sklepie internetowym i popatrzeć, czy gdzieś nie ma jakiegoś drobnego druku), to według mnie taki zapis na fakturze nie ma żadnej mocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy były inne przepisy (i inna rzeczywistość, nikt wtedy nie słyszał o czymś takim jak sklep internetowy), tak więc tym bym się nie sugerował.

 

Obecny przepis wygląda tak:

 

Jeśli w momencie zakupu nie byłeś poinformowany o wyłączaniu rękojmi - a więc nie wyrażałeś na to zgody (nie byłeś o to w ogóle pytany) - to moim zdaniem taki zapis nie ma żadnej mocy.

 

Trudno tu mówić o zatajeniu wady, no bo sprzedawca też raczej nie wiedział o wadzie dysku. Ale jeśli żona nie zgadzała się na wyłączenie rękojmi (dobrze byłoby przelecieć punkt po punkcie cały proces zakupu produktu w sklepie internetowym i popatrzeć, czy gdzieś nie ma jakiegoś drobnego druku), to według mnie taki zapis na fakturze nie ma żadnej mocy.

 

Tylko, że teraz patrzę, że w regulaminie też jest taki zapis i jest też napisane, że regulamin jest integralną częścią umowy sprzedaży, a przy zakupie trzeba było zaakceptować na pewno regulamin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba było przeczytać regulamin :)

 

Niech wypowie się ktoś bardziej zorientowany w prawie. Ale regulamin sklepu internetowego to, jak dla mnie, coś podobnego, jak umowa, o której wspominają w tamtym wyroku. Na wyłączenie rękojmi była zgoda obu stron.

 

Wtedy cały czas pozostaje gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...