Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sir Vortex

[Modernizacja] 2000zł/Gry/M-OC/Brak/Główne/Zmiana

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po dwóch latach od zakupu postanowiłem zmodernizować obecny sprzęt.

 

Tak wygląda mój zestaw w tej chwili:

 

Procesor: Intel Core i3-4160

RAM: GoodRam 4GB DDR3 1600 MHz CL11 (jedna kość)

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 750 2GB OC

Płyta główna: MSI H81M-E33

Zasilacz: Corsair VS450

Obudowa: SilentiumPC Brutus M23

 

Głównie gram w CSGO, ale chciałbym także pograć w The Division czy Wiedźmina 3.

 

Czekam na jakieś propozycje i z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to wsadził bym używaną kość 4gb i kupił gf 1060.

Może jakaś używana i5,jak nie to bym zbierał na nową płytkę i procka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do w/w gier dokip kolejne 4gb ramu, jakąs grafikę gtx 950 do 350zł lub gtx 960 do 420zł a jak nie znajdziesz to nową gtx 1050ti albo uzywaną 970.

Procek opcjonalnie wymienić na i5 4670/4690 lub i7 4770 i tyle w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się bawić zbytnio w używki, więc myślę nad i5-4690 + 1050 Ti. Mam jednak jeszcze kilka pytań.

 

1. Czy bardziej opłaci się kupić jeszcze raz 4GB, czy może nowe 8GB w dwóch kościach, żeby jakoś ze sobą współpracowały? (płyta główna ma tylko 2 sloty na pamięć RAM)

2. Jaką 1050 Ti kupić? Chodzi o firmę tj. Gigabyte, MSI czy jeszcze coś innego?

3. Czy wymiana płyty głównej ze względu na Socket 1151 i pamięć DDR4 jest opłacalna, czy lepiej zostać przy tym co mam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się bawić zbytnio w używki, więc myślę nad i5-4690 + 1050 Ti

 

jeśli i5 to tylko używka albo wymień wszystko z płytą i ramem :E Nie opłaca się kupować nowego procesora sprzed 3 generacji!

 

1. 2x4gb > 1x8gb szczególnie jeśli masz się jeszcze bawić w sprzedaż

2. wszystkie są ciche i chłodne, ale ceny są różne. Niektóre (Zotac?) mają 5 lat gwarancji

3. Opłaca sie kupić używane i5 pod Twoją płytę. Jeśli nie lubisz się z używanym, to warto wymienić na 1151. Używane i5 jednak załatwi sprawę, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1) Kup 4gb najlepiej taką samą od tego samego producenta, moze znajdziesz na allegro albo olx, jak nie to kup kość i takim samym taktowaniu i CL jak Twoja obecna.

2) np. ZOTAC GeForce GTX1050Ti OC, ma wysoko taktowany rdzeń, zoltac to po rejestracji u nich gw będzie bodajze 5 lat, no i więcej niz 700zł za 1050ti bym nie dawał, a do tej kwoty bodajze ta ma największe taktowanie.

3) Mozna np. i7 6700 - 909zł (90dni gw a jak wiadomo jak proc odpali to będzie hulać), do tego mozesz ASUS H110M-K - 120zł (gw do 2020r) i ramy HyperX Savage DDR4 2x4GB 3000Mhz za 269zł, fakt u Ciebie będą pracować na 2133mhz, ale w razie jakbyś kupił kieydś inną płytę czy nawet odsprzedawał to pójdą szybciej niz te z wolniejszym taktowaniem w tej samej cenie, a tu cena jest porównywalna do uzywanych z taktowaniem 2133/2400mhz (no chyba ze znajdziesz takie 2133/2400) taniej to tez mozesz brać. Ewentualnie jakbyś miał większy budzed to mozna pokusić się o płytę b150/250.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak pozostanę przy nówkach :D (tak, wiem że przepłacę)

 

W związku z tym pojawia się kilka pytań:

 

1. Czy i5-7400 będzie dobra? Czy opłaca się dopłacić do i5-7600?

2. Do tego zestawu dobrałbym Gigabyte GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5; Patriot Viper 4, DDR4, 8GB(2x4GB), 2400MHz i ASRock H110M DVS R3.0. Jakieś opinie? Coś można lepsze?

3. Czy zasilacz to wytrzyma? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, jedni wolą tak, drudzy tak. Miej świadomość, że w ciągu max 3 miesięcy będzie duże przetasowanie u Intela - grafikę możesz wymienić już, ale z procesorem bym zaczekał albo brał Ryzena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dwa wyjścia:

a) Ryzen 1600

b) czekasz na nowe procesory 8-gen intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie poczekam na nową generację Intela.

 

Pytanie tylko, czy powinienem się nią interesować pod kątem kupna procesora 8 generacji, czy może dlatego że poprzednie stanieją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie nie stanieją. Upewniłem się jeszcze na ceneo i i5 4 generacji kosztuje tyle samo co 7 - dlatego odradzaliśmy Ci zakup nowego procesora na starą platforę. Za to w 8. każda linia procesorów przeskakuje o jeden segment w górę. Może być odrobinę drożej (w sensie i3-7 vs i3-8, ale i3-8 = i5-7), ale ceny hurtowe nie odbiegają bardzo od poprzednich generacji, więc nie powinno być skoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając dziś sieć trafiłem na aktualne informacje dotyczące ósmej generacji, między innymi tabelkę o nowych procesorach. Mają trafić do sprzedaży 5 października. Czy w takim razie, może ktoś doradzić jaki konkretnie ten procesor 8 generacji powinienem zakupić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki aby starczyło Ci kasy ... na początku 8 gen będzie droga (podatek od nowości) do tego tylko płyty na "z" (z podatkem od nowości), a zanim wydadzą "b" i "h" to pewnie będzie po nowym roku.

Także nie zdziwie się jak zabraknie tego szmalu na ram :P

No ale to tylko gdybanie. Poczekaj aż będą dostępne te procki i płyty do nich i zobacz co ile kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Poczekaj na pierwsze wyniki 8 generacji - w tym czasie możliwe, że stanieją Ryzeny, ale będziesz miał też pogląd na to czy warto czekać te ~3 miesiące na tańsze modele płyt i obniżenie cen po szale nowości.

W międzyczasie jeśli Cię ciśnie na zmianę, możesz wymienić kartę graficzną :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...