Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

qwerty455

UPC 120 Mb/s 5 GHz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

niedawno UPC podniósł mi za darmo prędkość internetu z 60 Mb/s do 120 Mb/s. Zmieniłem częstotliwość na 5 GHz i zauważyłem, że tablet i jeden ze smartfonów nie widzi sieci. Laptop natomiast raz wykrywa sieć, raz nie. Po powrocie do dawnych ustawień (2,4 GHz) prędkość internetu nieco mi zmalała. Wcześniej na Wi-fi podchodziła pod 60 Mb/s, teraz nieznacznie przekracza 40, niezależnie od wybranego kanału. Wydaje mi się, że ustawienia wyglądają tak samo, jak przed pojawieniem się opcji 120 Mb/s, dlatego dziwi mnie ten spadek prędkości.

 

Jak ponownie uzyskać prędkość dochodzącą do 60 Mb/s przy 2,4 GHz?

Jeżeli tablet i smartfon nie widzą sieci przy 5 GHz, jest możliwość takiej konfiguracji, by laptop korzystał z częstotliwości 5 GHz, a tablet i smartfon z 2,4? Czy jednak aby móc korzystać ze wszystkich urządzeń na Wi-fi, jestem zmuszony wyłącznie do opcji 2,4 GHz i 60 Mb/s?

 

Router UPC to Technicolor TC7200.

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym modemie nie możesz mieć jednocześnie 2,4GHz i 5GHz, niestety.

 

W zakładce Wireless (bezprzewodowe), pozycja Radio, możesz zmienić:

802.11n -- Tryb z b+g na N

Bandwidth (pasmo) na 20 lub 40 MHz.

Moc -- w procentach

 

Pobaw się tymi ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie np. Netisa 2780, ustaw na nim dwie wifii na 2.4 i 5GHz a ten modem ustaw na bridge i będziesz miał spokój. Ja mam UBEE od UPC i właśnie tak zrobiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadaj z UPC powiedz, że Ci zrywa połączenia bo zakłócenia a nie wszystkie sprzęty które masz obsługują 5GHz i niech Ci dadzą ConnectBoxa (Compal CH7465-LG).

 

Dość przyzwoity modemo router obsługujący dwa pasma na raz i wifi ac.

Mogą Ci kazać bulić 50 zł za wymianę - to zależy od tego jaką masz gadane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...