Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Januszoff

[Zestaw] do 4k, lekkie granie, VS2017, SQLServer2017

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że premiera CL niedługo, postanowiłem w końcu zmienić wysłużony zestaw. Na wstępie zaznaczę, że nie, nie chcę Ryzenów and Radeonów.

 

Złożyłem sobie coś takiego - format ITX wskazany, mAtx mi niepotrzebny, a ATX to bym sobie na głowie chyba musiał postawić.

 

Oczywiście zakładam, że CL nie będzie straszną padaką, a jak będzie, to kupię generację wstecz i też jakoś pociągnę.

 

Podaję na wszelki wypadek part numbery jakby były jakieś niejasności.

 

CPU: i5-8400 (jak wyjdzie)

MB: jakiś mITX pod to, pewnie od Gigabyte, nie zawiodłem się jeszcze na ich produktach

RAM: HX426C15FBK2/8 - czyli Kingstony HyperX 2666MHz 2x4 (czytałem, że taki kontroler będzie posiadać i5, nie wiem, czy w moim wypadku warto dopłacać do 16GB na razie)

GPU: GVN1060IXOC3GD - czyli GB 1060 3GB w formacie ITX. Jedyna bardziej wymagająca gra w która pykam to Fallout 4, jak uciągnie FHD na medium w 60 fps, to więcej nie trzeba.

PSU: SSR-550FX - Seasonic Focus Plus 550 Gold - powinien spokojnie starczyć, a i nie jest to no-name, wolę dorzucić stówkę niż żeby mi się miał komp nowy zjarać.

SSD: SSDPRIRIDPRO480 - Goodram Iridium Pro 480GB - podobno na kościach MLC, podobno całkiem niezły.

CASE: FDCADEFNANOSBK - Fractal Design Nano S - wydaje się najsensowniejsza w tych pieniądzach, trochę duża, ale co tam.

 

Razem powinno być 4k +-

 

 

Co do monitora, to najbardziej podoba mi się ten - XB2783HSU-B1DP - 1000 zł, 27 cali, FHD, AMVA+ podobno daje radę. Wiem, że niektórzy twierdzą, że fhd to max 24 cale, ale ja siedzę od 2 lat w pracy przy 27 fhd i jest jak dla mnie bardzo ok.

 

 

Największe wątpliwości to RAM, obudowa i to, czy zostawiać stockowy cooler na tym i5 - w końcu to najniższy model bez k, powinien dać radę.

 

Dzięki za pomoc.

 

EDIT: Bym zapomniał, OS i całą resztę programów już posiadam, więc na cenę nie wpływają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem świeżym posiadaczem i5-8400. Powiem tak, jest moc! 800Mhz w spoczynku i 3800Mhz w ciśnieniu. Jeszcze go nie podgrzewałem w wymagających grach (bo jeszcze nie mam GPU), ale korzystając ze zintegrowanej graficzki mogę powiedzieć że boxowe chłodzenie sobie radzi. Ale jeszcze za krótko testowałem żeby się wypowiedzieć. Będę obserwował temperatury i najwyżej dokupie cooler.

 

Jeśli o GPU chodzi, to najlepiej brać od Zotac'a, który daje 5 lat gwarancji po zarejestrowaniu produktu na ich stronie. Wersje AMP szczególnie są fajne :)

 

 

RAM'y też fajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...