Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pozłacana Rączka

Instalacja Windows z innego urządzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio zmagam się z małym problemem, a mianowicie posiadam windows 10 oem i chciałby zainstalować go na komputerze, ale za każdą próbą instalacji z PenDrive coś mi nie wychodzi, i tutaj moje pytanie: Czy można podłączyć dysk hdd do innego komputera jako zewnętrzny (Przez przejściówkę sata-usb) i z niego zainstalować windows? Tzn. Tak jak mam na laptopie: folder "Windows" a w nim pliki systemowe, tak samo zrobiłbym na dysku który podłączyłbym jako zewnętrzny, utworzył wspomniany folder i zapisał windowsa (pliki systemowe). Czy to zdałoby egzamin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie nie, musisz umieścić instalator na tym dysku i wystartować go odpowiednio, wtedy może zadziała

 

ciekawe, jak chcesz zapisać "windowsa", skąd go weźmiesz - instalator nie ma folderu windows, a plik instalacyjny jest skompresowany, najpierw trzeba rozpakować, i potem porozmieszczać w odpowiednich folderach windows, itp - ciekawe, jak bys się za to zabrał - 1 słowem - instalacja niezbędna, nie da się obejść

 

z dysku instalcja może możliwa, ale - 1 - trzeba na nim utworzyć partycję aktywna, tzn taką z której instalator wystartuje - 2 - żeby wystartował trzeba zapisać odpowiednie kody na dysku i partycji aktywnej - 3 - trzeba instalator przekopiować na tę partycję tak, żeby plik bootmgr był bezpośrednio na partycji - wtedy może zadziała, jeśli przeszkodą nie będzie przejściówka

 

pytanie tylko po co to wszystko - tak samo działa to i instaluje się z pena, więc po co się męczyć i komplikować sobie życie - napisz raczej jakie problemy są z penem, itd, ewentualnie użyj innego pena - niektóre źle bootują, itd, zwłaszcza starsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też kombinować z DISM-em.

Zrobić deploy wim-a i potem opcję naprawy rozruchu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah, powinno pójść - przynajmniej z Windowsem 10. Wiele razy miałem tak, że wyciągałem dysk do diagnozy z lapka i podłączałem go do swojego PCta przez kieszeń usb. Jak zrestartowałem i byłem nieuważny, to automatycznie bootował mi Win10 z zewn. dysku :)

Oczywiście jest to mega niezalecane i dysk powinien być w docelowym komputerze podczas instalacji.

Rufus niby jest spoko, ale moim zdaniem dla początkującego ZNACZNIE LEPSZY będzie WinToFlash firmy Novicorp. Korzystam z niego cały czas i nawet darmowa wersja jest bardzo fajna (czasem jakąś reklamą rzuci, ale nieinwazyjną - przy wychodzeniu pyta, czy odwiedzić jakąś tam stronę, no i darmowej nie można wykorzystywać do celów komercyjnych). Nigdy nie zdarzyły mi się jakieś kłopoty przy instalacji, czy to 7, 10, XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie stwierdzenie "coś mi nie wychodzi", konkretnie co, pojawia się przy instalacji jakiś błąd czy co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie stwierdzenie "coś mi nie wychodzi", konkretnie co, pojawia się przy instalacji jakiś błąd czy co?

"Invalid partition table" (w biosie", jeszcze w razie czego, pendrive był robiony narzędziem windows ze strony microsoft.

Edit: zauważyłem właśnie, że jest źle ustawiony boot, nie może być dobrze, bo bios nie wykrywa pendrive...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

invalid partition table prawdopodobnie odnosi się do dysku, można naprawić, trzeba użyć dysku cd hirens i programu test disk z niego, może tablicę naprawi

 

w ogóle masz bootowanie z usb, jesli nie również z dysku nie da rady, jeśli nie ma usb bootowania pomóc może tylko program plop, zabootuje pen niezależnie od biosu, ale trzeba go zainstalować w systemie

 

jeśli chcesz sensownej porady napisz jaki komputer, czy ma bootowanie z usb, jaki system, i czy system działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Invalid partition table" (w biosie", jeszcze w razie czego, pendrive był robiony narzędziem windows ze strony microsoft.

Edit: zauważyłem właśnie, że jest źle ustawiony boot, nie może być dobrze, bo bios nie wykrywa pendrive...

Sformatuj pendrive w Fat32. UEFI nie widzi penów formatowanych w NTFS. Najlepiej zrób to Rufusem, ktoś już polecał ten soft w tym temacie. Musisz wybrać z rozwijanego menu (w rufusie) opcje schematu partycji GPT dla UEFI, wybrać format na Fat32 i wtedy "zrobić" pedrive'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem w następujący sposób:

Poradników żadnych nie znalazłem, bo biosa mam sprzed 10 lat :P

Kupiłem nową płytę główną z biosem 1001 ( i tak miałem wymieniać, żeby windows od razu był do lepszej przypisany)

Zainstalowałem z płytki obraz iso ze strony microsoft, bo tak chyba najprościej. Jak narazie wszystko działa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...