Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diabl0

Artefakty po podkręceniu procesora Ryzen 5 1600?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Ostatnio po podkręceniu procesora Ryzen 5 1600 do zegara 3,8GHz, przy napięciu 1,375 V (a także wcześniej przy 1,36867 V), zacząłem zauważać pojawiające się co jakiś czas dziwne artefakty. Do tej pory, doświadczyłem ich jedynie wewnątrz przeglądarki. Udało mi się ustrzelić takiego screenshota:

 

xxAE2F9.png

 

Gdy taki efekt pojawi się, to zachowuje się jak treść załadowanej strony, mogę go przewinąć, przełączyć kartę i wrócić z powrotem do tej zgliczowanej. Po paru sekundach naprawia się.

 

W międzyczasie dość dużo czasu spędziłem w grach korzystających z pełnego potencjału CPU i GPU i wewnątrz nich nie uświadczyłem niczego dziwnego.

 

Czy tego rodzaju problemy mogą być związane z nieprawidłowym OC procesora, czy może jest to wina przeglądarki, albo coś nie tak z kartą graficzną (ta ostatnia chodzi na ustawieniach fabrycznych, nie była podkręcana)?

Przywróciłem domyślne ustawienia procesora i do momentu znalezienia rozwiązania pozostanę na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie to RX 580 AORUS XTR, jeśli to może mieć jakieś znaczenie. :P Jeśli to jednak wina karty, lub jej sterowników, to założyłem temat w złym dziale. ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie to RX 580 AORUS XTR, jeśli to może mieć jakieś znaczenie. :P Jeśli to jednak wina karty, lub jej sterowników, to założyłem temat w złym dziale. ;D

Te karty tak mają, że podczas przeglądania youtube w chromie potrafią czasami zarzucać takimi artefaktami z jakiegoś powodu :E .Także spokojnie jest to "normalne", wręcz bym powiedział, że od jakiegoś czasu jest to dużo rzadsze, być może jest to kwestia sterowników. Ciężko coś znaleźć w internecie na ten temat, na forum przynajmniej raz widziałem już ten problem, (poza mną :D ). Ale nie ma się czym raczej przejmować ;)

Co ciekawe, u każdego występuje ten sam artefakt, taka zielona kratka- u mnie tylko youtube na chromie, z tego co zrozumiałem gdzieś jeszcze to masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz miałem tak podczas pisania posta na PClabie, a raz w faceookowym messengerze. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...