Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

apriori

Monitor głównie do gier i oglądania filmów 2500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wracam do świata gier, filmów w dobrej jakości itd.

W maju wymieniłem komputer na taki zestaw:

1. Procesor AMD Ryzen 5 1600 /3.6GHz, AM4, BOX/

2. Chłodzenie - - - -

3. Płyta główna Asus Prime B350M-A /AMD B350, DDR4, AM4/

4. Pamięć RAM Crucia! l 16GB (2x8GB) 2400MHz CL16 Ballistix Sport LT RED

5. Dysk SSD A-Data M.2 SU800 128GB SATA3 (560/520MB/s, TLC 3D)

6. Dysk HDD - - - -

7. Karta graficzna Palit GeForce GTX1070 Dual 8GB DDR5 256bit (1683/8000)

8. Nagrywarka DVD/BluRay LG GH24NSD1 SATA (black)

9. Obudowa SilentiumPC Gladius M35 Pure Black (b/z)

10. Zasilacz XFX Core TS 550W 120mm Bronze

 

Obecnie posiadam monitor SyncMaster223BW (w spadku po siostrze) jednak zdaje sobie sprawę, że nie wykorzystuje w pełni potencjału jednostki centralnej. A chciałbym to zmienić.

I tu drodzy przyjaciele, udaje się z zapytaniem do Was. Na jakie parametry patrzeć, na co szczególnie zwracać uwagę.

Komputer służy mi głównie do gier i oglądania filmów.

Gram w Wiedźmina 3, z gier multiplayer Warhammer: The End Times - Vermintide. Ale też Tekken 7 czy gry na 4osoby typu Super Smash Bros, Mario KArt (swoją drogą jak ktoś zna gry ze split screenem albo na kilka osób przy jednym kompie to chętnie poznam :D). Filmy naturalnie chciałbym móc oglądać w wyższych rozdzielczościach. Bo to ładne, wyraźne itd.

Głównie zależy mi na niemałym ekranie ze względu na to, że gram nierzadko ze znajomymi i dobrych kolorach, rozdzielczości. Nie jestem zawodowym gamerem w CS:GO

 

Chętnie poznam wszelkie porady z uzasadnieniem. Jedna jaka mi się nasunęła po przejrzeniu tematów tutaj to:

- idź do sklepu i zobacz na własne oczy - co zapewne wkrótce uczynię.

 

Budżet jak wspomniałem w opisie 2500zł

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/najlepsze-gry-na-dwie-osoby-na-jednym-pc.html

 

Castle Crashers jest wypas :D

 

A ekran to nie wiem:P 27" już mocno poprawi komfort gry, ale nie za 2500zl. Kup sobie IPSa 27: WQHD 75Hz np iiyame za 1300-1400zl. Za oszczędzonego tysiaka dokup normalny duży telewizor 50-55" ( nawet używkę ) bo na takim gry w 4 osoby nabiorą innego wymiaru:) Jeszcze lepiej to projektor do zabawy w takim gronie. Poniżej 2000zl kupisz przyzwoite Bardzo Dobry Benq w1070 np :) Przy projektorze zostanie Ci kasa na IPSy 24-27" FullHD 75Hz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tyle na luzie kupisz 32" mva 2k lub nawet 4k(tutaj 1070ka będzie już problematyczna i na max detali i aa nie licz).

 

Popatrz na Aoc, Philips, Benq maja spory wybór. Są też matryce Ips do wyboru ale będzie gorzej w filmach - czerń itp.

 

Z 2k na Mva to coś w ten deseń proponuję :

 

https://www.morele.net/monitor-philips-bdm3270qp2-00-1124803/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za tyle na luzie kupisz 32" mva 2k lub nawet 4k(tutaj 1070ka będzie już problematyczna i na max detali i aa nie licz).

 

Popatrz na Aoc, Philips, Benq maja spory wybór. Są też matryce Ips do wyboru ale będzie gorzej w filmach - czerń itp.

 

Z 2k na Mva to coś w ten deseń proponuję :

 

https://www.morele.net/monitor-philips-bdm3270qp2-00-1124803/

 

polecam wyższy model tej serii philips'a- ten ma matową matrycę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co drażni po oczach drogi autorze to nazwa tematu "Porozmawiajmy o monitorach" proszę czym prędzej zmień nazwę tematu na bardziej konkretną. Na przykład: głównie do gier i oglądania filmów 2500 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno co drażni po oczach drogi autorze to nazwa tematu "Porozmawiajmy o monitorach" proszę czym prędzej zmień nazwę tematu na bardziej konkretną. Na przykład: głównie do gier i oglądania filmów 2500 zł

Dobrze przepraszam już zmieniam.

Chociaż nie chodziło mi tylko o modele, ale faktycznie o małą dyskusję czemu lepszy na przykład monitor z G-Sync, od takiego z 144hz albo czy faktycznie lepiej dopłacić do matrycy MVA albo IPS w stosunku do TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

g-sync i 144hz to bardziej dla graczy a korzyści płynące z posiadania można wyczytać w necie prawie wszędzie. W skrócie żeby w pełni wykorzystać 144hz trzeba mieć w grze mniej więcej tyle samo fps, natomiast g-sync przychodzi z pomocą w grach gdzie twoja maszyna nie jest w stanie wyrobić tyle fps. Matryca VA tylko brałbym do filmów, ponieważ do gier spisuje się o wiele gorzej od TN czy IPS. Kąty widzenia najlepsze ma IPS a najgorsze TN. Do zawodowego grania ludzie biorą przeważnie TN. IPS jest najbardziej uniwersalne ale nie idealne ze względu na słabą czerń srebrzenie czy też BLB z którego powodu jest wiele zwrotów konsumenckich w ciągu 14 dni przy zawarciu kupna na odległość(typu internet czy telefon). Przy kupnie w sklepie fizycznie nie przysługuje nam zwrot bez podania przyczyny, ponieważ masz prawo do przetestowania produktu na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem trochę materiałów na TV GRY i pomyślałem o takim monitorze, oczywiście trochę więcej niż zakładany budżet: AOC Agon AG271QG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najtańszy wszytko mający ekran :) Kolejny krok to Acer XB271HU.

 

Pisałeś, że lubisz grać ze znajomymi nawet w 4 osoby na raz. Do takich warunków IPS musi być. Tylko on jest ciągle malutki, jak podzielisz ekran na 4 i jeszcze usiądziesz z półtorej metra od obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o takim monitorze LG 34UC79G-B 34 cali 21:9 ips 144hz 2560x1080 ale tylko freesync KLIK z kodem PROMOPC 1999 zł a normalna cena 2499 zł. Ta sama wysokość co 27 cali 16:9 ale znacznie szerszy. Warunek że blisko nie będziesz siedział monitora, ponieważ rozmiar plamki jest dosyć wysoka ze względu na zbyt duży ekran w porównaniu do rozdzielczości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...