Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pastol

I7 4790k nie zrzuca napięcia.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Jak w temacie, napięcie jest na sztywno ciagle. W biosie tryb override ustawiony ( drugi możliwy to auto).

 

Może trzeba pozmieniać stany C state ? Obecnie są wszystkie enabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywracaniem bo zmieniłem procka na właśnie 4790k. Włączone są rownież turbo i speedstep technology. I mnożnik ustawiony na wszystkie rdzenie. Taktowanie zrzuca Wporzadku. Napięcie ciagle stale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wersja BIOSu płyty i czy na stronie producenta są nowsze, a ich opis sugeruje zmiany w tym kierunku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H87 fatal1ty. Bios 2.40. Na stronie najnowszy 2.60

 

Spróbuj zaktualizować. Pobierz też starszy i wyłącz funkcję w BIOSie, która uniemożliwia wgrywanie starszego biosu. Czasem downgrade biosu więcej pomaga, niż upgrade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock H87 Fatal1ty nie zrzuca napięcia w idlu po OC , jedynie taktowania. Taki urok tej płyty, i żaden bios na to nic nie poradzi. Co najwyżej najnowsze zablokują ci OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koedys chyba była opcja adaptive, ale to dawno na starym biosie chyba bez obsługi 4790k (ta jest od 2.10). Ok zostanę przy tym co mam, nie przeszkadza mi to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie było :) mam P1.50 i nie ma takiej opcji -> ale mobo potrafi nieźle człowieka zdenerwować ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...