Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

danson

dell poweredge r610

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem sobie serwer na allegro dell poweredge r610 i mam kilka pytań.

Może ktoś pomoże :)

 

1) mam takie kości pamięci może ktoś mi pomoże uzyskać jak największą ilość pamięci bo nie mam pomysłu jak to włożyć.

Oto lista:

3 x HMT125R7TFR8C-H9T7

8 x HMT112U7BFR8C-H9

3 x KTD PE313K3/24G

 

2) brak karty idrac i chyba z tego powodu zawsze przy starcie serwera jestem zmuszony klikać F1 ponieważ mam taki komunikat.: "strike the F1 key to continue, f2 to run the system setup program.

Da się jakoś to wyłączyć czy męczyć sprzedawcę o tą kartę?

 

3) czy fioletowy kolor wyświetlania zamiast czarnego to normalny kolor na tym serwerze?

 

4) pojawia mi się też komunikat "initializing remote access controller" po czym serwer od nowa startuje po jakimś czasie

 

Proszę i pomoc.

Pozdrawiam

danson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawie antyk, co masz zamiar na nim postawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i antyk ale do domowych zastosowań powinien wystarczyć i raczej za taka cenę nic lepszego nie znajdę

Będą na nim maszyny wirtualne na esxi liczba maszyn 4-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czolgista778 - nie taki antyk, bardzo dużo osób korzysta z tych serwerów, budują laby domowe, choć R710 ma nieco większe wzięcie, pewnie z tego względu, że jest 3U, zamiast 1U, przez co jest chłodniejszy i cichszy.

 

1)

HMT125R7TFR8C-H9T7 = RDIMM

HMT112U7BFR8C-H9 = UDIMM

KTD PE313K3/24G = RDIMM

 

Nie powinno się mieszać RDIMM'ów z UDIMM (albo RDIMMy albo UDIMMy - te drugie mogą być nieco tańsze do kupienia, ale różnie z dostępnością). Nie wiem jak z rankami w tym serwerze (single rank, dual i quad) - też niby nie powinno się mieszać, ale u mnie w T310 kości z single współpracują z tymi dualrank.

 

Manual: http://downloads.dell.com/manuals/all-products/esuprt_ser_stor_net/esuprt_poweredge/poweredge-r610_owner%27s%20manual2_en-us.pdf - strona 118 - poprawne rozmieszczenie pamięci RAM w socketach.

 

2) Co do iDRAC'a R610 powinien mieć zintegrowany (iDRAC Express) na płycie głównej, która działa przez wbudowane karty sieciowe. iDrac Enterprise jest jako osobny moduł doczepiany na płycie i wtedy iDRAC ma swój port LAN do zarządzania. Wydaje mi się, że sam komunikat dotyczy czegoś innego - zobacz, jaki masz Boot order na serwerze (jakie urządzenie pierwsze startuje).

 

3) Fioletowy screen kojarzy mi się tylko z Hypervisorem ESXi (PSOD = Purple Screen of Death) - błąd hypervisora.

 

4) initializing remote access controller - to jest komunikat od iDRACa właśnie, czemu się restartuje? Nie mam pojęcia... Czy podczas inicializacji masz możliwość wejścia do konfiguracji?

 

PS. Jaką konfigurację serwera masz? 1 czy 2 procesorową (i jaki CPU)? :)

PS2. Zanim zaczniesz cokolwiek robić na nim, zaktualizuj wszystkie firmware'y. Dell udostępnia Bootowalne ISO (https://dell.app.box.com/v/BootableR610), wypalasz płytkę lub ładujesz na PENa - bootujesz w serwerze i automatycznie aktualizuje sobie wszystkie komponenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...