Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kryptonim

Problem z dyskiem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie

 

Wczoraj aktualizowałem system windows 10 aby był aktualny i pojawił się dość dziwny problem.

 

Od poczatku:

Posiadam 2 dyski hdd

1. 1TB - zainstalowany windows 7 x64

2. 500Gb - zainstalowany windows 10 x64

 

Wszystko działało do dnia wczorajszego, normalnie przy uruchamianiu systemu mogłem sobie wybrać który system chcę uruchomić. Jednak po wczorajszej aktualizacji jeden z dysków zniknął dokladnie 1TB z systemem windows 7 x64.

 

Teraz przy uruchamianiu komputera ładuje sie windows 10. A bootloader z wyborem systemu zniknął.

 

W biosie wykrywa oba dyski, 1TB oraz 500gb

Jednak w windows 10 zarzadzanie dyskami widzi tylko 500gb na którym stoi windows 10.

 

Więc wpadłem na myśl aby w biosie wyłączyć dysk z win10 a zostawić tylko z windows7 ten który sie nie ładuje, po ustawieniu i zapisaniu zmian w biosie, restart pc i ku moim oczom pojawil sie czarny ekran z migającym _ bed dalszego procesu uruchamiania systemu.

 

Czy ktoś wie dlaczego tak sie stało bądź jak ten problem rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że w jakiś sposób został uszkodzony bootloader Windows 7.

Trzeba odpalić płytkę z Windows7, przechodzisz w wiersz poleceń, po kolei te komendy:

bootrec.exe /fixmbr

bootrec.exe /fixboot

bootrec.exe /RebuildBcd

Dla pewności odłączyłbym fizycznie w takim wypadku dysk z Win10. Wystarczy wyciągnąć kabelek SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...