Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

C0lon3lC@mp3r

"Nowy" monitor z x-kom

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nowy monitor w x-komie. Wczoraj przyszła paczka. Mam wątpliwości, a w zasadzie jestem pewien że monitor wcale nie jest nowy, tylko pochodzi z wymiany albo zwrotu.

 

Pudełko było zaklejone taśmą ponownie, na pierwszy rzut oka tego nie zauważyłem bo było zrobione to dość starannie, na starą przeciętą taśmę ktoś nakleił nową - zauważyłem to później gdy zacząłem coś podejrzewać i sprawdzać wszystko dokładnie. Po otwarciu pudełka niby wszystko ok, ale im dalej w las tym więcej znaków zapytania.

 

Worek ochronny na monitor był założony jak komuś podpasowało i był w 2 miejscach naderwany, woreczek z kablem DP był ewidentnie już otwierany (widać ślad po taśmie w innym miejscu), to samo jeśli chodzi o kabel zasilający. Na ekranie pod światło widać ślady paluchów i jakąś mikro rysę, okolice złącza DP też noszą ślady użytkowania - jakaś memeja nie mogła trafić w gniazdo i została rysa. Skoro monitor miałem już wyjęty to zdecydowałem się go podłączyć. Tutaj zastrzeżeń nie mam - niby wszystko działa prawidłowo, żadnych defektów matrycy nie znalazłem.

 

 

No ale pozostaje kwestia ku_wa jego mać że zapłaciłem za nowy sprzęt, który nie jest nowy! W normalnym trybie zdecydowałbym się na zwrot, no ale monitor jest mi potrzebny bo stary wyzionął ducha (już pomijam że czekałem na niego 5 dni bo zamówiłem w środę, zapłaciłem przelewem elektronicznym czyli kasę mieli 5minut po zakupie, teoretycznie powinien być wysłany w czwartek a faktycznie wysłali dopiero w piątek...). Tutaj więc pytanie do Was - czy ktoś miał podobną sytuację z "niby nowym" sprzętem i uzyskał z tego tytułu jakąś rekompensatę bo zamierzam napisać i powalczyć w tym temacie z x-komem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem możesz żądać pomniejszenia o odpowiednią kwotę albo wymianę na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostaje Ci go zwrócić masz na to 14dni, nikt Ci kwoty nie pomniejszy nawet o tym nie myśl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisz do X-kom (najlpiej na FB) i prześlij im foty. Powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje oko sprzęt ze zwrotu powinien byc wyraznie oznaczony na stronie a przez to odpowiednio tańszy.

(Ja ostatnio brałem zasilacz z outletu moreli też ze zwrotu ,z tym że był prawie stówkę tańszy /a wg cen z moreli nawet 150/).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Nic z xkomem nie załatwisz w tej sprawie. Z morelami to samo. Dostaniesz formułkę, że towar używane zawsze ląduje na stosownie oznaczonych aukcjach i zachętę do ewentualnego zwrotu. O żadnym rabacie nawet nie ma mowy. Przerabiałem to już z powyższymi sklepikami. Odnoszą się do ciebie jak do naciągacza, a przecież widzą w swoim systemie że towar wracał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic z xkomem nie załatwisz w tej sprawie. Z morelami to samo. Dostaniesz formułkę, że towar używane zawsze ląduje na stosownie oznaczonych aukcjach i zachętę do ewentualnego zwrotu. O żadnym rabacie nawet nie ma mowy. Przerabiałem to już z powyższymi sklepikami. Odnoszą się do ciebie jak do naciągacza, a przecież widzą w swoim systemie że towar wracał...

Jeśli kupował w sklepie a nie na allegro z outletu to nie ma opcji (poza pomyłką pracownika), żeby sprzedawali sprzęt używany bez informacji o tym. Sporo sprzetu kupowałem w X-kom i nigdy nie miałem porblemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ostatnio coraz trudniej kupić fabrycznie nowy sprzęt, jak można go oddawać bez podania przyczyny. Ja jak kupuję w X-komie to tylko z odbiorem osobistym. Jeśli opakowanie wygląda na otwarte, to proszę o inne, albo rezygnuję z zamówienia. Sytuacja z używanym sprzętem trafiła mi się w tym sklepie już kilkukrotnie, np. kupiłem laptopa Lenovo i jest tam taka aplikacja zliczająca dni do końca gwarancji - okazało się, że sprzęt został wcześniej "aktywowany" i miał na liczniku już ok miesiąc czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ostatni z wystawy w sklepie

 

Powystawowe też powinny (i są) tańsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

Jeśli kupował w sklepie a nie na allegro z outletu to nie ma opcji (poza pomyłką pracownika), żeby sprzedawali sprzęt używany bez informacji o tym. Sporo sprzetu kupowałem w X-kom i nigdy nie miałem porblemów.

Jesteś albo bardzo naiwny, albo po prostu pracujesz w tym sklepie. Na outlet z allegro leci sprzęt z bardzo widocznymi śladami użytkowania. A co z całą resztą?

Zresztą, coś dużo tych pomyłek pracowniczych muszą mieć... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś albo bardzo naiwny, albo po prostu pracujesz w tym sklepie. Na outlet z allegro leci sprzęt z bardzo widocznymi śladami użytkowania. A co z całą resztą?

Zresztą, coś dużo tych pomyłek pracowniczych muszą mieć... :E

Tak, pracuję w X-kom na zmianę z Morele, Graalem i czym tam jeszcze chcesz. Poprostu nie wychodzę z założenia, że każdy sklep chce mnie oszukać. Niech kolega zgłosi sprawę do X-kom (najlepiej przez FB, w moim przypadku działało najszybciej jeśli chodzi o inne sklepy czy usługodawców typu UPC) i da znać co i jak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zmiana ustawy na korzyść konsumentów spowodowała w Polsce to że ludzie potrafią to wykorzystywać, czasami perfidnie. To tak jak z akcją lidla czy innego sklepu który gwarantował jakość produktów, a jeżeli konsument będzie niezadowolony to mógł oddać nawet napoczęty. Ludzie wchodzili do sklepu zjadali/wypijali i rzucali na taśmę śmieci i prosili ładnie o zwrot kasy...

 

Jeżeli monitor jest w pełni sprawny i nie ma zarzutu co niego to ja osobiście bym olał sprawę.

A może monitory sklep testuje przed wysyłką czy nie ma nad bad'ów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale pozostaje kwestia ku_wa jego mać że zapłaciłem za nowy sprzęt, który nie jest nowy! (...) zamierzam napisać i powalczyć w tym temacie z x-komem.

Życie :E

 

(mnie też coś takiego podrażnia ale po prostu ochłoń, oddaj i kup nowy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pewność, że mu przyjmą-mogą powiedzieć "nosi ślady użytkowania nie wynikające z normalnego sprawdzenia rzeczy..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pewność, że mu przyjmą-mogą powiedzieć "nosi ślady użytkowania nie wynikające z normalnego sprawdzenia rzeczy..."

To byłyby jaja dopiero...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka pewność, że mu przyjmą-mogą powiedzieć "nosi ślady użytkowania nie wynikające z normalnego sprawdzenia rzeczy..."

Taką, że masz prawo zwrócić towar przy zakupie poza lokalem sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak głosi piękna reklama na głównej: X-KOM - od 15 lat ponad standard. No brawo!

 

Jak dla mnie sprawa jest prosta: zwrot towaru z tytułu niezgodności z umową, bo przecież płaciłeś za nówkę, a dostałeś używkę. Jeśli sklep jest w porządku i rzeczywiście działa ponad standard, to taką wymianę na prawidłowy towar powinien załatwić niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia. Powinni przysłać kuriera po odbiór tego monitora, a później wysłać nówkę. Tak by było najwygodniej dla kupującego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Reklama-reklamą, życie-życiem :E

 

Firma jest tak dobra jak jej najsłabszy pracownik a słabszy dzień chyba każdy kiedyś miał :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ze sprzętów kupiłem kilka rzeczy w X-Kom. Dwa talerzowe dyski twarde, jedną klawiaturę i też monitor. I wszystko było zapakowane fabrycznie. Monitor Benq był w kartonie oklejonym firmową, oryginalną taśmą, po otwarciu pudła w środku tez wszystko było oryginalnie zapakowane, dyski twarde były zapakowane w zgrzane fabrycznie woreczki, pudełko od klawiatury też było oryginalnie zapieczętowane (zaklejone). Z tym, że ja wszystko odbierałem osobiście w ich sklepie we Wrocławiu w Pasażu Grunwaldzkim. Więc nie wiem, czy miałem akurat takie szczęście, czy po prostu tylko jak ktoś kupuje wysyłkowo, to próbują mu wciskać takie używane sprzęty. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć monitor, masz na to 14 dni. Jak dostaniesz pieniądze to kup kolejny z odbiorem osobistym w salonie. Gwarancji, że dostaniesz nowy nie ma, ale będziesz miał czas na sprawdzenie zamówienia. To jest na pewno dużo lepsze niż reklamacja i przepychanie się z x-kom.pl (co wiele przypadków pokazało, że klient nic tu nie zdziała...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używając DDC/CI możesz sczytać czas pracy monitora. Ja używam do tego programu softMCCS. Jeśli czas pracy przekracza czas od momentu kiedy go odebrałeś to masz wyraźny dowód.

 

W tym kraju takie ruchanie w dupala klienta, że czekam na dysk z morele i zastanawiam się ile godzin będę musiał poświęcić na testy, by przekonać się, że dostałem dobry produkt, nieużywany itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używając DDC/CI możesz sczytać czas pracy monitora. Ja używam do tego programu softMCCS. Jeśli czas pracy przekracza czas od momentu kiedy go odebrałeś to masz wyraźny dowód.

 

W tym kraju takie ruchanie w dupala klienta, że czekam na dysk z morele i zastanawiam się ile godzin będę musiał poświęcić na testy, by przekonać się, że dostałem dobry produkt, nieużywany itp.

Odpalenie HdTune lub Crystala trwa krótką chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używając DDC/CI możesz sczytać czas pracy monitora. Ja używam do tego programu softMCCS. Jeśli czas pracy przekracza czas od momentu kiedy go odebrałeś to masz wyraźny dowód.

 

W tym kraju takie ruchanie w dupala klienta, że czekam na dysk z morele i zastanawiam się ile godzin będę musiał poświęcić na testy, by przekonać się, że dostałem dobry produkt, nieużywany itp.

To i tak jest monitor czy dysk. Jak natomiast sprawdzić słuchawki czy klawiaturę? Takie wałki będą się zdarzać dopóki jakiś mądry nie zdefiniuje tego wyraźnie w prawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...