Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

coolman1

używany laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Co możecie powiedzieć o tym laptopie?

http://allegro.pl/laptop-hp-probook-6450b-i5-8-120-ssd-rw-win7-kam-i6798403759.html

 

 

Intel Core i5 M520 (3MB Cache 2x2.40-2.93GHz) był wprowadzony do sprzedaży chyba w 2010r, więc ten lapek pewnie też z tego roku jest.

 

Opłaca się dać 800zł za ten laptop?

 

Czy mogę znaleźć lepszy używany laptop do 800zł ?

 

Czy laptopy HP są trwałe/długowieczne? czy sie psują?

 

 

 

P.S. Czy ten dwurdzeniowy Intel Core i5 M520 ma porównywalną wydajność do AMD Phenom II X4 965 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój P.S. mnie rozbawił :) Nie da się porównać nijak 4-rdzeniowy procesor amd z kastratem laptoppowym i5. i5 jest wystarczająca na codzień i do wielu zastosowań.

 

Co do samego laptopa. Moim zdaniem parametry za dobre jak za tą cenę...

 

http://allegro.pl/dell-e6420-4gb-320gb-dotyk-gw-12m-i6961023197.html

 

http://allegro.pl/lenovo-thinkpad-t430-4gb-320gb-gw-12m-i6895526526.html

 

Tu masz coś realnego w tej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jak najbardziej możliwa, ale w moim odczuciu może być nawet ciut za wysoka. Za 800-1000zł można już doszukać sie elitebooka 8460p z i7, 8gb ram i ssd. Pewnie będzie miał jakieś wady wizualne ,ale to zupełnie inna kategoria sprzętu. Natomiast jeżeli w tej cenie czegoś szukasz do pracy i nie zależy Ci na dużej matrycy to szukaj Elitebooka 2560p lub 70p. Świetne komputery z wymienialnym procesorem, expresscardem i czytnikiem kart SIM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój P.S. mnie rozbawił :) Nie da się porównać nijak 4-rdzeniowy procesor amd z kastratem laptoppowym i5. i5 jest wystarczająca na codzień i do wielu zastosowań.

 

 

A czy ten 2-rdzeniowy i5 M520 ma mniej więcej połowę wydajności procesora AMD Phenom II X4 965 ?

 

 

Ogólnie czy laptopy HP są trwałe/długowieczne? czy sie psują?

 

Czy ten ProBook 6450b to jakościowy i długowieczny laptop? (jak ma już 7lat, to ile lat mi on jeszcze pochodzi?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie Ktoś?

 

Porównujesz stacjonarny procesor, 4 rdzeniowy do okrojonego, budżetowego układu 2-rdzeniowego... Mhz w Mhz Phenom będzie dużo szybszy, w dodatku lepiej sobie poradzi z wieloma wątkami.

 

HP z serii Elitebook i probook są relatywnie wytrzymałe, sam mam elitebooka 2570p i trzyma się nad wyraz świetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP z serii Elitebook i probook są relatywnie wytrzymałe, sam mam elitebooka 2570p i trzyma się nad wyraz świetnie.

 

A ile lat ma ten Twój Elitebook?

 

Jak ten Probook z allegro ma 7 lat, to czy pochodzi jeszcze spokojnie z 5 lat bez szwankowania?

 

 

P.S. niektóre laptopy mają w opisie info:

"outlet/odnowiony: tak"

Co to oznacza? i czy lepiej jak jest odnowiony? czy gorzej? (bo np był ostro katowany i musieli powymieniać dużo rzeczy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tę kasę to sie szuka czegoć na ivy bridge a nie starym i5 pierwszej generacji.

 

 

Co do elitebooków/probooków to obok Ibm/lenovo thinkpadów i wyższych serii Della jedne z najsoplidnieszych obecnie sprzętów

 

 

 

Co do założenia że jakikolwiek współczesna elektornika wytrzyma 12-13 lat jest szczytem optymizmu.

 

Nowe laptopy potrafią się po 3-4 latach rozsypać, baterie maja gwarancję 6-12 miesięcy bo potem sie sypia...

 

Sam mam 2570p i sobie chwalę jako zapasowego kompa czy na wakacje.

 

 

Ode mnie popoluj na np hp HP 8570/8560 fajnie jakby miał ssd i matrycę op podwyższonej rozdzielczości (1366 x 768 na 15.6" to lekka lipa)

 

Przy odrobinie cierpliwości jesteś w stanie doswać coś takiego w okolicy tysiaka :

 

http://allegro.pl/igla-hp-8570p-i5-3gen-ssd-1600x900-kam-gw12-dock-i6928276508.html

 

 

ewentualnie ok 800-900 z hdd i sobie kupić nowe ssd 120-256gb(to naprawdę robi robotę)

 

Bardzo zbliżopny model to probook 6570b

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile lat ma ten Twój Elitebook?

 

Jak ten Probook z allegro ma 7 lat, to czy pochodzi jeszcze spokojnie z 5 lat bez szwankowania?

 

 

P.S. niektóre laptopy mają w opisie info:

"outlet/odnowiony: tak"

Co to oznacza? i czy lepiej jak jest odnowiony? czy gorzej? (bo np był ostro katowany i musieli powymieniać dużo rzeczy...)

 

2013r.

 

Skąd mam wiedzieć ile Ci pochodzi sprzęt, zależnie od użytkowania :E. 10 lat to gruba przesada imho. Myślę, że mój elitebook jeszcze z rok-dwa pociągnie, to góra. Jak padnie bateria to później równia pochyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2013r.

 

Skąd mam wiedzieć ile Ci pochodzi sprzęt, zależnie od użytkowania :E. 10 lat to gruba przesada imho. Myślę, że mój elitebook jeszcze z rok-dwa pociągnie, to góra. Jak padnie bateria to później równia pochyła.

 

http://allegro.pl/laptop-hp-probook-6450b-i5-8-120-ssd-rw-win7-kam-i6798403759.html

Czyli jak ten Probook za 800zł ma już 7 lat, to może mi za 2 lata już przestać działać lub zacząć szwankować, tak?

(tymbardziej że nie wiem czy ktoś nim rzucał czy nie...)

 

 

Więc czy nie jest to troche utopienie 800zł? Może lepiej kupić coś o gorszych parametrach, ale co pochodzi mi z 5 lat?

Macie jakies propozycje? (Laptop z RJ-45 do płynnego korzystania z internetu, otwierania kilkudziesięciu stron www na raz, itp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy wróżyć ?

 

Na nowy masz 2 lata gwarancja i potem też może paść.

 

Nie zakładaj po prostu że kupisz 7 letni laptop i pochodzi kolejne 5.

To nie używany samochód tylko elektronika.

 

 

Ojciec ma Hp nx7400 kupionego jako nówka za 4k i chodzi do dzisiaj.

Wyniósł go z domu może 2 razy, odpala kilka razy w tygodniu do neta, obejrzenia filmu, sprawdzenia poczty itp.

W firmie te model utylizowali po 4-5 latach bo były zajechane.

Inna sprawa że jak padnie teraz to jest w plecy ok 150-250zł, bo tyle on jest dzisiaj realnie wart, a nie 4k ;-)

Nie ma też co ukrywać że pomimo rozbudowy pamieci i wymiany dysku to jest już totalny złom, a ma rocznikowo ok 11 lat

 

http://allegro.pl/laptop-hp-probook-6450b-i5-8-120-ssd-rw-win7-kam-i6798403759.html

Czyli jak ten Probook za 800zł ma już 7 lat, to może mi za 2 lata już przestać działać lub zacząć szwankować, tak?

(tymbardziej że nie wiem czy ktoś nim rzucał czy nie...)

 

 

Gwarancji brak i jak juz psaiłem to i5 1 generacji, matryca o niskiej rozdziałce , brak ssd - na dzisiaj to już mocno bez szału a co dopiero za 5 lat. Pewneiw ydajnosć obecnych najtańszych lapków a mneij ramu, mneijszy dysk itp. Ja bym sie w to nie ładował tylko coś o te 2-3 gen nowszego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/laptop-hp-probook-6450b-i5-8-120-ssd-rw-win7-kam-i6798403759.html

Czyli jak ten Probook za 800zł ma już 7 lat, to może mi za 2 lata już przestać działać lub zacząć szwankować, tak?

(tymbardziej że nie wiem czy ktoś nim rzucał czy nie...)

 

 

Więc czy nie jest to troche utopienie 800zł? Może lepiej kupić coś o gorszych parametrach, ale co pochodzi mi z 5 lat?

Macie jakies propozycje? (Laptop z RJ-45 do płynnego korzystania z internetu, otwierania kilkudziesięciu stron www na raz, itp)

 

No bez przesady, przecież nie powiem Ci że pochodzi 5 lat jak może zdechnąć jutro, bo mu się proc odlutuje albo płyta główna przegrzeje. Przecież to używane sprzęty są :E. Zresztą, jak kolega wyżej, za taką kasę jak kupisz nówkę, to bądź pewien że a) będzie chodzić jak kupa (wybitnie słabe podzespoły, tragizm hdd, matryca do podcierania tyłka etc) b) nie będziesz miał praktycznie żadnego serwisu c) nawet jak będziesz miał, to większość rozsądnych serwisantów nawet tego nie dotknie. :E Wiem po sobie, że wolę łatać 5 letniego lapka, który w swoim czasie był przynajmniej mid-range niż dwu miesięcznego hiper-low-enda za 1200zł z jakiegoś centrum handlowego. Dlaczego? Bo np taki Asus X53SV, który będzie miał z 6-7 lat ma łatwo dostępną wymianę hdd, dołożenie ramu, w trymiga go rozbierzesz, na allegro znajdziesz multum części zamiennych, bo w swoim czasie kosztował z 3k i był całkiem niezłym sprzętem.

 

Jak słowo daję, już bym wolał dociułać z 3-4 stówy i poszukać jakiegoś Elitebooka 8570p albo innego Thinkpada z ssd i gwarą chociaż na 3 miechy, po leasingu, niż wydać tą kasę na niby nowe barachło z biedry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu odpuściłbym te stare hp=eki i delle - to już leciwy sprzęt, ze zużytymi dyskami i bateriami, grube i ciężkie.

 

lepiej poszukać czegoś nowszego, z procesorami niskonapięciowymi haswell lub nowsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na twoim miejscu odpuściłbym te stare hp=eki i delle - to już leciwy sprzęt, ze zużytymi dyskami i bateriami, grube i ciężkie.

 

lepiej poszukać czegoś nowszego, z procesorami niskonapięciowymi haswell lub nowsze

Tak, tylko że rozsądny lekki laptop z dyskiem ssd i haswellem, który nie będzie na dzień dobry szrotem kosztuje z 2k a nie 800zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak słowo daję, już bym wolał dociułać z 3-4 stówy i poszukać jakiegoś Elitebooka 8570p albo innego Thinkpada z ssd i gwarą chociaż na 3 miechy, po leasingu, niż wydać tą kasę na niby nowe barachło z biedry.

 

A jak oceniacie poniższe egzemplarze?

Elitebook 8570p

http://allegro.pl/hp-elitebook-8570p-i5-4gb-320gb-win7-kl-a-ladny-i6985411363.html

 

Elitebook 2570p

http://allegro.pl/laptop-hp-elitebook-2570p-i5-3360m-4gb-320gb-w7-gw-i6870493931.html

 

Jeśli kupie 12calowy Elitebook 2570p, to chciałbym go podłączać pod zewnętrzny monitor (z lapka bede korzystać głównie w domu)

 

 

 

Obydwa te Elitebooki mają i5 3-generacji na ivy bridge, tak?

 

 

 

Jaki dysk SSD 120GB byście polecili do tych Elitebooków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2570p mały a cięzko, do tego głosniejszy od 14 i 15". Jak nei musisz tego wozić to ja bym odpuscił. Sam takeigo mama le miało być tanio i do zabawy z tv.

 

Ten 8570p nie jest zły ale poszukał bym taniej/ z ssd/ z lepsza baterią.

Kierunek dobry na pewno lepszy model niż wyjściowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HP2570p i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to najtrwalszy i najlepiej działający 12 calowy lapek z jakim miałem do czynienia. Podmieniłem mu procesor na i7-3740QM, dołożyłem 2x8gb ramu i komputer sprawuje się wyśmienicie. Niejeden NOWY lapek nawet nie ma startu. Fakt, trzeba popracować trochę nad profilami wentylatora, żeby to chodziło rozsądnie (bo domyślnie pierwszy bieg odpala się na 52C :E) ale jak już się to opanuje to nawet ten i7 4/8 nie stresuje się na więcej niż 80-85C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam HP2570p i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że to najtrwalszy i najlepiej działający 12 calowy lapek z jakim miałem do czynienia. Podmieniłem mu procesor na i7-3740QM, dołożyłem 2x8gb ramu i komputer sprawuje się wyśmienicie. Niejeden NOWY lapek nawet nie ma startu. Fakt, trzeba popracować trochę nad profilami wentylatora, żeby to chodziło rozsądnie (bo domyślnie pierwszy bieg odpala się na 52C :E) ale jak już się to opanuje to nawet ten i7 4/8 nie stresuje się na więcej niż 80-85C.

 

A gdy w aukcji jest napisane: "outlet/odnowiony: tak",

to co to oznacza?

i czy lepiej jak jest odnowiony? czy gorzej? (bo laptop np był ostro katowany i musieli powymieniać dużo rzeczy...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdy w aukcji jest napisane: "outlet/odnowiony: tak",

to co to oznacza?

i czy lepiej jak jest odnowiony? czy gorzej? (bo laptop np był ostro katowany i musieli powymieniać dużo rzeczy...)

 

No to ksoro powymieniali to chyba dobrze, nie?

Mając taki budżet szukałbym Lenovo W510, W520, ew. W500. Starsze Elitebooki oraz Delle Latitude (niestety nie znam dokładnym modeli EB/Lati) też będą dobre. Probooki, szczególnie te nowsze, niczym nie różnią się plastikowej kupy, którą teraz wypuszczają, starsze są nieco lepsze, ale i tak bym omijał. Sprzęty biznesowe generalnie są trwalsze, niż casualowe, ale wiesz jak jest.. Jedni kupują auto za 3000zł i jeżdżą 5 lat, a niektórzy nówkę z salonu za 150.000zł i mają ciągle problemy.

Bierz coś, co ma minimum 6msc gwarancji. Najczęściej te sprzęty są poleasingowe. Więcej informacji, czyli to co znaczy outlet, refurbished itp znajdziesz w Google i uważam za niezasadne pytanie się o takie rzeczy w tym temacie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • https://pilgrimoutpost.techlandgg.com/news/nightmare-mode-update/?lang=en
    • Spróbuj takiej metody: Pobierz malutki sofcik i uruchom go jako administrator: https://forums.guru3d.com/threads/windows-line-based-vs-message-signaled-based-interrupts-msi-tool.378044/ Ja programik się uruchomi, ustaw wszystkie przerwania na MSI, kliknij w prawym górnym rogu apply i zrestartuj komputer. Uruchom jakiś program/grę, gdzie komputer ma problemy i zobacz, czy coś się poprawiło. Można też pojedynczo przydzielać priorytety dla wymienionych w tabelce podzespołów. U mnie jak widać grafika jest na high i nie koliduje z innymi. Zdarzało mi się mieć wywalanie z gry do pulpitu, bo przerwania systemowe przydzielone z automatu kolidowały między sobą i takie rozwiązanie pomogło. Warto spróbować - tylko nie zmieniaj wszystkich ustawień na raz, ma być zmieniona jedna wartość, apply i restart komputera. Aha... w sterowniku nvidii przydziel rozmiar pamięci podręcznej na "nieograniczony"   p.s. takich problemów, jakie ma Twoja platforma jeszcze nie widziałem, a masz bardzo mocny zestaw.    
    • Ustaw Power Limit na 1% i będzie git. 
    • Miałem dwa "gamingowe" delle. W obu laptopach był problem z tzw. "coil whine", czyli dziwnym odgłosem syczenia i piszczenia. Co ciekawe jak otworzyłem obudowę i sprawdzałem decybelomierzem co wydaje ten dźwięk okazało się że w obu dellach chodzi o sekcję zasilania procesora (albo jakieś dławiki?) a nie o kartę graficzną. Dokładniej o te zaznaczone punkty Dla mnie było to na tyle denerwujące że na dłuższą metę męczyłem się używając lapka. Połowicznie pomagało wyłączenie w biosie Intel C-State (czyli wyłączenie trybu turbo).  Teraz mam chwilowo najtańszego MSI GF63 z i7 9750H + RTX 1650 i zero tego typu problemów. Gamingowe delle będę już raczej omijał szerokim łukiem. Ale z ciekawości możesz spróbować wyłączyć u siebie w biosie opcję C-STATE i zobaczyć czy będzie jakaś różnica. Aha, i nie wiem jak u ciebie, ale u mnie te denerwujące piski i syki było słychać nawet podczas tak prozaicznych czynności jak przewijanie stron internetowych.
    • Wydaje  mi się, że 48-240 Hz.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...