Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jacob M

PS 4 PRO vs XBOX ONE s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, stoje przed zakupem konsoli i zastanawiam sie nad xboxem one s lub ps4 pro , na konsoli mam zamiar troche pograc i nie zmieniac jej za rok czy za dwa i takie pytanie ktora konsola jest bardziej przyszlosciowa , lepsza i ogolnie czekam na jakies komentarze, pozdrawiam

 

moge dodac ze nie mam telewizora 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... xboxem one s lub ps4 pro ... bardziej przyszlosciowa , lepsza i ogolnie...

 

chyba pomyliłeś litery... xbox one X vs ps4 pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S to prawie tyle co zwykły Xbox. No chyba że na serio miałeś na myśli X, wtedy można kontynuować temat. Pro jest mocniejsza od S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłą rzeczy bardziej przyszłościowa wydaje się że Ps4 Pro z tego względu że ma mocniejszy hardware. Inna kwestią jest że jeżeli założymy hipotetycznie rozkład % posiadania Pro i wersji Slim na mniej więcej 24 % i 76 % dla Slim to na obie gry będą wydawane gry przez X lat. Jedyna wątpliwość czy wtedy gdy będzie już Ps5 to czy twórcy gier nie będą chcieli skorzystać z portfeli milionów posiadaczy starszych konsol i wtedy mogą zrobić port tylko na Pro, omijając posiadaczy S. No ale to również jeżeli będą portować - to tylko dla kasy, a 76 % jest lepsze niż 24 %, albo 24 % to większa szansa na zarobek niż 0 %.

 

Podsumowując mocniejszy hardware to większa szansa że za np. 4 lata ktoś będzie portować na nią dużą grę. Bo raczej nie zostawią posiadaczy slimek w tylku ze względu że ich jest 4 razy więcej w domach. To samo tyczy się xboxa.

Mam nadzieję że pomogłam, każdy kumaty zrozumie o co mi chodziło ;) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Ps4 PRo.

Nawet jesli mialbym wybor miedzy Pro i XoX,ale moglbym miec tylko jedna to wzialbym PS4.

A martwienie sie o jakies porty na stare konsole sobie odpusc.Jak wyjdzie Ps5 to bedziesz chcial grac w gry na PS5,a nie stare kapcie z zeszlej generacjii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie jesteś fanem wyśicgów i shooterów to bierz ps4 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz TV 4k to bierz ps4 slim za zaoszczędzoną kasę względem pro będziesz miał kilka gier.

Ale jeśli planujesz TV 4k w chociażby następnym roku i twoją jedyną platformą do grania na tym TV miała by być konsola to może warto poczekać na XOX bo jednak tu jest dużo większa moc, a zwykłe ps4 500GB do ogrania tych kilku exów od Sony można już kupić za ~650-750 pln.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Pro i szczerze teraz używke ps4 można kupić za 700zł w b.dobrym stanie, gdzie pro kosztuje 1750 zł. Ta cena jest w ogóle nieadekwatna do możliwości tej konsoli. Jeśli nie grasz tak dużo to faktycznie zwykła ps4 będzie dobrym wyborem. XboX S to fajny na sprzęt - na amazonie często są promocje gdzie za 1200zł można wyrwać nową ske z 2 padami + 2/3 grami (ostatnio 2 pady, fifa 18 + Forza horizon 3 były w tej cenie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam Pro i szczerze teraz używke ps4 można kupić za 700zł w b.dobrym stanie, gdzie pro kosztuje 1750 zł.

 

Już minęło trochę czasu od premiery Pro i coraz częściej da się nieco zjechać z tej ceny - w takim emag w chwili pisania tego posta konsola kosztuje 1599zł. Używki też przecież są, ale trzeba troszkę zapolować. Fakt, dalej będzie co najmniej 2 razy tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz PC na którym grasz i będziesz używał tylko tej konsoli to brałbym PS Pro. W innym wypadku rozsądną opcją jest Xbox One S, który można wyrwać nowy już za 1000zł z przynajmniej dwoma grami.

Osobiście miałem XONE S i dobrze wspominam, a przesiadłem się na PS4 Slim tylko ze względu na znajomych, którzy to posiadali, a samemu grać na Xboxie stawało się nudne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak lepsza konsola, co najwyżej lepsze są tytuły na nią wydawane. Doprecyzowując, bardziej nas interesują. Przejrzyj więc listę gier i podejmij decyzję w oparciu o nią. Jeśli nie masz ciśnienia na możliwie najlepszą oprawę i wydajność, zwykłe PS4 spokojnie wystarczy, podobnie jak One S. Sprzęt mocniejszy jest oczywiście bardziej "przyszłościowy", ale tutaj brak telewizora 4K jest wartym odnotowania ograniczeniem. No i wspomniana cena, PRO to nadal znacząco większy wydatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

Zobacz sobie jakie gry ekskluzywne mają obie konsole. Ogólnie PS4 ma więcej takich gier, ale niekoniecznie muszą one ciebie interesować.

Xbox ma lepszego gamepada moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam mam dylemat. Przy zakupie nowego PS4, to już warto chyba dołożyć do Pro. Używka za 700 zł to pewnie golas CUH-1000. Jakbym miał brać to chociaż CUH-1200 lub właśnie nowe Pro.

 

Tutaj jest za 1599: http://allegro.pl/playstation-4-pro-1tb-nowa-konsola-ps4-krakow-i6974016280.html

 

Jest to legitne źródło sprzedaży? Chodzi mi o gwarancję Sony na terenie naszego kraju. Nie chciałbym wtopić, a ktoś sprzedaje Pro z Anglii i chwali się 24 miesięczną, europejską gwarancją Sony.

 

Z drugiej strony strasznie choruję na Forza Horizon, grałem na X360 i to była świetna gierka.

 

Sam już nie wiem, co zrobić. Są jakieś ciekawe exclusive'y na PS4?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Kup w Morele.net ja płaciłem miesiąc temu 1.599zł za ps4 pro ;) - A ta sama cena co na allegro + masz sprawdzone źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym kupić przez allegro tego Pro :P wezmę sobie raty 0% i nawet nie poczuję, że go kupiłem :)

 

Szukam też używanego Slima lub CUH-1216A/B, by zobaczyć czy w ogóle podejdzie mi ta konsola. Trochę głupio byłoby kupić nowe Pro i odsyłać w razie co :/

Tu chyba masz rację, że nie ma

 

https://www.finder.com.au/2017-exclusives-comparison-ps4-xbox-one-switch

 

 

P.S.

Gwarancji producenta jest 12 miesięcy, z tego co się orientuję. Ale od samego sklepu dostaję 24 miesiące według prawa konsumenta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym kupić przez allegro tego Pro :P wezmę sobie raty 0% i nawet nie poczuję, że go kupiłem :)

 

Szukam też używanego Slima lub CUH-1216A/B, by zobaczyć czy w ogóle podejdzie mi ta konsola. Trochę głupio byłoby kupić nowe Pro i odsyłać w razie co :/

 

Tu chyba masz rację, że nie ma

 

https://www.finder.com.au/2017-exclusives-comparison-ps4-xbox-one-switch

 

 

P.S.

Gwarancji producenta jest 12 miesięcy, z tego co się orientuję. Ale od samego sklepu dostaję 24 miesiące według prawa konsumenta?

w emag masz raty 10x0%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z gwarancją w emag? Widzę, że dla konsumenta 12 miesięcy, zawsze lepiej się śpi, gdy są 2 lata :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps4 ogólnie nie ma czasem tylko 1 roku gwarancji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps4 ogólnie nie ma czasem tylko 1 roku gwarancji?

tak, ma rok gwarancji

 

Producenta tak, ale chodzi tu o prawa konsumenta i zakup poprzez sklep.

proponuję zacząć nazywać rzeczy po imieniu i odróżniać gwarancję od rękojmi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, zapomniałem o tej nazwie, używając skrótu myślowego. Tak, chodzi o rękojmie.

wybaczam wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...