Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ata15

Wymiana Intel G4560 na i5 7400 warto?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w temacie, czy taka wymiana ma sens? Chodzi mi głównie o jedną przypadłość. W Wiedźminie 3 w Novigradzie na rynku gdy szybko obrócę kamerą to mam nieprzyjemne chrupnięcie do około 50fps z 60 i po chwili się to stabilizuje. Testowałem w 1080p i 720p i jest tak samo. Ten i5 coś zmieni w tej kwestii? Oglądałem też na yt filmik z Andromedy na tym i5 7400 na którym celem było uzyskanie 60fps to też zaobserwowałem takie chrupnięcie z 60 do 47fps.

 

W chwili obecnej posiadam:

Pentium G4560

GTX 1060 3GB

2x4gb ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie bral. Albo i7 albo g4560. G4560 posiada 2/3 mocy i7 7400 a kosztuje 1/3 ceny. Slabo oplacalny cep. Nie wiem czy nie lepiej ryża 1600 sie bardziej nie oplaca bo sa zmniej niz 900.

 

G4560 jest tak oplacalny ze intel albo wstrzymal produkcje albo ograniczyl. C

Cep rozwalil rynwk low i mid end. Nic innego nie jest oplacalne. Nawet zakup i5 7xxx nie wyglada tak rozowo dzieki ryżom i g4560. Jak masz kase to i7 albo ryż. Bo doplacisz 400 do cpu a wiele nie zyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

akurat w novigradzie jest bardzo wykorzystywany procesor, i5tki tam po 100% często użycia mają, więc ci sie nie dziwię, ze na tym pentaku masz nieprzyjemne ściny (poza Novigradem , w 90% lokacji będzie dawał radę), to samo będziesz miał w bf1, wd2 , gta5 czy innych grach, w których znaczącą rolę odgrywają co najmniej 4 prawdziwe rdzenie

szukaj jakiejś używki 7400/7500, albo poczekaj na premiere kawowych lajków, ceny pewnie skylakói kabylaków pójgą w dół to sobie tanim kosztem zmienisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup sobie i5 6500 bo sa uzywki zazwyczaj w dobrej cenie. 7400 sobie glowy nie zawracaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie bral. Albo i7 albo g4560. G4560 posiada 2/3 mocy i7 7400 a kosztuje 1/3 ceny. Slabo oplacalny cep. Nie wiem czy nie lepiej ryża 1600 sie bardziej nie oplaca bo sa zmniej niz 900.

 

G4560 jest tak oplacalny ze intel albo wstrzymal produkcje albo ograniczyl. C

Cep rozwalil rynwk low i mid end. Nic innego nie jest oplacalne. Nawet zakup i5 7xxx nie wyglada tak rozowo dzieki ryżom i g4560. Jak masz kase to i7 albo ryż. Bo doplacisz 400 do cpu a wiele nie zyskasz.

O ile w tym g4560 działa integra bo wielu na tym forum pisało o takiej przypadłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile w tym g4560 działa integra bo wielu na tym forum pisało o takiej przypadłości.

przecież autor posiada tego pentaka wraz z gtx-em 1060 3gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przecież autor posiada tego pentaka wraz z gtx-em 1060 3gb

Co nie zmienia ryzyka dysponowania jednak "wybrakowanym" egzemplarzem.

Dzisiaj to może nie mieć znaczenia a nabrać go w przyszłości, późniejszy potencjalny nabywca może zadawać kłopotliwe pytania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra działa bo używałem jej z tydzień jak czekałem na kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...