Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

d0v

Zasilacz a karta graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się was poradzić drodzy forumowicze w jednej istotnej sprawie. Posiadam zasilacz "550w ocz zs series 80plus bronze". Planuje kupno nowej karty graficznej i mój wybór padł na GTX 1060 6GB. Niestety większość modeli wymaga 8-pinowego złącza zasilania, którego nie posiada mój zasilacz. Czy powinienem wymienić zasilacz na taki który posiada takie złącze ? Czy zadowolić się na przykład kupnem Gigabyte'a GeForce GTX 1060 Windforce 2 OC 6GB, który wymaga 6- cio pinowego wejścia zasilania, które posiada mój zasilacz? Ogólnie planowałem kupno tej wersji karty od MSI w wersji Gaming x lub Gigabyte'a G1 Gaming, lecz one właśnie wymagają 8-pinowego wejścia zasilania. Proszę o poradę na co najlepiej byłoby się zdecydować w takiej sytuacji. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy takie przejściówki są w pełni bezpiecznie ? Nie spalę sobie nowo kupionej karty graficznej w taki sposób ? Może podam również szerszą specyfikację komputera bo nie wiem czy ten zasilacz pociągnie to wszystko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro kupisz adapter PCI-E 6PIN - PEG 8PIN za dosłownie 9 zł już z wysyłką. Nic więcej nie potrzebujesz i nic nie spalisz. Ta grafika nie potrzebuje dużo prądu a Twój zasilacz spokojnie pociągnie i ze 4 takie na raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Asrock 970 Extreme 3

Procesor FX 8350

Chłodzenie Corsair H80i

Pamięć GeIL CL9-9-9 DDR3 8 GB 1600MHZ

Dysk SSD OCZ Trion150

Aktualnie Radeon HD 7850 OC 1GB

 

Super w takim razie dziękuje za odpowiedzi bo już myślałem, że nie kupie sobie wymarzonej karty przez swój zasilacz. Myślę, że temat do zamknięcia w takim razie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie aby nie otwierać nowego tematu miałbym jeszcze jedno pytanie, czy mój procesor nie będzie powodował bottleneck'u tej karty graficznej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co Ci przejściówka, skoro zasilacz ma 6 i 8 pin do karty szczerbaty.gif odnośnie procesora - kwestia gry, ale do 60hz monitora styknie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FX 8350 jest porównywalny z G4560. Jeśli nie są to gry procesorowe jak CS:GO to jakoś znacząco nie będzie jej ograniczał. Ale nic mocniejszego od GTX 1060 6GB już tam bym nie włożył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W opisie tego zasilacza na morelach jakoś nie mogę znaleźć tej informacji. Chyba poprostu musze pogrzebać w kablach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...