Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adri

Najcichszy GTX 1080

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po wstępnym rozeznaniu wytypowałem te 3 karty jako najcichsze:

 

- MSI Gaming X,

- Palit SuperJetStream,

- Palit Gamerock.

 

Która z nich będzie najlepszym wyborem? Czy jednak jeszcze coś innego?

 

Nie będę robił OC i tutaj pod względem zegarów, najlepiej wypada Palit SuperJetStream.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gainwarda, czyli Palita i 850 rpm na wentylatorach samo w sobie robi ciszę, jednocześnie temperatury koło 60 stopni w np. Ghost recon Wildlands :).

 

Znajomy na bydlęcym Zotacku z 3 wentylatorami musi ustawić z 1400 albo i więcej rpm na wentylatorach, żeby dotrzymać kroku w temperaturach, Palit jest w ten generacji świetny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 1080 MSI Gaming X. Fabryczne ustawienie do 60 stopni w ogóle nie odpala wentylatorów. Przy pełnym obciążeniu przez kilkadziesiąt godzin osiąga 78 stopni w bardzo starej obudowie z fatalną wentylacją i temperaturą blisko 30 stopni w pomieszczeniu. Nawet wtedy jest cicha. W przeszłości miałem 2 Pality - kupowałem bo były tanie i chwalone. Ich kultura pracy szybko się kończyła i zaczynał jazgot. Może obecne modele pracują lepiej, ale osobiście nie zaakceptowałbym karty, która zajmuje 2,5 slotu, ograniczając możliwości rozbudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus strix nr jeden jesli chodzi o kulture pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

asus strix nr jeden jesli chodzi o kulture pracy.

 

Asus Strix kosztuje tyle co MSI Gaming X, a pracuje podobnie do ekonomicznego MSI Armor. Przy zbliżonym obciążeniu Strix jest o ~5 db(A) głośniejszy od MSI Gaming X. Tu możesz posłuchać różnicy na przykładzie GTX 1070:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Strix na pewno nie. Czyli potwierdzacie moje typy, są ten Palit i MSI stoją na bardzo podobnym poziomie. Chyba takim razie będę się kierował ceną i kupię aktualnie tą która będzie tańsza. Na wyglądzie karty mi w ogólnie nie zależy. Obudowa bez okna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strix dopiero przy 1080Ti jest królem ciszy.

 

1080 - Palit (JS/SJS/Gamerock - jeden pies, wystarczy zmienić bios) lub MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najcichsze i najlepsze cena/jakość: cokolwiek z Palitów JS/ GR

Serio wolisz dopłacić stówke do marnego fabrycznego OC zamiast zrobić to lepiej ręcznie w 5 minut?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie to, co kupiłem do siebie, czyli EVGA Hybrid 1080. Zastanawiałem sie nad Gaming X (bo miałem 1060 w tej wersji), ale opuściłem ze względu na to, że w gorzej wentylowanych obudowach karta potrafi naprawdę podgrzać środek kompa, że względu na rodzaj chłodzenia. Dla niskich temperatur na tego typu kartach wymagana jest dobra wentylacja w obudowie.

 

Postanowiłem więc kupić EVGA i zobaczymy jak będzie (jak coś, to 14 dni na zwrot :) ). Co mogę napisać - wentylator puściłem na 7V (przejściówka dołączane do chłodzenia od Noctua, miałem akurat pod reka) i jest cicho i chłodno. Środek obudowy chłodny (tylko jeden dodatkowy wentylator w obudowie na topie ~600rpm). Temperatura na karcie w BF1 max 54stC, w Wiesławie 3 tak samo.

 

Jako, że miałem też sztukę be quiet sw3, to zastąpiłem oryginalny wentylator na chłodnicy tym sw3. Temperatury spadły o dodatkowe 4stC. Jest cicho, chłodno i tak ma być.

 

Karta kosztowała mnie 2399zl. Nawet jakbyś kupił dodatkowo takiego sw3, to masz 100 zł taniej od Gaming X, niższe temperatury pracy i taka sama kulturę pracy jak u MSI, bo zagary i cala reszta taka sama (mowa o normalnym modelu 1080, bez tych szybszych pamięci).

 

Nie twierdzę, że moja karta jest naj, ale na pewno warto ją wziąść pod uwagę jako alternatywę dla Gaming X czy Strixa, bo cenowo jest od nich tańsza o dobrych kilka stów (przynajmniej była w zeszłym tygodniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz sobie to, co kupiłem do siebie, czyli EVGA Hybrid 1080. Zastanawiałem sie nad Gaming X (bo miałem 1060 w tej wersji), ale opuściłem ze względu na to, że w gorzej wentylowanych obudowach karta potrafi naprawdę podgrzać środek kompa, że względu na rodzaj chłodzenia. Dla niskich temperatur na tego typu kartach wymagana jest dobra wentylacja w obudowie.

 

Postanowiłem więc kupić EVGA i zobaczymy jak będzie (jak coś, to 14 dni na zwrot :) ). Co mogę napisać - wentylator puściłem na 7V (przejściówka dołączane do chłodzenia od Noctua, miałem akurat pod reka) i jest cicho i chłodno. Środek obudowy chłodny (tylko jeden dodatkowy wentylator w obudowie na topie ~600rpm). Temperatura na karcie w BF1 max 54stC, w Wiesławie 3 tak samo.

 

Jako, że miałem też sztukę be quiet sw3, to zastąpiłem oryginalny wentylator na chłodnicy tym sw3. Temperatury spadły o dodatkowe 4stC. Jest cicho, chłodno i tak ma być.

 

Karta kosztowała mnie 2399zl. Nawet jakbyś kupił dodatkowo takiego sw3, to masz 100 zł taniej od Gaming X, niższe temperatury pracy i taka sama kulturę pracy jak u MSI, bo zagary i cala reszta taka sama (mowa o normalnym modelu 1080, bez tych szybszych pamięci).

 

Nie twierdzę, że moja karta jest naj, ale na pewno warto ją wziąść pod uwagę jako alternatywę dla Gaming X czy Strixa, bo cenowo jest od nich tańsza o dobrych kilka stów (przynajmniej była w zeszłym tygodniu).

 

Ta EVGA w UK jest droższa od MSI o jakieś 170zł. Także chyba zostanę przy MSI. Obudowa to Fractal Design R5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupno MSI nie jest takie głupie z uwagi na hype cenowy. Te karty zawsze korzystniej się odsprzedają niż mało znane (w Polsce, oczywiście) marki.

 

Msi Gaming 1060/6 sprzedała się za 1350 i 1400 - ostatnio dwie poszły na allegro. Używki kilkumiesięczne.

 

Natomiast wystaw używane Inno3d 1060/6 i jak dostaniesz 1000 to będzie dobrze, a karta wcale nie jest gorsza (przynajmniej ta z serii Ichill).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten ZOTAC jest chyba też półpasywny i można mu ustawić temperaturę od jakiej mają się włączać wiatraki - domyślnie 60*C

Większość wymienionych tutaj tak ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adrian - skoro UK, to zmienia postać rzeczy. Bierz Gaming X i będziesz zadowolony.

 

@Kaiketsu - swoją sprzedałem za 1405zl, miała dokładnie rok i nadal uważam, że karty z serii Gaming są warte każdej wydanej na nie złotówki, tak samo jak Strix od Asusa, z tym, że Asus trochę pojechał za bardzo z chłodzeniem (za głośne to jest w porównaniu do Gaminga).

 

@ADR19 - no ale panie, trzy sloty to to zajmuje... Bez przesady, bo różnica w cenie względem jednego dB nie jest warta dopłaty do tego Zotaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.techpowerup.com/reviews/Zotac/GeForce_GTX_1080_Mini/33.html

Według testów na TPU, zotac amp extreme

jest najcichszy.

 

To teraz mi namieszales :). Okazuje się, że ten Zotac jest najszybszy że wszystkich 1080. Dochodzi do 2037 mhz, bez OC. Jeszcze dochodzi do tego 5 lat gwarancji. Jedyny minus to waga. Dużo użytkowników narzeka, że karta wisi i trzeba ja czymś podeprzeć. Zależne to jest niby od tego jak mocny jest port PCie w płycie. Płyta to Asus Strix 350-f.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy potrzebujesz takiej karty, bo jeśli miałbym ja kupować, to wolałbym kupić wersje Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kaiketsu - swoją sprzedałem za 1405zl, miała dokładnie rok i nadal uważam, że karty z serii Gaming są warte każdej wydanej na nie złotówki, tak samo jak Strix od Asusa, z tym, że Asus trochę pojechał za bardzo z chłodzeniem (za głośne to jest w porównaniu do Gaminga).

 

Kiedy sprzedałeś? w szale górniczym? czy teraz?

 

bo teraz to jest 96% ceny nówki, co jest po prostu absurdalne. Już lepiej dołożyć do tej sumy 50zł i kupić nową z trzyletnią gwarancją, ale karty emesaj są cenniejsze w PL niż złoto :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, czy potrzebujesz takiej karty, bo jeśli miałbym ja kupować, to wolałbym kupić wersje Ti.

Zgodzę się, te dwie magiczne literki robią różnicę :)

Lepiej teraz nadszarpnąć lekko budżet o te kilka stów, by później mieć trochę więcej wydajności w zanadrzu, żałować tej decyzji na pewno będziesz :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo Panowie. 1000zł to nie jest 'kilka' stówek. Ten Zotac w wersji Ti jest o 210 GBP droższy. MSI Ti jest o 180 GBP droższy.

Różnica w GTX 1080 między MSI, a Zotac to 30 GBP ~150zł.

 

Chyba, że zamiast Zotaca 1080 skusiłbym się na MSI Gaming X Ti, wtedy muszę dopłacić ~700zł (to też nie jest 300 czy 400zł).

 

Także czy opłaca mi się dopłacać te 7 stówek? Mój monitor to LG 29 cali 2560x1080 75hz. Także taki Ti chyba by się nudził. Za 4-5 lat będę myślał o kupnie nowej konfiguracji pod 144hz/4k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Halo, halo Panowie. 1000zł to nie jest 'kilka' stówek. Ten Zotac w wersji Ti jest o 210 GBP droższy. MSI Ti jest o 180 GBP droższy.

Różnica w GTX 1080 między MSI, a Zotac to 30 GBP ~150zł.

 

Chyba, że zamiast Zotaca 1080 skusiłbym się na MSI Gaming X Ti, wtedy muszę dopłacić ~700zł (to też nie jest 300 czy 400zł).

 

Także czy opłaca mi się dopłacać te 7 stówek? Mój monitor to LG 29 cali 2560x1080 75hz. Także taki Ti chyba by się nudził. Za 4-5 lat będę myślał o kupnie nowej konfiguracji pod 144hz/4k.

 

To jest taka pułapka.Tu kilka stówek,tam kilka stówek i z kompa za 2k nagle robi się 4k :E .Podobnie jest z kartami graficznymi.Z drugiej strony masz ściśle określony budżet,a jak dorzucisz tych kilka stówek to pojawia się magiczny napis Ti ;) Na twoim miejscu (monitor) brałbym tego Zotaca. 5 lat gwarki i dodatku cisza.Wagą się nie przejmuj.Kup metr żyłki i chałupniczo gdzieś tam w obudowie podwiesisz i będzie prosto (sprawdzony sposób).

 

PS.Pytanie do użytkowników.W przypadku Zotaca można uderzać bezpośrednio do producenta (jak w EVGA) czy przez sklep??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zotac - 2 lata przez sklep, potem pozostałe 3 lata bezpośrednio.

 

EVGA - od razu bezpośrednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Ichilla 1060 X3 jest cichy i super wydajny więc generalnie warto pomyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...