Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Unskilled

Ryzen =plyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym się dowiedzieć ,która płyta główna będzie dobra dla ryzena 1600 ,chodzi mi o to ,że chce w przyszłości podkręcić tego ryzena i nie wiem na jakiej płycie będzie to możliwe bez ryzyka.

czy ta płyta nada się? https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b350-tomahawk-am4-ddr4-2xpci-sata3-8xusb-3-1-atx-976467/

I jeszcze jedno pytanie czy będzie jakaś odczuwalna różnica ,gdy kupie ramy 2666 czy 3000?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Tomahawk lub PC Mate będzie OK. Jeżli koniecznie chcesz jak najwięcej wykręcić, to Asus Prime X370 Pro będzie dobry.

 

Co do pamięci, to liczy się to jak wysoko się podkręcą, a nie co jest na nich napisane. Jednym 2666 pójdą na 3200, a innym 3200 pójdą tylko na 2666. Takie uroki szczególnie na AM4. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte też nie ma dobrych opinii :)

Dobrym wyborem będzie MSI B350 Gamnig pro carbon za ok. 505zł

lub coś na X370

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x370-gaming-plus-x370-sata3-ddr4-usb3-1-gen-2-atx-7a33-011r-1235733/

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-plyta-glowna-msi-x370-sli-plus-x370-ddr4-sata3-usb3-1-gen-2-atx-7a33-003r-1195360/

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-x370-gaming-pro-x370-ddr4-sata3-usb-3-1-gen-2-atx-7a33-007r-1222532/

w Przyszłości dasz ryz7 i podkręcisz, jednocześnie NIE spalisz sekcji :)

Do tego HyperX 2666Mhz które są na liście wspieranych w.w płyt + setki opinii, że z łatwością idą na 3000, 3200Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do OC, wystarczy Tomahawk albo Asus Rog Strix B-350F, strixa mam i nie mogę złego słowa powiedzieć o tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/plyta-glowna-asus-rog-strix-b350-f-gaming-b350-sata3-ddr4-usb3-1-atx-1355278/

 

Jeżeli chceszna 350 to najprawdopodobniej najlepsza płyta.

 

Tier list:

#1 - Asus ROG STRIX B350-f / MSI Pro Carbon / Krait Gaming

#2 - ASRock

#3 - Asus

#4 - MSI oprócz Gaming Pro

#5 - Gigabyte

#6 - MSI Gaming Pro

 

Nie zgodzę się z taką listą dla b350, prędzej w ten sposób ;) :

Tier list:

#1 - MSI Pro Carbon (4+2 rozbudowany)

#2 - MSI/Asus /Biostar? (4+2/ 4+3)

#3 - ASRock (3+3)

#4 - mATX MSI Gaming (3+3)

#5 - Gigabyte (najsłabszy 4+3)

#6 -

Czym się różni ten ASUSstrix od b350 prime plus, czy MSI b350pcmate? Pomijając pierdółki w stylu 2 SATA więcej(większości ludzi wystarczają 2/3), czy jakieś ledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie sekcji zasilania, audio, chłodzenie mostka, lan i wiele innych, nie wspomnę o wyglądzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie sekcji zasilania, audio, chłodzenie mostka, lan i wiele innych, nie wspomnę o wyglądzie

Chłodzenie tu, czy tam to zwykłe aluminiowe bloki o mizernej powierzchni rozpraszania ciepła- jak na 99% płyt głównych obecnych aktualnie na rynku.

Dźwiękówka, sam nie wiem. Strzelam, że podrasowana integra, ktoś nawet pisał, że nie odczuwał różnicy, pomiędzy ALC-S1220A, a ALC-887.

Sieciówka, jak sieciówka, jak obsłuży internet powyżej 100Mb to fajnie(przy założeniu, że taki mamy)

STRIX+wygląd to moim zdaniem sedno tej płyty, bo jako płyta pod OC-czyli jej główne przeznaczenie (mając na uwadze to co napisałem wyżej), nie wyróżnia się niczym od innych konstrukcji ASUSa ma b350.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nikt nie wie, ale raczej licz się z tym, że będzie pierwszy bios

 

Chłodzenie tu, czy tam to zwykłe aluminiowe bloki o mizernej powierzchni rozpraszania ciepła- jak na 99% płyt głównych obecnych aktualnie na rynku.

Dźwiękówka, sam nie wiem. Strzelam, że podrasowana integra, ktoś nawet pisał, że nie odczuwał różnicy, pomiędzy ALC-S1220A, a ALC-887.

Sieciówka, jak sieciówka, jak obsłuży internet powyżej 100Mb to fajnie(przy założeniu, że taki mamy)

STRIX+wygląd to moim zdaniem sedno tej płyty, bo jako płyta pod OC-czyli jej główne przeznaczenie (mając na uwadze to co napisałem wyżej), nie wyróżnia się niczym od innych konstrukcji ASUSa ma b350.

 

Jeżeli dla Ciebie nie ma różnicy w chłodzeniu sekcji zasilania i na jednej płycie masz po OC 100+ *C a na drugiej 80*C to ok, dla mnie jednak robi to różnicę i dlatego np. wybrałem Asusa Strixa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla Ciebie nie ma różnicy w chłodzeniu sekcji zasilania i na jednej płycie masz po OC 100+ *C a na drugiej 80*C to ok, dla mnie jednak robi to różnicę i dlatego np. wybrałem Asusa Strixa,

Takie kwiatki to są przy 8 rdzeniach. Do OC Takiego R7 Strix też będzie raczej złym wyborem :kwasny: Mierzyłeś u siebie temp. VRM?

 

Odnośnie BIOS, możesz spokojnie złożyć zestaw i potem samemu zaktualizować BIOS- warto ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie kwiatki to są przy 8 rdzeniach. Do OC Takiego R7 Strix też będzie raczej złym wyborem  :kwasny: Mierzyłeś u siebie temp. VRM?

 

Odnośnie BIOS, możesz spokojnie złożyć zestaw i potem samemu zaktualizować BIOS- warto  ;) .

 

Patrz Ty się, Strix zły wybór do R7, to jak to jest, że śmiga 3.9GHz przy 1.330V ? scratchhead.gif

Mówisz kwiatki tylko przy R7 ? to popytaj ludzi którzy testowali R5 1600 po OC na takich płytach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko wrzucę kamyczek do waszego ogródka :E

Pcmate za 367zł i gaming za 369 :P To wybór pomiędzy czarną płytą, a czarno-czerwoną :lol2: cała reszta jest taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki kolor pcb jest w tych mobasach Msi ?

Wszystkie mają czarne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki kolor pcb jest w tych mobasach Msi ?

Wszystkie mają czarne?

O ile się orientuję to większość jest czarna jak na zdjęciach + gamingowe mają czerwone paski, sraski, wyjątek arctic/titanium- biała i VDH ma brązowe pcb, czego można nie zobaczyć na zdjęciach czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, no właśnie dlatego wolę dopytać,bo po zdjęciach czasami nie widać dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...