Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Zireveen

i5 2500k, P8P67 - podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kilka tygodni temu nabyłem zestaw taki jak w temacie. Oprócz tego siedzi u mnie 4GB RAM Kingstona, GTX 480 @856MHz/2100MHz, a to wszystko zasila Cooler Master 700W. Od tygodnia używam trybu Performance w BIOS'ie, który podbija mnożnik na x42 a szynę BCLK na 103 (4326MHz), temperatury po kilku godzinach grania nie dochodzą do 74*C. Napięcie pod obciążeniem skacze od 1.276 do 1.320v, przy czym częściej jest to górna granica. I tu mam pytanie: czy takie napięcie jest bezpieczne? A jeżeli nie, to jak mógłbym je zmniejszyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest to bezpieczne napięcie. Sam siedzę na 4.5 @ 1.38 od kilku lat. Do 1.4 na spokojnie możesz bić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź panowie :) Pytam bo widzę w internetach, że niektórzy jadą 4.4GHz @1.28v i się trochę dziwię :| Chłodzenie w załączniku, to chyba Scythe Katana 3 (ale nie jestem pewien).

post-578375-15064386055439_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuka sztuce nierówna, mój jest leniwy i przy offsecie poniżej 1.38 w poszczególnych grach i tak się wysypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobną sztukę jak @ThiZ, też 1,38v przy 4,5ghz, ale obecnie siedzę na 4,2ghz i 1,32v, temperatury w BF1 60 st nie przekraczają (chłodzenie Zalman CNPS 9900 NT) a w innych grach 53-55st

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej sugerować się temperaturami w grach czy w occt. Jak wykręciłem go na 4.3 to temp 70-75 w occt pod obciążeniem, a bez oc 50 stopni w occt. Może źle pastę nałożyłem? Temp idle ~ 35-40. Czy to są temperatury całkowicie normalne? Napięcie zmieniać offsetem na coraz mniejsze wartości tak? Chłodzenie Fortis 3 v2, pasta Pactum PT-2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie napięcie przy tym 4,4ghz miałeś, bo to raczej od tego ci tak temperatura skoczyła

w grach nigdy takiej temperatury nie osiągniesz, co w OCCT, no przybliżoną może jedynie w BF1 zauważyłem, ale i tak była 3-4 st mniejsza niż w OCCT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej testuj w grach oraz przy kompresji plików 10-15gb, wtedy procek się na poci, jeśli temperatury są ok, będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba z tym napięciem to się trochę myliłem :| Ja monitorowałem w HWInfo CPU Voltage a nie CPU Vid... A cpu vid pokazuje w stressie 1.37v, co już jest trochę za dużo jak na 4.3ghz. Próbowałem dać offset +0.05v, potem próbowałem dać napięcie manual 1.27V ale to nic nie daje. Co zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

włącz sobie occt i nie patrz na żadne cpu vid, tylko core voltage (cpu vcore)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki :) Ja na offsecie +0.035 mialem w stressie 1.26/1.27v przy 4326MHz i bylo stabilne. Wlasnie w HWMonitorze u gory w czujnikach na CORE VID bylo 1.371 a na dole tam gdzie +5V, +12V to Vcore bylo 1.26 wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na VID, tylko Vcore, ja ze spokojem 2600k trzymałem przez 4 lata na 4.7 GHz 1.39v-1.4v do tylu możesz jechać jak chłodzenie wyrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4300 MHz, w hud Vcore 1,288 min, 1,312 max, offset ustawiony na -0.010V, temperatura w pes 18 55-60 stopni. Obniżać offset i podbijać MHz? Jak tak to do ilu mniej więcej ? Po ustawieniu tych samych ustawień ale 4400Mhz odpalając program OCCT orazu wyszedł BlueScreen, a wcześniej bez problemu przy 4300 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Offset +0.005 przy 4,4 occt działo 5minut, temp w occt 58-63 vcore 1,34 i wywalliło Bluescreen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak z tymi napięciami? Wstawilem 3 posty wyzej montaż dwóch screenów odnośnie napięć. To VID to ma tak być? Bo 1.4V to trochę dużo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś odpowiedź.

Nie patrz na VID, tylko Vcore, ja ze spokojem 2600k trzymałem przez 4 lata na 4.7 GHz 1.39v-1.4v do tylu możesz jechać jak chłodzenie wyrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak z tymi napięciami? Wstawilem 3 posty wyzej montaż dwóch screenów odnośnie napięć. To VID to ma tak być? Bo 1.4V to trochę dużo :(

 

Powiedz czego nie rozumiesz, wartość rzeczywista to Vcore, VID to tylko i wyłącznie wartość raportowana, dla każdego procesora inna, gdybyś napięcie dał na auto to owszem wtedy by ponad 1.4v przyładowało, ale tak to nie ma znaczenia, bo napięcie ręcznie regulujesz przez offset/LLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiajac na 4.5Mhz i podbijając offset, teraz jest +0.005 temp 67-71 wywala bluescreen a napięcie już 1.38-1.41. Może coś źle ustawiłem w biosie czy porostu padaka.? PS. Loalinecalibration na level 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeju, daj na niższe taktowanie, np 4,4 przy ofsecie +0,010 i sprawdź, czy ty co 100 mhz będziesz sie pytał czemu ci BSOD-a wywala? nie potrafisz choć odrobinę samemu pokombinować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiajac na 4.5Mhz i podbijając offset, teraz jest +0.005 temp 67-71 wywala bluescreen a napięcie już 1.38-1.41. Może coś źle ustawiłem w biosie czy porostu padaka.? PS. Loalinecalibration na level 4

 

LLC za luźno zjedź do Lvl 3-2 i zejdź nieco z offsetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Number of threads jest ustawione na 8 w occt czy to dobrze? Coś jest nie tak bo ustawiam na 4500 a mam 4400mhz i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...