Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Lucky22

Problem z obrazem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Obraz na monitorze jest niewyraźny, lekko rozmazany. Widać to szczególnie na tekście, czasami ciężko się czyta i na pulpicie i na przeglądarce. W grach również obraz jest rozmazany, szczególnie dalsze obiekty, oprócz tego trochę się rusza i migocze, krawędzie są poszarpane tak jakby nie było włączonego wygładzania krawędzi (a jest na maksa), ilość FPS jest również mniejsza niż zawsze. W niektórych tytułach wygląda to gorzej w innych obraz jest tylko lekko niewyraźny. Nie jestem pewien co jest przyczyną i czy za ten problem odpowiada karta graficzna czy monitor czy może coś innego. Próbowałem już wielu sposobów z gorszymi lub lepszymi efektami. Piszcie możliwe rozwiązania. Będę próbował wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przestawić się odświeżanie na monitorze z np. 60Hz, na 59Hz i dlatego tak wszystko wygląda. Najlepiej, to ściągnij sobie sterowniki do monitora i zainstaluj go jako ten właściwy, a nie domyślny no-name. Ustawiasz odświeżanie i powinno być ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki ekran, rozdzielczość, odświeżanie i kabel?

Monitor: Samsung ls27d390hs/en, zasilacz: Akyga AK-B1-600, rozdzielczość: 1920x1080, odświeżanie 60hz, kabel: HDMI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie przestawić się odświeżanie na monitorze z np. 60Hz, na 59Hz i dlatego tak wszystko wygląda. Najlepiej, to ściągnij sobie sterowniki do monitora i zainstaluj go jako ten właściwy, a nie domyślny no-name. Ustawiasz odświeżanie i powinno być ok.

Pobrałem sterownik, chyba jest zainstalowany jako ten właściwy. Gdzie ustawić odświeżanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach karty graficznej, powinna być stosowna zakładka. Wiem, że to banalne, ale za każdym razem, jak ktoś znajomy miał dokładnie taki sam problem, to właśnie odświeżanie było tego przyczyną. Czasem nawet po aktualizacji sterownika graficznego potrafi się tak zrypac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach od karty graficznej jaki masz ustawiony tryb skalowania? Powinno być ustawione na proporcje. Jakbyś miał przejściówkę albo kabel to ja bym spróbował podłączyć dvi-hdmi. Niby powinno być to samo co na hdmi-hdmi ale jeśli masz możliwość sprawdzenia bez ponoszenia kosztów to warto spróbować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterownikach od karty graficznej jaki masz ustawiony tryb skalowania? Powinno być ustawione na proporcje. Jakbyś miał przejściówkę albo kabel to ja bym spróbował podłączyć dvi-hdmi. Niby powinno być to samo co na hdmi-hdmi ale jeśli masz możliwość sprawdzenia bez ponoszenia kosztów to warto spróbować.

 

Mam ustawiony ciągle na proporcję. nie mam innego kabla, ani przejściówki (jeszcze poszukam), ale próbowałem z innym kablem HDMI i było to samo. oprócz tego zobaczyłem, że panelu sterowania Nvidia jest napisane: złącze: HDMI-HDTV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podkręcić monitor, w opcjach NVIDIA można zmienić częstotliwości odświeżania. Na moim starym monitorze jak zmieniłem z 60 na 66 to zmiana była kolosalna. Czcionki dużo bardziej wyraźniejsze. Udało mi się nawet na 70 Hz, ale były artefakty, ale obraz ostry jak żyleta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po hdmi PC rozpoznaje monitor jako TV więc to normalne i właśnie dlatego chciałem zobaczyć czy po dvi-hdmi coś się zmieni. Zobaczyłbym na innym PC czy też taki obraz będzie. Jeszcze do głowy przyszedł mi program CRU może warto pobawić się nim trochę w twoim przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj podkręcić monitor, w opcjach NVIDIA można zmienić częstotliwości odświeżania. Na moim starym monitorze jak zmieniłem z 60 na 66 to zmiana była kolosalna. Czcionki dużo bardziej wyraźniejsze. Udało mi się nawet na 70 Hz, ale były artefakty, ale obraz ostry jak żyleta

 

Chyba u mnie to nic nie daje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po hdmi PC rozpoznaje monitor jako TV więc to normalne i właśnie dlatego chciałem zobaczyć czy po dvi-hdmi coś się zmieni. Zobaczyłbym na innym PC czy też taki obraz będzie. Jeszcze do głowy przyszedł mi program CRU może warto pobawić się nim trochę w twoim przypadku.

 

Patrzyłem na innym monitorze (też 27 cali i fullHD) i problemy z grafiką w grach były nadal, chociaż nie wiem czy to nie dotyczy poszczególnych gier. Pobrałem ten program, co dokładnie mam tam zrobić lub zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na innym monitorze patrzyłeś i dalej to samo? To w takim przypadku albo to jest wina karty graficznej lub oprogramowania. Albo po prostu kupiłeś full hd 27 cali i monitor ma za dużą dla Ciebie plamkę. Co do programu jeśli nie jesteś w stanie poradzić sobie z tym programem sam to może lepiej nic nie rób. Ten program służy do wymuszania rozdzielczości lub odświeżania którego normalnie nie możesz ustawić, ale nikt nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenia w przypadku złego ustawienia. Choć zazwyczaj w przypadku złego ustawienia kończy się wejściem w tryb awaryjny i ustawieniem fabrycznych ustawień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem dwie gry i dalej są różne problemy. chyba pozostaje odświeżenie systemu? to coś pomoże? Nie chciałbym tego robić, bo robiłem to jakiś miesiąc temu i też nie obyło się bez problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeinstalowałem system, pobrałem wszystkie sterowniki, próbowałem już chyba wszystkiego. Obraz w grach jest niewyraźny, występuje schodkowanie i problemy z teksturami. Nie wiem co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do sklepu komputerowego w którym również naprawiają to oni przetestują na twojej karcie oraz na jakiejś zapasowej i porównają. Tyle że za darmo tego nie zrobią i trzeba targać cały komputer :D Możesz jeszcze kupić kartę graficzną na odległość przetestować i zwrócić w ciągu 14 dni bez podania przyczyny :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziesz do sklepu komputerowego w którym również naprawiają to oni przetestują na twojej karcie oraz na jakiejś zapasowej i porównają. Tyle że za darmo tego nie zrobią i trzeba targać cały komputer :D

 

Pomyślę o tym, ale nie zetknął się ktoś z czymś podobnym? Może jeszcze jakieś spsoby?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...