Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matticzek

Zasilacz do Sapphire Radeon HD7950 i i7-2600

Rekomendowane odpowiedzi

No jak w funmarku wyszło 385W to nie wiem czy nie zje. Po oc 408. Chyba, że purepc nie umie robić testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak w funmarku wyszło 385W to nie wiem czy nie zje. Po oc 408

Nie ciągnijmy tego tematu już bo masz podane odpowiednie propozycje co do zasilacza, ale na koniec jeszcze podaj link z hd7950 z takim poborem bo bym poczytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i masz Crysis 2 pobór na poziomie 350W całej platformy czyli razem z tym podkręconym i7 na którym testowali, czyli pobór robi cały komputer a nie sama karta u ciebie to będzie i tak mniej w okolicy 300-320W.

Na furmana nie patrz bo nie ma sensu.....

Sama karta pobór 198W według ich testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomiar na ścianie, więc korekta o sprawność zasilacza

 

ps. pomiar karty na ppc wyliczają "szacunkowo" - sprawdź sobie na TPU ile ta karta bierze prądu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej markowy zasilacz 450W starczy. Na stronie sapphire jest Power Consumption <225W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy inaczej markowy zasilacz 450W starczy. Na stronie sapphire jest Power Consumption <225W

Ale ty myślisz że my ci to piszemy i strzelamy? że nie mamy kompletnie żadnego doświadczenia? i sugerujemy się takimi testami z googli? spokojnie dostałeś propozycję zasilacza i informacje ile prądu realnie pobiera ta karta ponieważ sam ją miałem i zmierzyłem pobór w podstawowej wersji jak i z podniesionym power limitem, u bartka zapewne też ona się przewinęła. R9 dostałem właśnie w zamian za nią z gwarancji ponieważ siadł jeden wentylator a było to już po długim czasie gdzie w cenie nowej 7950 dostałem 290 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie strzelacie, na pewno więcej wiecie niż ja dlatego się dopytuję i staram się też coś sam znaleźć. Dzięki za nakierowanie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skąd tą kartę kupujesz? zdajesz sobie sprawę, że te karty są awaryjne?

Od kolegi za 380zł + flaszka z tego co wyczytałem w sieci :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od znajomego, wymienił ją na GTX 970 jakieś 3 tygodnie temu. Dał mi cenę ostateczną 380zł i flaszka. Mówił, że żadnych problemów nie miał. W razie czego zaniosę mu do domu i każę w dupe sobie wsadzić.

 

O, nawet mnie uprzedziłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od znajomego, wymienił ją na GTX 970 jakieś 3 tygodnie temu. Dał mi cenę ostateczną 380zł i flaszka. Mówił, że żadnych problemów nie miał. W razie czego zaniosę mu do domu i każę w dupe sobie wsadzić.

 

O, nawet mnie uprzedziłeś.

Tam ci dobrze pisali że w tej cenie nic wydajniejszego nie kupisz jest nowy GTX 1050 z gwarancją ale wydajniejszy nie jest no i trzeba dopłacić i tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak się karta zepsuje, to może być koniec znajomościszczerbaty.gif nie lepiej wziąć 1050 nowe ze sklepu i olać wymianę zasilacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dellu w oryginale chyba siedzą jakieś 250W. Zmieszczę się z zużyciem prądu? Słyszałem gdzieś, że te porty pcie za dużo prądu nie dają w tej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dellu w oryginale chyba siedzą jakieś 250W. Zmieszczę się z zużyciem prądu?

Ta karta nie pobiera prawie nic, nie potrzebuje wpinania kabla od zasilacza, bierze tyle co ze slotu pci-e.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym dellu w oryginale chyba siedzą jakieś 250W. Zmieszczę się z zużyciem prądu?

wrzuć fotkę nalepki zasilacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam jeszcze tego komputera, jest w wysyłce, po prostu szukam reszty podezspołów. Na pewno będzie, bo są montowane w oryginele takie zasilacze do tych delli, a nic w nim od nowości nie było wymieniane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tych deli są montowane dwa rodzaje zasilaczy - model ac****/f***, bez certyfikatu produkcji acbell (gorszy) i model dps***, czyli delta (taki jak na tej fotce) - lepszy... oba jednak sobie z 1050 poradzą

 

dell-netzteil-power-supply-d240es-00-0709mt_1~3.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/oferta/komputer-dell-optiplex-790-i5-4-x-3-1-ghz-4gb-250gb-gtx1050-win-7-10-CID99-IDnpDHE.html#58987def6f

 

Ktoś wrzucił 1050 i chyba śmiga jak należy. Ja w swoim optiplexie mam i7-2600, z tym gtxem pewnie bym mógł sprzedać za jakieś 1600zł lekką ręką, interes życia XD A taką budę dorwałem za 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naściągali tego od Niemca za grosze i teraz każda firma sprzedaje takie "zestawy do grania" - na jednej takiej maszynce jest niezły zarobek (jeśli komputer nabyłeś bez dodatkowego pośrednika)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbym miał zarobić 500zł to dobrze, jestem tylko biednym studentem, a za dużo się nie wysilam. Zobaczymy, jak sprzedam to się odezwę w tym wątku i powiem za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jakbym miał zarobić 500zł to dobrze, jestem tylko biednym studentem, a za dużo się nie wysilam. Zobaczymy, jak sprzedam to się odezwę w tym wątku i powiem za ile.

To ty chcesz sobie złożyć i sprzedać? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...