Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Matticzek

Zasilacz do Sapphire Radeon HD7950 i i7-2600

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jaki najtańszy zasilacz uciągnie taki zestaw? Z tego co się orentuję ten radeon ma 2x6pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

markowe 400W będzie git i nawet na oc wystarczy. ten zestaw nie zje więcej niż 320W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu a mam jeszcze jedną rozkminę, chcę wrzucić tę kartę do Optiplexa 790 i zastanwiam się czy się zmieści. Wie ktoś może?

 

A coś z używek?

Taniej myślałm tak z 50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu a mam jeszcze jedną rozkminę, chcę wrzucić tę kartę do Optiplexa 790 i zastanwiam się czy się zmieści. Wie ktoś może?

 

A coś z używek?

Taniej myślałm tak z 50zł.

Zmierz długość maksymalną dokąd może sięgnąć karta i szerokość, 7950 nie jest mała a ta obudowa jest chudziutka.

 

Nie kupisz taniej nic sensownego, nie bierz żadnej używki, lepiej dopłacić 50zł i mieć nowy markowy zasilacz z gwarancją na 3 lata niż kupić jakiś chłam a za miesiąc pisać na forum problem z kompem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 400 już nie pamiętam jaką ale no name i piszczał kumpel mi pożyczył starego chieftec gpa450aa i śmiga mam tą kartę i bardzo dużo pobiera ale markowa 450 wystarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zbieram graty jeszcze ich nie mając. Czekam na tę budę. To optiplex 790 w tej najgrubszej budzie tzn. wygląda tak:

https://images-na.ssl-images-amazon.com/images/I/81KYI2whMvL._SY355_.jpg

Co do karty może być problem, HD7870 ma 25cm i wchodzi, hd7950 ma jakieś 4-4.5cm więcej i może nie wejśc przez ten koszyk na dyski twarde. Ten koszyk można odkręcić tylko zostajesz bez miejsca na dysk i musisz coś kombinować.

tutaj film jak facet montuje HD7970 może ci się przyda.

 

PS zawsze możesz zamontować dysk w zatoce 5.25 pod napędem DVD, on na filmie zrobił dokładnie to samo. Oczywiście twoja może być nieco krótsza zależy od chłodzenia jakie tam będziesz miał być może wsadzisz na styk bez wykręcania tego koszyka, tak czy siak problemu nie ma bo masz rozwiązanie w razie czego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten 7970 ma według specyfikacji 31.1cm, a 7950 ma 27cm mniej więcej, patrząc na tym filmiku można wnioskować, że na styk się zmieści albo i też nie zmieści xD

 

Ten koleś na filmie fajnie to zrobił, dobrze, że z wiertarką da się bez większych problemów wymontować te zatoki na dyski.

 

a taki zasilacz? http://allegro.pl/coolermaster-520w-uzywany-sprawny-i6974371172.html#thumb/4

 

liczy się dla mnie każdy grosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie ten 7970 ma według specyfikacji 31.1cm, a 7950 ma 27cm mniej więcej, patrząc na tym filmiku można wnioskować, że na styk się zmieści albo i też nie zmieści xD

 

Ten koleś na filmie fajnie to zrobił, dobrze, że z wiertarką da się bez większych problemów wymontować te zatoki na dyski.

 

a taki zasilacz? http://allegro.pl/coolermaster-520w-uzywany-sprawny-i6974371172.html#thumb/4

 

liczy się dla mnie każdy grosz

Nie kupuj tego zasilacza do tego zestawu, staroć z rodzielanymi 3 liniami 12V... murowane restarty komputera pod obciążeniem z tą kartą.

Ta karta to nie byle co potrafi wciągnąć sporo prądu tutaj byle jaka zasiłka nie wystarczy, potrzebujesz zasilacza w miarę z sensowną jedną linią 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz polecić jakieś używane zasilacze na które warto zwrócić uwagę? Czy po prostu takie nie isteniją, bo skreśla je to, że są używane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz polecić jakieś używane zasilacze na które warto zwrócić uwagę? Czy po prostu takie nie isteniją, bo skreśla je to, że są używane?

Jedyne sensowne rozwiązanie to http://allegro.pl/wyprzedaz-coolermaster-g450m-450w-modularny-80-i6737675612.html z gwarancją na 12 miesięcy, 408 na 1 linii 12V, tego chłamu co podałeś wyżej nawet nie bierz pod uwagę.

 

PS widzę że to sapphire HD7950 miałem dokładnie tą samą kartę 3 lata temu ma dokładnie 27.5cm długości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zasilaczu nie oszczędzaj.

Ja jak pisałem mam i3,hd7950 i pożyczony zasilacz

Ale składam by kupić zasilacz jakiś 550 gold to ceny ok 400 zł

Zakup dobrego zasilacza to naprawdę starczy na długie lata i dobre zabezpieczenie kompa jeśli nie masz kasy to

Zasilacze SilentiumPC Vero tez styknie ale 200 zł trza wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawały mi się podejrzane aukcje takich zasilaczy w liczbie niemalże nieograniczonej. Skąd oni biorą takie zasilacze? Może nie na temat, ale mnie to ciekawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawały mi się podejrzane aukcje takich zasilaczy w liczbie niemalże nieograniczonej. Skąd oni biorą takie zasilacze? Może nie na temat, ale mnie to ciekawi.

Masz 12 miesięcy gwarancji a sprzedający ma dobre opinie, w razie czego masz 14dni na zwrot więc jeżeli nie chcesz kupić nowego vero za 185zł to zostaje ci ta opcja.

nie kupisz sensownego zasilacza poniżej 100 zł który jeszcze jest na gwarancji a nikt ci nie da roku gwarancji rozruchowej. To nie jest zestaw do którego możesz wsadzić byle jaki zasilacz z marnymi liniami, pod obciążeniem wezmie ponad 300W, zasilacz który ma 3 linie 12V o łącznej mocy 408W jak ten coolermaster RS-520 który podałeś za 80zł nie da sobie rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie straszcie tak tym poborem prądu, bo 7950 nawet po oc nie dobije pewnie do 200w - ten coolermaster zły nie jest (może najwyżej z dyszkę, dwie stargować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie straszcie tak tym poborem prądu, bo 7950 nawet po oc nie dobije pewnie do 200w - ten coolermaster zły nie jest (może najwyżej z dyszkę, dwie stargować)

Ta wersja miała skopany bios z turbo boostem i karta potrafiła zbijać taktowanie poniżej 800mhz pod obciążeniem, ja to w przeszłości załatwiłem w programie sapphire trixx podnosząc suwak power limit i podkręcając kartę na sztywno, wtedy pobór znacznie wzrósł, autor może mieć tak samo a to jest w miare sensowne rozwiązanie aby ta karta miała takie osiągi jak powinna mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba z chłodzeniem, a nie z biosem ta karta może mieć problemy

Ja problemu z temperaturami nie miałem a miałem identyczny model. U mnie był to problem z wydajnością wtedy boost od AMD właśnie tak kiepsko działał karta miała 950mhz na rdzeniu a potrafiła mieć 700 z kawałkiem, co chwile tak spadało. W Sapphire trix mogłem ustawić kilka opcji których nie mogłem zrobić w afterburnerze, po podniesieniu power limit i ustawieniu na rdzeniu 1000mhz na sztywno miałem po 10fps więcej w grach i taktowanie trzymało ciągle 1000. W tamtych czasach w sieci było dużo o skopanym booście na kartach amd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zje 200W a nawet i 300, znalazłem w testach, że do 300 może dobić bez większych problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zje 200W a nawet i 300, znalazłem w testach, że do 300 może dobić bez większych problemów.

Bez przesady ta karta sama w sobie ci 300W nie wezmie, moja r9 290 tyle nie bierze co najwyżej cały twój zestaw moze trochę ponad 300w. Ten Coolermaster G450M możesz brać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie go wyłączy, jeśli jest jakiś problem z tym - podkręcać karty przy tym nie musi

 

Zje 200W a nawet i 300, znalazłem w testach, że do 300 może dobić bez większych problemów.

link do testów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie testy na purepc, pclab.

To jest wynik poboru całej platformy.

Aby wyłączyć tam boost to trzeba zrobić edycję biosu a nie każdy czuje się na siłach:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...