Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Jackal_pl

Kłopoty z komputerem - logi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

po włożeniu do PC prawdopodobnie zainfekowanego pendrive'a, na komputerze siostry-dziewczyny zaczęły dziać się jakieś jaja. Odpaliłem Combfixa, coś tam usunął, avast nic nie znalazł. Wrzucam logi z combofixa i farbara, jak ktoś mądrzejszy ode mnie mógłby rzucić okiem, czy jest tam coś ciekawego, to byłbym wdzięczny. Możliwe też, że po prostu jakiś sprzęt nawala, ale tego jeszcze nie diagnozowałem.

 

Z góry serdeczne dzięki! :)

combofix.txt

Addition.txt

FRST.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko kosmetyka:

 

Uruchom FRST. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

[quoteHKLM\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender: Ograniczenia <==== UWAGA

S3 catchme; \??\C:\ComboFix\catchme.sys [X]

S3 MSICDSetup; \??\F:\CDriver64.sys [X]

S3 NTIOLib_1_0_C; \??\F:\NTIOLib_X64.sys [X]

S3 Synth3dVsc; System32\drivers\synth3dvsc.sys [X]

S3 tsusbhub; system32\drivers\tsusbhub.sys [X]

S3 VGPU; System32\drivers\rdvgkmd.sys [X]

EmptyTemp:

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

 

C:\Windows\SysWOW64\explorer.exe

[2016-08-31 18:57] - [2010-11-20 14:17] - 002616320 _____ () 94BDE9314594559559DB085C1B9443DB

 

C:\Windows\SysWOW64\explorer.exe => Brak Firma <==== UWAGA

Uruchom FRST.

W polu SEARCH (SZUKAJ) wklej:

explorer.exe

kliknij na przycisk "Search Files (Szukaj Plików)".

Raport z tego będzie tam, gdzie jest FRST.

 

Error: (09/26/2017 05:47:37 PM) (Source: atapi) (EventID: 11) (User: )

Description: Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Ide\IdePort0.

http://www.fixitpc.pl/topic/5553-blad-sterownik-wykryl-blad-kontrolera-na-deviceharddiskxdrx-i-jego-interpretacja/

http://www.fixitpc.pl/forum/43-hardware/

 

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujemy zamienić pliki, (choć to jest ryzykowne w przypadku "explorer.exe", ale alternatywą jest sformatowanie dysku, więc tak czy siak nie ma różnicy).

Swoje najważniejsze dokumenty skopiuj sobie na pendrive'a.

 

Uruchom FRST. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Replace: C:\Windows\winsxs\wow64_microsoft-windows-explorer_31bf3856ad364e35_6.1.7600.20563_none_b89b8100e0dd69c2\explorer.exe C:\Windows\SysWOW64\explorer.exe

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

 

Zrób takie samo przeszukanie, jak poprzednio.

 

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbujemy zamienić pliki, (choć to jest ryzykowne w przypadku "explorer.exe", ale alternatywą jest sformatowanie dysku, więc tak czy siak nie ma różnicy).

Swoje najważniejsze dokumenty skopiuj sobie na pendrive'a.

 

Uruchom FRST. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

 

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

 

Zrób takie samo przeszukanie, jak poprzednio.

 

F.

Trochę to trwało, ale dopiero dziś złożyłem wizytę :)

Póki co system działa.

Search.txt

Fixlog.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
C:\Windows\winsxs\wow64_microsoft-windows-explorer_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_none_ba2f56d3c4bcbafb\explorer.exe

[2016-08-31 18:57][2010-11-20 14:17] 002616320 _____ () 94BDE9314594559559DB085C1B9443DB [brak podpisu cyfrowego]

Ten plik też na wszelki wypadek podmienimy (to plik zapasowy, ale ma nieprawidłową liczbę kontrolną, i nie ma sygnatury Microsoftu):

Uruchom FRST. NA klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+Y.Otworzy się Notatnik - wklej do niego:

Replace: C:\Windows\winsxs\wow64_microsoft-windows-explorer_31bf3856ad364e35_6.1.7600.20563_none_b89b8100e0dd69c2\explorer.exe C:\Windows\winsxs\wow64_microsoft-windows-explorer_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_none_ba2f56d3c4bcbafb\explorer.exe

Na klawiaturze naciśnij jednocześnie CTRL+S. W FRST kliknij na Fix (NAPRAW).

 

Powinno już być OK.

 

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można zamienić C:\Windows\winsxs\wow64_microsoft-windows-explorer_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_none_ba2f56d3c4bcbafb\explorer.exe

ale mimo to teraz wszystkie "explorer.exe" są OK, wszystkie mają prawidłową liczbę kontrolną, i mają sygnaturę Microsoftu.

 

F.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mimo to teraz wszystkie "explorer.exe" są OK, wszystkie mają prawidłową liczbę kontrolną, i mają sygnaturę Microsoftu.

 

F.

Oki, dziękuję za wszelką pomoc :) Mam nadzieję, że komp będzie hulał bezproblemowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko, że na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem z Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU. W sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę ten frontowy Dynamic GP-14 140 mm. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...