Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gornnik

Wymiana hd 7850 na gtx 1050 ti

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wymienić starego radeona hd 7850 2gb na najtańszego gtx'a 1050 ti, czy owa wymiana ma sens? Przeważnie grywam w overwatch, battlefield 1, rainbow six siege, wszsytko w 1080p i na najniższych detalach.

 

PC spec:

Procesor: AMD FX 6350

Karta graficzna: Radeon HD 7850

Płyta główna: ASRock Pro 3 rev.2.0

Pamięć: Crucial Ballistix Sport 2x8gb 1600mhz

Zasilacz: OCZ ModXStrem 500W

 

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 ti jest o prawie 50% wydajniejsza od hd 7850 wiec warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1050 Ti aż tak mocna nie jest żeby FX 6350 sobie z nią nie poradzil, co prawda w grach glownie procesorowych cs, gta v grafa raczej na 100% dzialac nie bedzie ale w wiekszosci gier bedzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie taki interes w lutym zrobiłem hd7850 na 1050ti, jestem bardzo zadowolony, w GR Widlands na low miałem czasami spadki poniżej 30fps na hd7850, teraz na high rzadko kiedy poniżej 40 kl/s spada :D

zresztą zerknij sobie na to porównanie, rx460 2gb jest jakieś 10-15% wydajniejszy od hd7850 (po ostrym OC się zrównują)

https://www.youtube.com/watch?v=n3PFMT8KoJE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wymieniam starego hd 7850 :) Myślę o najtańszym ZOTACku 1050 ti ale nie wiem na którą wersję się zdecydować, z jednym wiatraczkiem czy z dwoma :P Myślałem jeszcze przez moment od dołożeniu do gtx 1060 3gb ale chyba mój procek będzie już go ograniczał :/ ?

https://www.emag.pl/karta-graficzna-zotac-geforcer-gtx-1050-ti-mini-4-gb-zt-p10510a-10l/pd/D80F52BBM/?cmpid=60049&utm_campaign=wszystkie&utm_content=14857603&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl

https://www.emag.pl/karta-graficzna-zotac-geforcer-gtx-1050-ti-low-profile-4gb-128-bit-zt-p10510e-10l/pd/DM0FNNBBM/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wymieniam starego hd 7850 :) Myślę o najtańszym ZOTACku 1050 ti ale nie wiem na którą wersję się zdecydować, z jednym wiatraczkiem czy z dwoma :P Myślałem jeszcze przez moment od dołożeniu do gtx 1060 3gb ale chyba mój procek będzie już go ograniczał :/ ?

https://www.emag.pl/karta-graficzna-zotac-geforcer-gtx-1050-ti-mini-4-gb-zt-p10510a-10l/pd/D80F52BBM/?cmpid=60049&utm_campaign=wszystkie&utm_content=14857603&utm_medium=Feed&utm_source=Ceneo.pl

https://www.emag.pl/karta-graficzna-zotac-geforcer-gtx-1050-ti-low-profile-4gb-128-bit-zt-p10510e-10l/pd/DM0FNNBBM/

Zotac Mini, gdyż Low Profile może być słychać. Jak kupisz, nie zapomnij zarejestrować na stronie producenta, żeby otrzymać dodatkową gwarancję. Osobiście dopłaciłbym te 50 zł do 1050 Ti KalmX, ponieważ jest pasywna tj. bezgłośna i ma jeden z lepszych radiatorów. Nawet gdybyś miał jakimś cudem problemy z temperaturami, wystarczy wrzucić 120-140mm wentylator na niskie obroty i będziesz miał ultracichą oraz chłodną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z 30-40% , zależy od gry i czy danego hd7850 ostro kręcisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kręciłem, czyli jednak warto brać gtx 1050, stary 7850 powoli zdycha

w jakie gry głównie grasz? bo może zwykły 1050 będzie za mało i lepiej będzie dozbierać do 1050ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro HD7850 "zdycha" to warto go popchnąć na allegro póki jeszcze działa. Jak narazie nie ma aż tak dużo gier, które zapchają >2GB pamięci na średnio-wysokich, a to obecnie optymalne ustawienia dla tej karty. Oczywiście można też dołożyć ~100zł i kupić od razu 1050Ti z 4GB vramu, jednak jej wydajność niewiele przewyższa wersję bez TI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro HD7850 "zdycha" to warto go popchnąć na allegro póki jeszcze działa. Jak narazie nie ma aż tak dużo gier, które zapchają >2GB pamięci na średnio-wysokich, a to obecnie optymalne ustawienia dla tej karty. Oczywiście można też dołożyć ~100zł i kupić od razu 1050Ti z 4GB vramu, jednak jej wydajność niewiele przewyższa wersję bez TI.

15-25 % (w zależności od gry) to dla ciebie niewiele? hmm

dodać do tego, że w grach wykorzystujących więcej niż 2 gb (a juz takich jest coraz więcej) masz płynny obraz, bez żadnych ścinek czy stutteringu powodowanego brakiem pamięci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, może 50% jeszcze.

1050 Ti jest o maksymalnie 12-15% szybsza od 1050, pod warunkiem ze pamieci nie brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15% to nie tak wiele,a dokładać można w nieskończoność, dorzucasz 2/3sety i masz znanego kastrata z 3GB vramu, ze 2razy szybszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta, może 50% jeszcze.

1050 Ti jest o maksymalnie 12-15% szybsza od 1050, pod warunkiem ze pamieci nie brakuje.

zalinkowałem ci testy, jak z matmy miałeś chociaż 3 to sobie możesz wyliczyć ile procent w poszczególnych grach wersja Ti jest szybsza ;)

a co do tego "pod warunkiem że pamięci nie brakuje" to co mam grać na tej karcie w medium ustawieniach? w takich to może i jest 10-15 % tylko szybsza, ale na Ti w żadną gre do tej pory nie schodziłem poniżej high przy fhd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens dołożyć 200-300 zł i kupić gtx 1060 3gb (chodzi mi głównie o to czy bardzo będzie bottleneckowny przez fx'a 6350) czy lepiej zostać przy 1050 ti.

 

znalazłem fajną tabelkę, teraz już wiadomo ,że nie ma sensu pchać nic mocniejszego niż 1050ti

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1OCSzTslVki32BDSlEneeH3zJrTgD5iHe6IsWgbceHcQ/edit#gid=0

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Q7lIYRK5T0ABLvAkgbM_2jJGvbhlep27mR-eRcCy4FA/edit#gid=0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie masz w planach OC obecnego procka lub wymianę procka to lepiej będzie zostać przy 1050 ti i skorzystać z porady nietopyrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jakieś uzasadnienie ;) ?

Czytałeś co napisał nietopyrz? Bo mam wrażenie że chyba nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś co napisał nietopyrz? Bo mam wrażenie że chyba nie.

 

no racja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie co zamontowałem nowego zotac'a gtx 1050 ti, skok w grach jest rzeczywiście spory ale martwi mnie tylko jedna rzecz, temperatur po 5 minutach gry już dobja do 83 C w idle 30 C. Stary radek hd 7850 nie przekraczal 65 C po paru godzinach gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka masz obudowę?

Jak tam z przepływem powietrza w niej (wentylatorki itp)?

Jaki dokładny model karty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta to Zotack mini, obudowa modecome prime, dodatkowo jeden wiatraczek z przodu drugi z tyłu oboudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...