Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

9piotrek1

Zawieszenie monitora na scianie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym zawiesić mój 24" monitor na ścianie z GK i tu moje pytanie jakie kołki lub innego rodzaje mocowań zastosować, czy może w jakiś sposób wzmocnić jakaś część tej ściany na której planuje zawiesić monitor??

 

Pod płyta GK jest pusta przestrzeń o wymiarach profili aluminiowych (o ile dobrze pamiętam 30mm)

ściana ma szerokość 110 cm

futryna drewniana<-110cm->narożnik ściany

PS.Może doradzicie jakieś wzmocnienie tej ściany??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są specjalne kołki do takich płyt...sam mam tak powieszony TV z siga 32 cale od ponad 5 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Killer85

@BlackBishop

 

Mój monitor warzy dokładnie 9.64 KG

Nie chce go montować by za jakiś czas wklejać nowa płytę GK i kupować nowy monitor :)

Dlatego postanowiłem zapytać się ludzi o poradę/pomysł na to

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w internecie kołki do KG typu ślimak.

Powinny one Ci w zupełności wystarczyć. Max udźwig takiego pojedynczego kołka to około 15-20 kg. Więc na 4 kołkach monitor w zupełności będzie się trzymał.

Zanim zamontujesz sprawdź w internecie tam jest pełno poradników jak montować w KG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w internecie kołki do KG typu ślimak.

Powinny one Ci w zupełności wystarczyć. Max udźwig takiego pojedynczego kołka to około 15-20 kg. Więc na 4 kołkach monitor w zupełności będzie się trzymał.

Zanim zamontujesz sprawdź w internecie tam jest pełno poradników jak montować w KG.

O nich pisałem tylko nie wiedziałem jak się nazywają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor 9 kilo? To co wy za stare szafy macie? Mój monitor jest tak lekki, że nawet jakbym go tylko tą dwustronną taśmą Tesa przykleił do płyty gipsowej, to by się pewnie bez problemów trzymał. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwoździa wbijasz i wisi xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile sobie dobrze przypominam to na początku tego roku juz był podobny temat o "wieszaniu monitora na ścianie gk".

wszystko zalezy jak chcesz go powiesic. jak na płasko na szynach/uchwycie to wystarcza specjalne kołki.

jak planujesz wysięgnik i do tego ruchomy to już może być troche gorzej. od ruszania + dzwignia może sie wyrwac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyklej to na taśmę dwustronną, powinno trzymać :E Rozumiem, że nie masz możliwości z drugiej strony dokręcić śrub?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...