Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rafal3k

[4400zł] Optymalna wersja Lenovo Y520

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim

Szukam laptopa do codziennego użytku (filmy, muzyka, internet), umożliwiającego zagranie w najnowsze gry. Duże znaczenie ma też jakość głośników. Wybór padł na Lenovo Y520, ale ze względu na dużą ilość wersji proszę o opinie, która wersja będzie najbardziej optymalna.

To co już udało mi się określić to:

1TB HDD - za rok może dokupię SSD

8GB ram - tyle na początek starczy

Win10

 

A pytania dotyczą:

czy będzie zauważalna różnica w grach, programach typu Gimp czy Sony Vegas między i7-7700HQ a i5-7300HQ (różnica ok 100zł), czy czas pracy na baterii (np podczas oglądania filmu) będzie dużo krótszy na i7?

to samo pytanie dotyczy karty graficznej, GTX 1050 czy GTX 1050Ti (różnica ok 400zł)

różnicę zauważyłem jeszcze w prędkości obrotowej dysku, ale po przeczytaniu różnych za i przeciw preferuje 5400obr.

Nie zamykam się na inne propozycje

post-160474-15064581638571_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że jednak nie potrzebuję systemu, a co za tym idzie mogę pozwolić sobie na lepsze parametry w tej samej cenie, HDD mogę przełożyć ze starego laptopa. Ten Legion z GTX1060 to ciekawa propozycja, ma konkurencję w podobnej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Bardzo dobry wybór. i5-7300hq wystarczy spokojnie do najnowszych gier. Brak hdd możesz sobie zrekompensować dyskiem hdd na usb 3.0 i np tam trzymać sobie gry, ewentualnie masz miejsce w środku na montaż dysku ;) Zerknij na rozmiary nowych gier - np taka forza 7 zajmuje aż 100gb.

W tej cenie Legion nie ma konkurenta. "

 

Cytaty by tessir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli edycja w vegas to potrzebujesz i7.

Jest bardzo duża różnica między 1050 a 1050ti, 1060 to jest już naprawdę mocna karta.

Nie rezygnuj z dysku ssd na system, to jest element który najbardziej podnosi odczuwalną wydajność komputera.

8 GB to takie minimum, celował bym w 16, przy grafice i edycji będziesz tego bardzo potrzebował.

Jeżeli bez systemu możesz sprawdzić dream machines https://www.dreammachines.pl/pl/configurator/G1050Ti-15PL20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Odpowiedzi

    • Co to znaczy, że jest już martwa? Kolejna seria procesorów będzie na innej podstawce? 
    • @adashi to traci sens, bo najpierw @T0TEK musiałby zrozumieć czemu zwiększa się ilość pary wodnej w atmosferze i że lasy do tego się nie przyczyniają. Przyczyniają się do tego inne gazy cieplarniane, które podnosząc temperaturę zwiększają parowanie, co zwiększa stężenie pary wodnej w atmosferze, co w konsekwencji destabilizuje pewne mechanizmy klimatyczne. Co więcej to tylko para wodna ze wszystkich gazów cieplarnianych podlega kondensacji, przez co jeszcze bardziej jest oczywiste to, że jej stężenie w atmosferze zależy od temperatury na Ziemi. Do tego im więcej pary wodnej w atmosferze tym coraz bardziej zmienia się ogólny obieg wody na Ziemi. Jak tak dalej pójdzie to dojdziemy do teorii że wiatr powstaje bo drzewa się bujają  
    • Aż mi się przypomniał pływający w powietrzu Nick Valentine w Fallout 4, widać to jest taki ficzer tego silnika graficznego 😁 
    • Witam, zastanawiam się jak wygląda w praktyce kwestia grania w rozdzielczości 2K na monitorze 4K. Wygląda to gorzej niż jeśli grałbym na monitorze 2K? Mowa tutaj o monitorach 32”. Składam zestaw komputerowy pod gry 4K. Tak jak na początku nie będzie problemu z komfortową grą w tej rozdzielczości, to pewnie za parę lat takie problemy mogą się pojawić (spadki fps itd) i zastanawiam się czy wtedy nie schodzić na 2K w przypadku niektórych tytułów. A lepsze to, niż wymiana monitora.    Może trochę martwię się na zapas, ale ostatnio zastanawiałem się co w tej kwestii robić. 
    • Ten patch to żart, więcej psuje niż naprawia, nawet nie poprawili tego buga z crashami podczas używania weapon debris na nowszych kartach, ultrawide nadal nie działa tak jak powinno. Edytowanie ini dawało lepsze rezultaty niż ten ich next gen fix Dla porównania ui w ultrawide w Fallout 76  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...