Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

strider1

Monitor 27' do max 2300,-

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam się do Was po pomoc.

 

Poszukuję Monitora w rozmiarze 27' o rozdzielczości 1440p z matrycą najchętniej IPS

 

Budżet: ~2300,-

 

Zastosowania: internet, filmy, office, amatorska obróbka zdjęć i filmów, czasem gry.

 

Karta graficzna: GTX1080

 

"progamerem" nie planuję zostać więc umówmy się, że kwestia odświeżania nie jest kluczowa, ale z drugiej strony zaznałem jakości 120Hz i obecnie 60Hz wygląda jakoś dziwnie w przypadku chociażby CS:GO. Preferuję panele IPS mimo, że obecnie posiadam TN od BenQ 120Hz FHD - może to błędne założenie i obecne TN nie odbiegają tak jakością wyświetlanych kolorów od IPS?

 

Zastanawiam się nad:

 

1) Dell U2715H (60Hz, IPS, 1440p)

2) Asus MG2719Q (144Hz, IPS, 1440p)

 

Macie jeszcze jakiś inny pomysł?

 

Fajnie jest mieć 144Hz, ale z drugiej strony czytałem, że Asus podobno miewa problemy z jakością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Albo zmień kolejność priorytetów na "głownie gry, czasem coś innego", albo poczytaj chwilkę

http://pclab.pl/art75537.html

 

Niestety tu na forum jest normą, że w założeniach chcemy ambitnie, do fotografii, zdrowe dla oczu, etc, a w domyśle i tak do giercowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniam kolejności, za stary jestem na ambitne giercowanie. ;) Ujmę to tak: nie jestem ani profesjonalnym fotografem ani profesjonalnym graczem i właściwie jestem biegunowo odległy od tej kategorii dlatego potrzebuję czegoś możliwie uniwersalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fajne i uniwersalne moim zdaniem są NEC serii EA (ostatnia seria z "5" na końcu) i Eizo serii EV. To żadne cudaki, tylko poprawnie zrobiony LCD do zastosowań biurowo-domowych (ze wszystkimi wadamy do tych zastosowań i związanych z IPS). 27" EV niestety za drogi, EA też przekracza budżet ale mniej. Nawet jak nie napiszą przy nich, jakie to cudowne są dla oczu, jak szeroką paletę barw wyświetlą, jakie to technologie w nich nie zastosowano, to i tak moim zdaniem będą tu przed konkurencją (za wyjątkiem Hz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mamy: EA275WMi, ale jednak on przekracza budżet dość wyraźnie...

 

Niby tych monitorów jest zatrzęsienie, a jak się szuka czegoś bardziej konkretnego to wybór mocno się kurczy, a cena mocno idzie w górę.

 

Pytanie za 100 punktów - czemu dyskwalifikujesz tego Dell'a? Co mu dolega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Temu konkretnemu nie wiem co dolega. W DELL bywają problemy z zejściem jasnością w dół, ten nie wiem jak ma, jak schodzi ponizej 50 nitów to wystarczy.

 

O ile wiem DELL (i nie tylko on) lubi podciągnąć kolorki do wartości skrajnych. Nie będzie ładnych przejść tonalnych (ładnej skali szarości), a bedzie "podbite"/przejaskrawione. W pierwszym odbiorze obraz będzie jakby żywszy, bardziej kolorowy, ładniejszy. Niestety nie będzie poprawny, a dla oczu raczej uciążliwy.

 

A cała reszta? Producentów paneli zbyt wielu nie ma, firm produkujących LCD już sporo. W znakomitej większości podobnie prymitywna elektronika, a największe różnice będą w kolorytyce obudowy i wyglądzie stopki. Może nieco przejaskrawiłem, ale raczej w dobrym kierunku ;) Eizo i NEC korzystają z tych samych paneli co reszta, a z jakichś powodów ceny mają inne.

 

Co do budżetu - nikt nie obiecywał dobrego i dużego LCD za grosze. To że jest 100 modeli 27" poniżej 2000 zł, to nie znaczy, że jest tam przynajmniej jeden dobry :))

 

edit

jest też ogromny rozrzut jakościowy w tych "tańszych". Tu sporo tematów jest z kupnem i oddawaniem później, bo takie czy inne wady były, a któryś z kolei miał owe wady mniejsze. W Eizo też się może trafić coś odbiegającego w dół jakością, ale będzie to raczej "wypadek" a nie norma. Więc często mniejsze znaczenie będzie miało który model wybiorę, a to na jaką sztuke się trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie rozumiem o co Ci chodzi i mam świadomość pewnych kompromisów, ale z drugiej strony nie jestem też tak bardzo wymagającym użytkownikiem, a budżet nie za bardzo pozwala na "szaleństwa" z Eizo czy NEC'iem. Generalnie zawsze tak jest, że budżet można rozciągać w nieskończoność praktycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale wtedy cholera musiałbym dać radę - kup 5-10 szt, podłącz, wybierz ten który najbardziej odpowiada, a resztę odeślij. albo rób to samo na pojedynczych szt az do skutku ;) Inni tak robią i żyją. Ktoś inny dostanie taki zwrot, jak mu "wsio ryba" to zostawi, jak wybredny to znów odeśle itd. :)

 

Jest też inne podejście przy sztywnym budzecie, zejść na 24". Jeśli musi być 27", to pewnie któryś DELL i tak będzie najbardziej bazpieczny (przy świadomosci losowści tego co w pudełku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o takim rozwiązaniu, wtedy stary 120Hz zostanie jako drugi monitor - ma to sens? Inna sprawa, że wydaje mi się (może niesłusznie), że 1440p to trochę za dużo jak na 24 cale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

24" to niestety 1920x1200(1080)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie za 100 punktów - czemu dyskwalifikujesz tego Dell'a? Co mu dolega?

 

 

Recenzja

 

Nic mu nie dolega. Schodzi z jasnością do 24 nitów bez migotania. Jak kolorki za żywe to nasyceniem zjechać w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

Problemem może być 60Hz bo to podróż w jedną stronę. Przejście ze 120+ na 60 będzie bolesne.

 

Słuszne spostrzeżenie, niby nic, a jednak przeszkadza i nie chodzi mi tu o jakiś snobizm, czy chęć powiedzmy zabijania przeciwników zanim oni Cię zobaczą, czy jakieś inne dziwne teorie. Absolutnie nie gonię za takimi rzeczami, ale jednak te 120Hz jest przyjemne dla oka i według mnie nie jest prawdą, że różnicy nie ma, czy jej nie widać - według mnie różnica jest dość oczywista i łatwa do zaobserwowania nawet dla laika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

A pisałem na samym początku, zmienić kryteria, wpierw giercowanie, a później jakość obrazu, to "nie zmieniamy kolejności" ;) Hz poza grami chyba nigdzie nie poprawią jakości obrazu.

 

Chcesz fajny LCD to dołóż do EA275WMi, lub poszukaj używki (tu trzeba trochę uwagi i szcześcia), ewentualnie zwrotu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

Słuszne spostrzeżenie, niby nic, a jednak przeszkadza i nie chodzi mi tu o jakiś snobizm, czy chęć powiedzmy zabijania przeciwników zanim oni Cię zobaczą, czy jakieś inne dziwne teorie. Absolutnie nie gonię za takimi rzeczami, ale jednak te 120Hz jest przyjemne dla oka i według mnie nie jest prawdą, że różnicy nie ma, czy jej nie widać - według mnie różnica jest dość oczywista i łatwa do zaobserwowania nawet dla laika.

 

To każdy zauważy tyle, że nie da się na dzień dzisiejszy pogodzić szybkiej matrycy i dobrego obrazu.

Eizo ma jeden taki monitor ale bardzo drogi i bez gsync. Pewnie nvidia kazała sobie sporo zapłacić.

Eizo FS2735 kosztuje 4500zł

 

Z tańszych szukaj Asus ROG Swift PG279Q.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro piszesz o PG279Q to czemu nie MG279Q, który mieści się w budżecie? Przeżyję jakoś bez g-synca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś coś? Zero pomysłów? ;)

 

Moja aktualna koncepcja: EIZO EV2455 + stary BENQ 120Hz - słuszny pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam mg279q, to jest w zasadzie to samo co pg279q tylko bez gsync. Do gsync jest dopłata ponad 500zl, wg mnie nie opłaca się płacić tego haraczu. Monitor ogólnie bajka, kolory super, kąty widzenia też, 144hz odświeżenie, jedynie czerń srebrzy ale to norma w każdym ips.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden z moich typów. Nie było problemów z jakością?

 

Przecież tego monitora nie da się praktycznie kupić bez wad. Musisz pogodzi się z nimi tzn je zaakceptować - często trafiają się paprochy, bady i suby. Do tego podświetlenie w praktycznie każdej sztuce jest tragiczne.

 

Polecam lekturę moich przygód z MG279Q

http://forum.pclab.pl/topic/1146629-Asus-MG279Q-patologia-monitorowa-i-mega-PLUS-dla-sklepu-Xkom/page__p__14164110entry14164110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło od Twoich przygód, może coś się zmieniło? Zamówiłem Asusa - zobaczymy co to będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę czasu minęło od Twoich przygód, może coś się zmieniło? Zamówiłem Asusa - zobaczymy co to będzie...

 

Cóż, życzę więcej szczęścia ode mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety opis Twoich przygód przeczytałem po złożeniu zamówienia. :P Szczerze mówiąc aż tak bardzo się nie przejmuję - zawsze można zwrócić, a netpunkt mam bardzo blisko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety opis Twoich przygód przeczytałem po złożeniu zamówienia. :P Szczerze mówiąc aż tak bardzo się nie przejmuję - zawsze można zwrócić, a netpunkt mam bardzo blisko...

 

Wszystko się zgadza tyle, że w netpunkci nie dostaniesz kasy od ręki po zwrocie bo wyślą sprzęt na komisję weryfikacyjną gdzieś w centrali. Po weryfikacji oczywiście jeśli będzie wszystko ok oddadzą Ci kasę.

W X-kom zwrócą Ci na miejscu jeśli będą mieli gotówkę w kasie. Po paru zwrotach mogą Ci zasugerować byś może już przestał zamawiać i zwracać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Na razie wstrzymaj się z tym szpadlem. W ostatnim odcinku jest sporo wyjaśnione co go (ghula) napędza 👌
    • W tym roku ma wejść do sklepów nowa Noctua 140mm Moje Silent Wingsy 140 już się szykują do znajomości z szufladą , ewentualnie do żony kompa coś trafi bo dzieciak też czeka na te nowe Noctua.
    • CPU: Intel i9-13900KS Płyta: ASRock Z790 NOVA RAM: Lexar Ares DDR5, 2x16GB (LD5U16G72C34LA-RGD) Zasilacz: Corsair HX1000i(2023) Gdy odpalam test Linpack AMD64 w OCCT, test zawiesza się za każdym razem. W dzienniku zdarzeń pokazuje się zawsze błąd 0xc0000005 dla linpack.exe z tym samym offsetem 0x000000000000f5d4. Co ciekawe gdy wyłączę jeden E-Core lub jeden wątek HT wtedy test przechodzi bez problemu. Tutaj jest wyciągnięty sam program Linpack (uruchamiany przez start.bat): https://buzzheavier.com/f/GLcs1hZGkAA= Testowałem na OCCT w wersji 12.1.18. Windows 10. Miałbym prośbę aby osoby z procesorami o 32 wątkach np. 13900XX/14900XX odpaliły u siebie test i dały znać czy u nich też występuje ten błąd. Bezpośrednie uruchomienie Linpack ukazuje więcej informacji o tym co się dzieje. Program uruchamia się, ale zawiesza przy rozpoczynaniu obliczeń. W BIOSie wyłączanie XMP, wyłączanie Turbo, ustawianie PL1=150W, PL2=253W, ICCMax=307 nie pomaga. Crash przy 32 wątkach: d:\LINPACKK>linpack.exe linpack-occt Intel(R) LINPACK data - OCCT Current date/time: Tue Apr 18 15:17:50 2024 CPU frequency: 3.187 GHz Number of CPUs: 32 Number of threads: 32 Parameters are set to: Number of tests : 1 Number of equations to solve (problem size) : 4094 Leading dimension of array : 4094 Number of trials to run : 99999999 Data alignment value (in Kbytes) : 4 Maximum memory requested that can be used = 134172664, at the size = 4094 ============= Timing linear equation system solver ================= Size LDA Align. Time(s) GFlops Residual Residual(norm) d:\LINPACKK> Działa normalnie przy 31 wątkach. d:\LINPACKK>linpack.exe linpack-occt Intel(R) LINPACK data - OCCT Current date/time: Tue Apr 18 17:55:12 2024 CPU frequency: 3.187 GHz Number of CPUs: 31 Number of threads: 31 Parameters are set to: Number of tests : 1 Number of equations to solve (problem size) : 4094 Leading dimension of array : 4094 Number of trials to run : 99999999 Data alignment value (in Kbytes) : 4 Maximum memory requested that can be used = 134172664, at the size = 4094 ============= Timing linear equation system solver ================= Size LDA Align. Time(s) GFlops Residual Residual(norm) 4094 4094 4 0.190 240.9350 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.186 245.9882 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.179 255.9760 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.186 246.6407 1.525602e-011 3.164964e-002
    • Czołem Szykuje się powoli na zmianę laptoka, obecnie mam della 7567 z 1050 Ti który już swoje przeszedł i zastanawiam się nad przesiadką na coś nowszego.  Moje pierwsze pytanie jest takie, przy budżecie 4-5k zł, gdybym jednak nie chciał brać gamingowego laptopa w tej cenie, to co właściwie zyskuje? Poza tym że nie będę mógł na nim grać oczywiście xD Tak myślę czy by może nie odpuścić sobie grania na pc i zamiast tego kupić xboxa i wybrac tańszego laptopa, bo w sumie nie gram już tyle co kiedyś, no i nie musze się martwić na konsoli czy mi coś odpali czy nie.  Gdyby jednak padło na laptopa to fajnie jakby miał: - ładny, jasny i porządny ekran 14-15 cali (największy minus mojego obecnego della to właśnie dość gówniany i taki blady ekran, nie chciałbym już tego powtórzyć) - 16 giga ramu, ssd 512 gb - taki standardzik raczej - grafika - na co mogę w ogóle liczyć w takiej cenie? RTX 4060?  - co procesora to nie mam obecnie pojęcia co byłoby ok, a co nie, tutaj potrzebuje pomocy w doborze czegoś sensownego - system już zainstalowany, może być win 11 może być 10 wszystko jedno w sumie - co do baterii nie mam jakichś wielkich wymogów, fajnie jakby była dobra, jak będzie powiedzmy przeciętna to też ok - na plus będzie dobre wykonanie, jakiejś aluminium czy coś, jak plastik to fajnie żeby był porządny.  Chyba tyle, jeszcze może dobre głośniki byłyby mile widziane bo nie mam specjalnie miejsca na zewnętrzne, mój obecny dell ma je całkiem ok.   
    • Jak masz miejsce na 140mm i chcesz tylko dwie sztuki, to wrzuć tam najlepiej Arctic P14. TANIE, nieco grubsze i bardzo wydajne z przeszkadzajkami. Fluctusa do tej budy na ssanie nie dawaj. Na pchanie powinien sobie radzić. Tylko dalej wolałbym P14 Arctica 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...