Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

strider1

Monitor 27' do max 2300,-

Rekomendowane odpowiedzi

Wg mnie zdaje ci się.

Tak się mówi przez pierwszy miesiąc, dwa. Później raczej nie powinno być problemów.

 

Ja miałem 24 cali i przesiadłem się na ~32 cale 4k i z początku. O ku.. jakie to wielkie a teraz to jednak chciałbym tak ze 36 cali, może 40 z większą rozdziałką :E

 

 

może ale jak testowałem 31.5cala a mam 24 to wydawało mi się to max do ogarnięcia z takiej odległości z jakiej siedzie .

 

Ale popełniłem ten błąd z telewizorem chciałem sobie kupić 65 cala ale w sklepie wydawał mi się wielki i kupiłem 60 cale teraz tego żałuje . Jak bym miał teraz kupować to nawet 100 cali ogarnę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

strider1 dzięki, ale zależy mi na matrycy IPS

 

Mi też, ale problem polega na tym, że jest z tym obecnie problem. :P

 

tak czy inaczej na razie zatrzymam się na 27"

 

Podzielam Twoją opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram X, ale tylko dlatego, że mam niedaleko i odbieram wszystko osobiście (zamawiam przez internet). Myślę, że nie będzie tam problemu z wymianą na inny egzemplarz gdyby np z podświetleniem było coś nie tak. Tu ktoś opisywał przeboje z Asusem (cztery czy 5 egzemplarzy i sklep nie robił problemu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
https://youtu.be/bDW9bYc0FHQ

 

dla zainteresowanych - wypadanie klatek w Acerze przy 75Hz.

 

To powiedz mi czy ustawiasz tylko na 60Hz czy to gubienie klatek jest na tyle akceptowalne w praktyce, że i tak śmigasz na 75Hz?

 

No to decyzja zapadła :) zamówiłem Acer BE270Ubmjjpprzx.

Ślicznie dziękuję za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się zapytać właścicieli tego Acera, jak wygląda sprawa z takimi grami jak Fifa, jakieś wyścigowe (np Forza) i mniej wymagające strzanki? Nie widać żadnego smużenia lub innych smaczków? Przeczytałem już chyba wszystkie możliwe tematy i nigdzie nie było to poruszane. Jakby ktoś mógł sprawdzić to byłbym przeogromnie wdzięczny. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://youtu.be/bDW9bYc0FHQ

 

dla zainteresowanych - wypadanie klatek w Acerze przy 75Hz.

 

Moim zdaniem te testy można se w nos wsadzić. Sam musisz ocenić w realnej rozgrywce jak to chodzi. Różnica między 60 a 75hz jest dla mnie mocno odczuwalna oczywiście na korzyść 75hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu? Ja test zrobiłem pod wpływem tego, że coś było nie tak w rozgrywce, a nie odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że w dużej części to jednak marketing, że jak w coś grasz to MUSISZ mieć 144Hz.

 

Aczkolwiek na 75Hz i przy karcie zielonych gdzieś niektóre klatki się gubią.

Nie marketing a wygoda, bez względu na to jaki poziom umiejętności prezentujesz w grze. Trzeba być naprawdę totalnym laikiem lub ślepcem, by nie zauważyć różnicy 60hz a 75/144. Przy 60 masz mocno szarpiący ekran przy szybkich ruchach w fpsach sieciowych i czy byłbyś pro czy nie, chyba nie jest to zbyt przyjemne? gdzie jak grasz snajperką, to "feeling" kursora jest drewniany przy flickshotach, oraz wszystko się zlewa na ekranie. 75hz to już gigantyczny przeskok, IMO większy przeskok jest z 60 hz na 75hz, niż z 75hz na 144hz(ale i tak jest wielki i tu!)

 

Co prawda ja podchodzę raczej profesjonalnie do takich sesji, ale na moim przykładzie - na starym zlagowanym TN 75HZ, jak mi się usuwały komendy startowe wymuszające ową wartość herców, po minucie ruszania myszką wiedziałem w czym jest problem i szybko resetowałem grę, by uzyskać wartość 75. Gołym okiem odczuwalna różnica, nawet nie w kwestii płynności obrazu, a samej precyzji i komfortu ruszania kursorem.

 

Jestem senny, więc głupie przykłady dam, ale to tak jakbyś w fifie zamiast grać Legią(60hz), wybrałbyś Real(144hz). Jak jesteś słaby to nawet Madryt Ci nic nie da w walce z ogarniętym graczem, który wybierze Lech Poznań, ale cała gra staje się o niebo wygodniejsza, przyjemniejsza. Wynik końcowy nie będzie się różnił, bo dostaniesz po dupie, niemniej jednak nie połamiesz palców w potyczce z gościem.

 

Drugi przykład - wychodzisz na środek mapy w takim nie wiem, bfie, gdzie między sobą się strzela z jakichś 16 żołnierzy, szybka akcja, musisz co chwilę się ruszać i rozglądać z każdej strony, wymieniając się ogniem i skrywając przed nim. Masz do wyboru 30fps(60hz) a 60fps(144hz). Różnica nie gwarantuje Ci przewagi, ale zmniejszy efekt frustracji związany z brakiem wydajności.

 

To tylko przykłady, ale ja w mniej więcej taki sposób interpretuję różnice lub inaczej, po prostu tak mi najłatwiej je zilustrować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też mam aktualnie monitor 120hz (jakiś stary Acer) i bardzo mi to odpowiada. Jednak chciałem teraz coś z lepszymi kolorami przede wszystkim, bo myślałem, że już wyrosłem z tej walki o herce. No cóż, chyba wezme coś z 60hz i najwyżej oddam jak będzie bardzo źle i wtedy zostaje ultra hiper gejmingowy monitor 144.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pobawłlem się trochę tym nowym Acer BE270Ubmjjpprzx

wg. mnie jest super :) trzeba trochę go poustawiać, ale kolorki cud miód, w grach widać olbrzymią różnicę! dużo więcej szczegółów etc, bleeding malutki, zero bad pixeli na starcie więc już dobra wiadomość, że nie musiałem go odsyłać :) i zdecydowanie przy nim zostanę

jeśli chodzi o wielkość 27" to trochę spory przeskok z 23" (dobrze, że nie chciałem większego monitora!) więc na razie nie wiem jeszcze gdzie patrzeć i trochę głowa boli... no i wszystko małe... foldery w ulubionych w przeglądarce, Total Commander etc... no ale cóż - trzeba się będzie jakoś przyzwyczaić :)

jedyny minus jaki dostrzegam to ten, na który byłem przygotowany - jak wspominał strider1 - przy 75Hz nie da się grać... tnie jak... znaczy bardzo więc od razu 60Hz i jest OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...