Skocz do zawartości
Tianse

Marki zamienników tonerów

Rekomendowane odpowiedzi

Przymierzam się do kupna laserowej drukarki monochromatycznej (dokładnie urządzenia wielofunkcyjnego) i szukam czegoś, co byłoby tanie w eksploatacji. Głównie druk tekstu, tabel, formularzy itd. Po długiej debacie z internetem prawdopodobnie zdecyduję się na Brother DCP-L2500D. Chciałbym jednak zapytać się o zamienniki tonerów, a dokładnie o ich firmy. Przerobiłem w swoim życiu sporo atramentówek i ich zamienniki, jednak nigdy nie bawiłem się w drukarki laserowe i tonery. Czytałem wiele artykułów, tyle że jak to z artykułami bywa, dzielą się na dwa rodzaje - dobre i solidne artykuły, oraz na te sponsorowane. Producentów zamienników jest całe mnóstwo. Rozbieżności cenowe także są duże. Oryginał do powyżej podanego Brothera to toner TN2320 (2600stron przy pokryciu 5%) i kosztuje około 250zł. Wybrane przeze mnie zamienniki tego toneru:

 

TFO (cena ~55zł)

Asarto AS-LB2320BN (cena ~65zł)

Actis TB-2320A (cena ~65zł)

DrTusz (cena 100zł)

SHIRU SHB-TN2320 (cena ~130zł)

Activejet ATB-2320N (~cena 135zł)

 

Różnica pomiędzy oryginałem i zamiennikiem duża, nawet pomiędzy tym najdroższym z zamienników. Co sądzicie o tych zamiennikach i które są warte polecenia? Osobiście nie chciałbym brać byle czego z najniższej półki, dlatego najbardziej patrzę w stronę Activejet lub Shiru. Pierwsza z firm jest znana i ma dobre opinie, zaś druga z tych firm jest mało znana. Coś ktoś wie o Shiru? Na rynku widzę je od kilku lat, jednak w recenzjach się jakoś nie pojawiają. A może faktycznie na domowe warunki warto kupić coś jak Asarto i będzie ok? Co myślicie i jakie macie doświadczenia z tonerami i firmami je produkującymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poważnie? Czyli można śmiało bez obaw brać Actis?

 

A czy ktoś używał tych Shiru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz kupiłem Shiru. Pod względem technicznym są OK, ale toner był bardziej szary niż czarny w przypadku mojego Samsunga. Generalnie bardzo dobre opinie ma bialepudlo.pl w kwestii zamienników, jednak sam jeszcze nie testowałem bo mam bardzo wydajne tonery i ciężko mi je zużyć w takim domowym użytku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Dziwne, gdybym nie polecił swoich produktów. ;-) W firma DrTusz materiały eksploatacyjne do drukarek sprzedajemy od 2004 roku, mamy duże doświadczenie, zatem serdecznie zapraszam do sklepu. Ale chciałbym skupić się na wybranym przez Ciebie sprzęcie wielofunkcyjnym. Drukarki Brothera są godne polecenia, jednak droższe w utrzymaniu ze względu na bęben, który w przypadku wybranego przez Ciebie modelu należny wymieniać co 12000 wydrukowanych stron (u mnie zamiennik kosztuje 148,99 zł, natomiast oryginał: 317,99 zł). Zastanów się czy nie lepszym zakupem będzie model HP LaserJet Pro M125NW (toner 83A, symbol CF283A).

 

Cena zamiennika: 89,99 zł - wydajny na 1500 stron, czyli koszt wydrukowania 1 strony wynosi 6.00 groszy

Cena oryginału: 244,99 zł - wydajny na 1500 stron, koszt 1 strony wynosi 16.33 gr.

 

Jeśli chodzi ceny naszych zamienników, to warto obserwować nasze kanały społecznościowe. Bardzo często udostępniamy kody rabatowe 10%, 20% czy też nawet 30%. :)

 

Pozdrawiam,

Rudy z DrTusza

 

 

 

Przymierzam się do kupna laserowej drukarki monochromatycznej (dokładnie urządzenia wielofunkcyjnego) i szukam czegoś, co byłoby tanie w eksploatacji. Głównie druk tekstu, tabel, formularzy itd. Po długiej debacie z internetem prawdopodobnie zdecyduję się na Brother DCP-L2500D. Chciałbym jednak zapytać się o zamienniki tonerów, a dokładnie o ich firmy. Przerobiłem w swoim życiu sporo atramentówek i ich zamienniki, jednak nigdy nie bawiłem się w drukarki laserowe i tonery. Czytałem wiele artykułów, tyle że jak to z artykułami bywa, dzielą się na dwa rodzaje - dobre i solidne artykuły, oraz na te sponsorowane. Producentów zamienników jest całe mnóstwo. Rozbieżności cenowe także są duże. Oryginał do powyżej podanego Brothera to toner TN2320 (2600stron przy pokryciu 5%) i kosztuje około 250zł. Wybrane przeze mnie zamienniki tego toneru:

 

TFO (cena ~55zł)

Asarto AS-LB2320BN (cena ~65zł)

Actis TB-2320A (cena ~65zł)

DrTusz (cena 100zł)

SHIRU SHB-TN2320 (cena ~130zł)

Activejet ATB-2320N (~cena 135zł)

 

Różnica pomiędzy oryginałem i zamiennikiem duża, nawet pomiędzy tym najdroższym z zamienników. Co sądzicie o tych zamiennikach i które są warte polecenia? Osobiście nie chciałbym brać byle czego z najniższej półki, dlatego najbardziej patrzę w stronę Activejet lub Shiru. Pierwsza z firm jest znana i ma dobre opinie, zaś druga z tych firm jest mało znana. Coś ktoś wie o Shiru? Na rynku widzę je od kilku lat, jednak w recenzjach się jakoś nie pojawiają. A może faktycznie na domowe warunki warto kupić coś jak Asarto i będzie ok? Co myślicie i jakie macie doświadczenia z tonerami i firmami je produkującymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za propozycję. Z tego co widzę to jednak HP LaserJet Pro M125NW jest już raczej niedostępna, przynajmniej w sklepach do których mam zaufanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Actis i AJ to ten sam producent, tylko Actis są bardziej budżetową wersją. Ja drukuję od paru lat tylko na nich, może nie jest to szał że można zdjęcia drukować ale wszystko da się rozczytać, drukarka też nie stawia oporu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biorę monochromatyka (DCP-L2500D), więc wystarczy mi czarny toner. Zdjęć na tym drukować na pewno nie będę :)

 

O Actisach faktycznie wszędzie bardzo dużo dobrego piszą, więc można z pewnością śmiało brać i koszt drukowania będzie znikomy. Zamiennik do TN2320 od Actisa kosztuje 57zł i przy pokryciu 5% na stronę ma niby starczyć na 2600 stron, więc wychodzi 2,2 gr za stronę. Tak to można drukować w nieskończoność :thumbup: :thumbup: :thumbup: Przy takim drukowaniu nawet wymiana bębna nie będzie stanowić problemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajoma kupiła czarny tusz Activejeta do urządzenia wielofunkcyjnego hp. Wyglądał całkiem fajnie, niestety nie drukował. Zwróciła do sklepu. W przypadku tonera powinno być mniej problemów.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shiru i Activjet to przepłacanie za markę, płaci się za marketing a nie jest to do końca adekwatne.

 

Z marek, które nie są znane a dobre jakościowo to

- Quantec.

 

DO Brothera od 50 zł już zaczynają się dobre tonery. Wbrew pozorom toner do nich są tańsze w produkcji niż do HP ponieważ nie zawierają bębna. Częściej też te Brothery są wydajniejsze niż HP dlatego cena bębna tak naprawdę nie zawyża tak bardzo eksploatacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w dzisiejszych czasach kupno lasera to szkoda kasy, chyba że ktoś sam proszek napełni, jak już to drukarki z systemem ink, czy to epson, czy to brodher, canon, butelka czarnego grosze kosztuje, fakt sam zakup drukarki drogi, ale zwraca się w taniej eksploatacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca się zgodzę.

Laser jest wydajniejszy niż atrament :)

Trwalsza technologia i drukarki też mogą więcej wydrukować.

Nie ma problemów z zatykaniem i zapowietrzaniem głowic.

Może stać nieużywana kilka miesięcy i startuje od razu.

 

Dodatkowo drukarki z systemem wbudowanym są droższe niż podstawowe laserowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak było z laserem może z 5,10lat temu, teraz wszystkie lasery w biurach wymieniliśmy na ink, fakt koszt duży, ale koszty eksploatacji spadły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kiepskie drukarki ktoś wam polecał :)

 

Laser jest szybszy i tańszy :) Widzisz koszt jednego inka. Policz przez ile lat, że na jednej drukarce laserowej wydrukujesz to co na 3 takich :) Plus koszt tonerów jest tańszy niż atramentu ( Jeśli wiesz jakie drukarki kupować lub szukać )

 

To, żę u was w biurze został wymienione nie znaczy, że ink jest wydajniejszy.

 

Trzeba by spojrzeć w szerszej perspektywie i znać z 300 rodzajów drukarek atramentowych i jeszcze więcej laserowych i dopiero porównać. Ale nie wolno jednak wprowadzać ludzi w błąd takimi stwierdzeniami. Koszt eksploatacji to nie tylko tusz :) Amortyzacja, serwis co roczny drukarki i wiele innych.

Edytowane przez Czitoss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) To kupuj dalej takie. Nikt Ci przecież nie broni :) Znam się na tym i uwierz mi, że to co masz w ActivJetach to często to samo co masz w tańszych zamiennikach tylko płacisz za znaczek. Jeśli im czegoś brakuje to podkupują np i wkładają w swoje pudełka. :) Wiele "markówek" tak robi :) Sam widziałem.

 

Nigdy nie masz 100% pewności, że się sprawdzą. Nawet w oryginałach możesz mieć problem :) Więc takie stwierdzenie jest oderwane od rzeczywistości. W tych czasach na wszystko możesz mieć reklamacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio znajoma kupiła czarny tusz Activejeta do urządzenia wielofunkcyjnego hp. Wyglądał całkiem fajnie, niestety nie drukował. Zwróciła do sklepu. W przypadku tonera powinno być mniej problemów.

to musiała kiepsko trafić, bo to chyba jedne z lepszych zamienników i też najbardziej znanych, dobrze że nie było problemu ze zwrotem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shiru i Activjet to przepłacanie za markę, płaci się za marketing a nie jest to do końca adekwatne.

 

Z marek, które nie są znane a dobre jakościowo to

- Quantec.

 

DO Brothera od 50 zł już zaczynają się dobre tonery. Wbrew pozorom toner do nich są tańsze w produkcji niż do HP ponieważ nie zawierają bębna. Częściej też te Brothery są wydajniejsze niż HP dlatego cena bębna tak naprawdę nie zawyża tak bardzo eksploatacji :)

 

Quantec to najszybszy sposób żeby załatwić drukarkę. Uwierz, że potrafią z niego nawet wylecieć zębatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Podłącze się do tematu - zbliża się rok szkolny i muszę wymienić córce tonery w drukarce Xerox Phaser 6020

Jakie polecacie tanie (dobrej jakości - może też jakiś sklep) zamienniki?

Drukarka mało używana (oryginały dostarczone z drukarką starczyły na 2 lata)

 

z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

odświeżę temat. Ktoś miał styczność z zamiennikami poniższych producentów? Któryś jest godny polecenia? Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje.

PRINTE
PRISM
TIOM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...