Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

smaug14

Płyta główna pod nowe Coffe Lake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie orientuje się już zbytnio w temacie i chciałbym zapytać jak dokładnie wygląda sytuacja z nowymi płytami. Czy nowe procesory będą działały tylko na chipsecie Z370 oraz czy wiadomo jakich cen można się spodziewać. Chciałbym złożyć coś budżetowego na i3-8100 i obawiam się wysokich cen płyt.

Z góry dzięki za odpowiedzi i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko bardziej opłacalne będzie h110 + i5 6/7 gen. Nawet jeśli te i3 będzie nieco tańsze od obecnych i5 to 600zl w górę będzie kosztować z370 z którego na takim cepie nawet nie skorzystasz.

 

Jak dobrze poszukasz to nawet złożysz na uzywkach zestaw i7 6700k + z170 w podobnych pieniążkach co nowe i3 + z370.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, ale w używane części się nie bawię. Właśnie obawiałem się że okaże się że do tego procka będzie potrzebna droga płyta co jest przerostem formy nad treścią. Ostatecznie i tak trzeba poczekać na wyniki wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekiwane wyniki nie są raczej żadną tajemnicą. Standardowo się to zapewne odbędzie, na początku hajp o pięciu gigahercach na każdym procku z ka, potem sklepowe sztuki to zweryfikują.

 

Te "nowe" i3 to będą "stare "i5".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też chcę składać coś na i3 tylko czekam na tańsze płytki pewnie po nowym roku to w tedy wolę dorzucić z płytki do klocka i kupić i3 8350 na 4GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...