Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kain

Ryzen vs Phenom II - rdzeń w rdzeń i zegar w zegar!

Rekomendowane odpowiedzi

I znów test którego nie znalazłem nigdzie w internecie, a mysle, ze jest ciekawym zagadnieniem. Porownanie IPC architektury Zen i Thuban.

 

Ryzen vs Phenom II

 

Enjoy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach napiecia zostaly na auto, ryzenowi plyta ustawila bodajze 1,05V, moge pozniej sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny test i porównanie - szacunek za poświęcony czas :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boże... Ile GB Ryzen jest w stanie zaszyfrować AES-em na sekundę? 8? shocked.gif

 

Super test!! Warto było czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 7 1700 bez sztucznych organiczen? Prawie zgadles, 8,7GB/s :D Podkręcony Threadripper przebija 20 :)

 

Cieszę się że test się podoba, o Ryzenie jeszcze że dwa artykuły planuje. Następny 10 października będzie jednak retro :)

 

W międzyczasie poprawie trochę stronę, może fanpage na FB założę? Wkładam w te testy dużo pracy a oglądalność moglbym mieć jednak większą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, w drugim Twoim temacie jakiś user się wypowiadał, że wystrój strony pasuje do czasów sprzętu, jaki jest tam testowany. Dwoma rękoma się pod tym podpisuję, bo naprawdę lepiej mi posiedzieć i poczytać u Ciebie, jak na Onecie gdzie masz 30 graficznych pierdziawek na podstronę...

 

 

img_14111250.jpg

 

O to mi chodzi... wink.gif

 

 

Poza tym kontent. Przecież to jest....zajebiste! Testy Cyrixów w 2017 roku bigsmile.gif, Phenom vs ZEN. To jest strona dla osób, które kochają elektronikę - z czystym, zdrowym kontentem. Jak komuś się nie podoba, to po prostu nie lubi elektroniki. Dla mnie to jak podróż w czasie.

 

Ja bym stronę zostawił, a oglądalność zdobywał na FB. To jest akurat dobry plan. Retro połączyć z nowoczesnym medium. Ale nie mieszałbym tego, bo wyszło idealnie.

 

Ryzen 7 1700 bez sztucznych organiczen? Prawie zgadles, 8,7GB/s :D

Hehe lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie takie proste niestety. Statystyki twierdzą, że 1/3 ruchu mam z komórek i tabletów, muszę przystosować stronę pod to bo mnie google straszy gorszym pozycjonowaniem. Poza tym myślę że ten artykuł spokojnie AMD mogło by zalinkowac na swoim fb, ale wątpię żeby to zrobili gdy strona główna wygląda jak moja pierwsza napisana w notatniku 17 lat temu :E A po trzecie chciałbym jednak coś na niej kiedyś zarobić. O ile kupno sprzętu jeszcze mogę uzasadnić tym, że za 20 lat będzie zapewne wart więcej niż dziś, o tyle zakupu gier czy programów do testu już nie bardzo. A fajnie by było jakby w tym teście pojawiła się Cywilizacja VI czy Wiedźmin 3.

 

Na pewno nie nackam tony reklam i banerów, ale jakiś sposób będę chciał wykombinować. Internety twierdza ze najlepiej się zarabia na streamach ale jakoś nie widzę pomysły na stream z trwającego 15h testy cinebencha na socket 7 :E

 

W każdym razie docelowy wygląd będzie nadal statyczny i bardo prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rozumiem. Niemniej masz to, co najważniejsze - cenną zawartość. Myślę, że po publikacji na Labie skoczą odwiedziny, bo te testy są naprawdę wyjątkowe. Każdy kowalski może zrobić testy Ryzena 6. Ale takie szczegółowe testy Cyrixa? Szacun.

Internety twierdza ze najlepiej się zarabia na streamach ale jakoś nie widzę pomysły na stream z trwającego 15h testy cinebencha na socket 7 :E

Mam świetny pomysł! Zrób ten stream na maszynie z VIA C3 lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znów test którego nie znalazłem nigdzie w internecie, a mysle, ze jest ciekawym zagadnieniem. Porownanie IPC architektury Zen i Thuban.

Ryzen vs Phenom II

Enjoy ;)

O! i to jest coś konkretnego! zegar w zegar, łap wirtualne piwko :beer:

Jeżeli możesz (posiadasz licznik poboru energii) to dodaj jeszcze sprawność energetyczną, przykładowo można użyć wypalary prime95 albo czegoś w stylu Wprime (ustawić najwyższe próbki i niech liczy - później podzielić czas przez energię zużytą itd itp).

Jutro sobie odpalę RE5 przy 2600MHz (przy 2400MHz oraz blokada GTX1060-1500MHz mam 127/65). Multi @Cinebench też będzie ciekawe, czy nadrobi 5675C swoim IPC czy jednak sześć rdzeni Thubana będzie wydajniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam świetny pomysł! Zrób ten stream na maszynie z VIA C3 lol2.gif

 

Do tego trzeba by wprowadzic wspolczynik FPH (frames per hour :E ).

 

O! i to jest coś konkretnego! zegar w zegar, łap wirtualne piwko :beer:

Jeżeli możesz (posiadasz licznik poboru energii) to dodaj jeszcze sprawność energetyczną, przykładowo można użyć wypalary prime95 albo czegoś w stylu Wprime (ustawić najwyższe próbki i niech liczy - później podzielić czas przez energię zużytą itd itp).

Jutro sobie odpalę RE5 przy 2600MHz (przy 2400MHz oraz blokada GTX1060-1500MHz mam 127/65). Multi @Cinebench też będzie ciekawe, czy nadrobi 5675C swoim IPC czy jednak sześć rdzeni Thubana będzie wydajniejsze.

 

A przeczytales artykul? :P Przeciez na koncu jest i pobor pradu i wydajnosc na W w universe@home.

 

 

thumbup.gif Super test - tego brakowało.

 

Ciesze sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to oznacza konwersja w FormatFactory? Jaki enkoder był użyty jest ważniejsze niż nakładka graficzna. x264 czy x265?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluszna uwaga. Sprawdze wieczorem i dopisze w tekscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przeczytales artykul? :P Przeciez na koncu jest i pobor pradu i wydajnosc na W w universe@home.

Kliknąłem każdą zakładkę oprócz ostatniej :E Nie przyszło mi do głowy że akurat tam możesz zamieścić pobór energii w podsumowaniu.

Bardzo duży wzrost IPC oraz równoczesne znacznie zmniejszone zużycia energii, AMD zrobiło dobrą robotę :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True. Kombinuje skad wziac 8320 (bo kupowac tylko do testu to nie moge :/ ) zeby dodac do tego wszystkiego jeszcze FXa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie! Tzn pierwszy zle, ale co z drugim jest nie tak? :) EDIT: Faktycznie x2.

 

Zaraz poprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

świetne testy. Fajnie się to czyta.

Jakby były jeszcze Fx to byłby miód.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjedź, ja ci dam, nawet razem z płytą :)

 

Super! Dzieki :) Musze jakos na dniach podskoczyc do redakcji podpisac papiery to go zlapie od razu. Plyty nie potrzebuje, wszystko pojdzie na tej samej na ktorej testowalem Phenoma II.

 

świetne testy. Fajnie się to czyta.

Jakby były jeszcze Fx to byłby miód.

 

Jak widac da sie zrobic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W obu przypadkach napiecia zostaly na auto, ryzenowi plyta ustawila bodajze 1,05V, moge pozniej sprawdzic.

Fajny test pozaujacy ile dala nowa arch. Jestes pewien ze w ryzenie bylo 1,05V bo to naprawde nisko. Chyba ze plyta tak ustawila bo zegr procka byl 2666, ale watpie aby byla taka madra;)

Jezeli o zestaw gier to mozna by sie pokusic o np. Cywilizacje i jej czas liczenia tury bo to jest chyba powtarzalne. Ale i tak fajny.

 

Edit: jak sie cywilizacje da to poprosze;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Civilizacje V mozna kupic za niewielkie pieniadze juz. Moze sie szarpne. Na VI poki co na pewno nie niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...