Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KtoPytaNieBladzi

Błąd podczas grania DirectX, karta się zawiesza i wysypuje sterownik

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby kupiłem padniętą?

 

Do tego ciężko przechodzi alt+tab.

 

Do tego czasami wysypuje się sterownik (wywala do pulpitu na moment) i jest tak

 

f7m.png

 

Chociaż mimo pokazywania 0Mhz, to i tak karta później nadal chodzi w swojej wydajności. No ale już system nie widzi jej taktowań.

 

W gpu-z widać tak

 

25y.png

post-584245-15069571593412_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Render test i zakładka "sensors"

 

Trzeba zobaczyć, jak boostuje karta i jakie napięcie na GPU.

 

DX zaktualizuj - link odemnie uruchom i zaktualizuj directa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DX najnowszy jest.

 

Gdzie masz render test w gpu-z?

 

Dodam że po zmianie 750 na 770 obnizył mi się wynik physics w futuremarku11 z 5300 na 4900. Niby niewiele ale jednak jakiś tego powód musiał być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem loga z GPU-Z podczas grania w FIFĘ. Co ciekawe po 1 meczu nic się nie wykrzaczyło. Z drugiej max 70% TDP brało wg MSI Afterburner, może to dlatego że nie pracowała na 100%.

 

Log w załącnziku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Render test -> znak zapytania w GPU-Z

 

Loga nie ma i nie chcę, a dużo czytania - pokaż zakładkę "sensors" z obciążenia.

 

render.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wazna sprawa, bo nie wiem co robić jeśli jest uwalona. Kupiona na olx!! mam wszelkie dowody, że poprawnie zamontowałem i zainstalowałem sterowniki więc wina nie jest po mojej stronie. Dodatkowo koleś mi pokazywał screeny z furmarka - nie było taktowan (jak u mnie w gpu-z) lampka ostrzegawcza, do tego u niego boost to 1160mhz a Gainward ma 1200 domyslnie. U mnie chodzi czasem na 1200, czasem 1220

 

LVOWjNj.png

 

Sterownik przestał odpowiadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie - wysypuje Ci sie karta gdy nie jest obciazona lub jest lekko obciazona ?

 

Przesiadles sie z 750 na 770 jak wnioskuje i TDP skoczylo mocno - nie myslales, ze zasilacz moze byc problemem ? Zwlaszcza przy obciazeniu ? Nawet jesli teoretycznie daje rade - praktycznie to bywa roznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie, nie zrobiłeś czasem tak że po 750 po prostu wsadziłeś 770 na te same sterowniki które miałeś na 750 bez reinstalacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Render jest delikatny, ale uruchamia pełną przepustowość.

 

Jak wygląda GPU-Z z tego demka ?

 

https://www.geforce.com/games-applications/pc-applications/Stone-Giant-Demo/downloads

 

To jest mniej-więcej obciążenie wymagającej gry.

 

Uruchom go w oknie i pokaż GPU-Z "sensors"

 

stg.jpg

 

w2x.png

 

Podstawowe pytanie - wysypuje Ci sie karta gdy nie jest obciazona lub jest lekko obciazona ?

 

Przesiadles sie z 750 na 770 jak wnioskuje i TDP skoczylo mocno - nie myslales, ze zasilacz moze byc problemem ? Zwlaszcza przy obciazeniu ? Nawet jesli teoretycznie daje rade - praktycznie to bywa roznie

 

Nie obciążona czyli w Windowsie? Jeszcze crashu nie miałem żadnego podczas 2 dni użytkowania.

 

Ale już z grami jest różnie. Potrafi 5 minut chodzić (np przy NFS Rivals), albo 30 minut (Wiedźmin). Tak czy siak sterownik się wysypuje, gra się wyłącza lub zawiesza i trzeba ją ctrl+alt+del wyłączyć.

 

Co do zasilacza to pytałem wielokrotnie i wielu ludzi pisało że spokojnie 500W dobry do tej karty wystarczy, bo nawet na testach pclaba ta karta w pełnym zestawie brała z 350W razem.

 

 

Takie pytanie, nie zrobiłeś czasem tak że po 750 po prostu wsadziłeś 770 na te same sterowniki które miałeś na 750 bez reinstalacji?

 

Nie. Usunąłem stare DDU w trybie awaryjnym i instalowałem nowe, ale też starsze z 2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy plomba na karcie jest ruszona. Może GTX 770 z piekarnika?

 

 

Napisz jaki zasilacz i co w kompie jest oprócz GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, rozkręce kompa i zobaczę.

 

Tutaj cały zestaw w kalkulatorze. Jedynie błąd jest w taktowaniu pamięci wpisany bo mam 1750mhz a nie 1900.

 

https://outervision.com/b/8mXJpX

 

Testowałem też na domyślnych zegarach procesora (reset biosu), zmniejszałem taktowania karty do 1100mhz na rdzeniu i 1600 na pamięciach i też niczego to nie zmieniło.

 

Ludzie mówili że nie ma co patrzeć na takie kalulatory tylko testy z obciążeniem które robił pclab czy inne portale i z 770GTX żaden nie przekraczał 400W.

 

Nie wiem czy coś widać z tych zdjęć, ale raczej plomb nie ma.

 

5QZxFGq.jpg

 

KwcAQ2B.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - nie chciałeś dopłacić 200, to jesteś 400 w plecy (najprawdopodobniej...) - walcz jeszcze sterownikami/formatami/obniżaniem zegarów, może się zlituje szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co mozna zmienic? Sterowniki rozne instalowałem, taktowania obnizalem. MSI Afterburner pozwala na max -110 do rdzenia dać i tyle dałem. Jedynie format zostaje ale... no nie sądze że to pomoże.

 

Teraz zapuscilem OCCT test power supply i wykrzaczył po 6 minutach

 

Jeszcze mam małą nadzieję że to wina zasilacza, ale znowu, 600Watówki nie da się kupić tanio i wyszłoby razem tyle ile jakbym kupił 1050ti :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz może powodować wywalanie sterownika? no nie wiem, kupiles jakiegos gniota z OLX niestety.

a brakowalo zaledwie 80zl do nowej 1050 2gb, i zaledwie 15% mniej wydajnej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe "dlaczego" GPU-Z nie pokazuje Ci wszystkich parametrów karty? Takie jak ilość pamięci itp. Ta karta to jakiś trup, albo ktoś nieudolnie kombinował coś z jej bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe "dlaczego" GPU-Z nie pokazuje Ci wszystkich parametrów karty? Takie jak ilość pamięci itp. Ta karta to jakiś trup, albo ktoś nieudolnie kombinował coś z jej bios.

W poście nr3 na drugim zdjęciu już normalnie mu pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz np. pograłem dokładnie 35 minut w NFS Rivals i cyk pyk do pulpitu. Ustawiłem downlock procesora z 3,2 na 2,8ghz. Z 1.4v na 1.25. Do tego ramy z 1600 na 1333. Karta z 1200 na 1100 rdzen i 3600 na 3300 vram. Jakby był problem z zasilaczem to chyba by po nawet 3 minutach przy 100% obciążeniu tak reagował? Byłyby pewnie resety czy coś? A tu gra się wyłącza i tyle.

 

W takiego Wieśka przy 1150mhz rdzeń dało się pograć ponad 2 godziny.

 

3dmarki i inne firestrike'i przechodzi bezproblemowo, bo to ile, 10 minut testu.

 

Wiele bym dał za pewność że chodzi tu o zasilacz. Może za ok 100zł dałoby się coś kupić odpowiedniego do 770 GTX?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz np. pograłem dokładnie 35 minut w NFS Rivals i cyk pyk do pulpitu. Ustawiłem downlock procesora z 3,2 na 2,8ghz. Z 1.4v na 1.25. Do tego ramy z 1600 na 1333. Karta z 1200 na 1100 rdzen i 3600 na 3300 vram. Jakby był problem z zasilaczem to chyba by po nawet 3 minutach przy 100% obciążeniu tak reagował? Byłyby pewnie resety czy coś? A tu gra się wyłącza i tyle.

 

W takiego Wieśka przy 1150mhz rdzeń dało się pograć ponad 2 godziny.

 

3dmarki i inne firestrike'i przechodzi bezproblemowo, bo to ile, 10 minut testu.

 

Wiele bym dał za pewność że chodzi tu o zasilacz. Może za ok 100zł dałoby się coś kupić odpowiedniego do 770 GTX?

Pobierz OCCT i odpal power Supply test będziesz wiedział po chwili czy masz sprawny zasilacz czy nie jeżeli przez 15 nie zaliczysz restartu komputera to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...