Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

smaug14

Wybór procesora + płyta do 1000/1100 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Stoję przed dylematem wymiany mojego Phenoma II x4 na nowy procesor. Nie mogę się jednak zdecydować jaka platformę wybrać. Celowałem w nową i3-8100, ale z tego co widzę to w tym roku dostępne mają być tylko płyty pod Z370 a zakup płyty za 500+ dla takiego zestawu to raczej nietrafiony pomysł. Inną opcją jest zestaw i5-7400 lub Ryzen 5 1500x + płyta za 250-300 zł. Jedyne co mnie interesuje to wydajność w grach. Podobno w przyszłym roku ma pojawić się nowa generacja Ryzenów, wiadomo czy obecna podstawka/chipsety będą z nią kompatybilne? Jaka opcja byłaby według was lepsza i dlaczego?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 1600+ MSI B350 PC Mate.

Troche ponad budżet ale zdecydowanie warto względem 1500x.

AMD zapowiadało kompatybilność obecnych płyt z kolejnym Zenem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kubon16

Dzięki za radę, ale to już jest zdecydowanie ponad budżet. Nie wiem jak wyglądają ceny płyt AM4, w granicach 250 zł nic sensownego nie znajdę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OC nigdy się nie bawiłem i raczej nie zamierzam tego zmienić. Byłbyś w stanie zaproponować jakaś konkretną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OC nigdy się nie bawiłem i raczej nie zamierzam tego zmienić. Byłbyś w stanie zaproponować jakaś konkretną?

Ja bym do tego tak nie podchodził lepiej dołożyć 100zł więcej na coś i w przyszłości sobie zrobić oc co nie jest trudne niż mieć tą możliwość zablokowaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N

 

Ostatnio tak do tego podszedłem i wyszło na to że jestem 100 zł do tyłu. Dodatkowo mój limit to 1000 w porywach do 1100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Stoję przed dylematem wymiany mojego Phenoma II x4 na nowy procesor. Nie mogę się jednak zdecydować jaka platformę wybrać. Celowałem w nową i3-8100, ale z tego co widzę to w tym roku dostępne mają być tylko płyty pod Z370 a zakup płyty za 500+ dla takiego zestawu to raczej nietrafiony pomysł. Inną opcją jest zestaw i5-7400 lub Ryzen 5 1500x + płyta za 250-300 zł. Jedyne co mnie interesuje to wydajność w grach. Podobno w przyszłym roku ma pojawić się nowa generacja Ryzenów, wiadomo czy obecna podstawka/chipsety będą z nią kompatybilne? Jaka opcja byłaby według was lepsza i dlaczego?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

W listopadzie 2010 zakupiłem zestaw jak poniżej:

Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B 146,72zł

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3/ 409,02zł

Płyta główna: Asus M4A89GTD PRO/USB3 /AMD 890GX/ 392,62zł

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL8 OC PLUS+ 262,30zł

Dysk twardy: Western Digital Black 1 TB 7200rpm 64MB cache SATAIII 266,39zł

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD5850 Toxic 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 868,03zł

Obudowa: Cooler Master Dominator II 692 Lite (bez zasilacza) 245,08zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 700W 270 zł

Całość: 3510 zł

 

Na owe czasy był to bardzo dobry zestaw stacjonarny, no może poza grafiką, która po kilku miesiącach już nie sprostała najnowszym grom.

W tym roku w upały komputer się posypał i zmuszony byłem kupić nowy.

Z powyższego została obudowa, dysk i zasilacz.

Kupiłem w Morele:

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-b250m-d3h-b250-ddr4-hdmi-displayport-dvi-d-vga-microatx-975995/

https://www.morele.net/pamiec-corsair-ddr4-8gb-2x4gb-2400mhz-cl14-vengeance-lpx-cmk8gx4m2a2400c14-715674/

https://www.morele.net/procesor-intel-pentium-g4600-3-6ghz-3mb-box-bx80677g4600-1112938/

https://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx1050-oc-2gb-gddr5-128-bit-hdmi-dvi-d-dp-box-gv-n1050oc-2gd-975580/

Za całość zapłaciłem 1493 zł

 

Dokupiłem jeszcze używany dysk SSD (256GB M.2) za 272 zł i wentylator

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-spartan-3-pro-he1024-spc146-858457/ 79 zł

Tak więc rozbudowa kosztowała mnie 1844 zł (po 7 latach)

Wydaje mi się, że jeśli nie używa się najwyższych rozdzielczości, 2K czy 4K nie ma sensu wydawać większej kasy.

Uważam za absolutnie konieczne dokupienie dysku SSD min 128GB, 256 to już komfort.

Grafika w benchmarkach osiąga max 62 st.C, wtedy też włączają się wentylatory i pracują 1300 obr.

Warto również zmienić wentylator z BOXowego na coś w okolicach 100zł.

Kupując w 2010 roku komputer kierowałem się możliwością podkręcania itp. Ustawiłem procesor na 3400GHz i tak zostało, podkręcaniem pamięci w ogóle się nie zajmowalem.

Myślę więc, że nie warto wydawać zabójczych sum na sprzęt, który i tak po 6 mies. będzie przeżytkiem.

Syn gra na w/w komputerze w World of Tanks w full HD. Gra chodzi płynnie, ja na Project CARS 2 też nie narzekam.

Myślę, że pomogłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem dodać, że warto kupić płytę z czterema slotami pod RAM'y

Można wtedy rozbudować o dalsze 8 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie masz i3-8100 i płytę na Z370. W przyszłości zawsze możesz i5 czy i7 wsadzić. Tylko nie ma co się nastawiać że kolejna generacja Intela spasuje do plyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...