Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

beniu1212

Zmiana funkcji przycisku mute

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupiłem na AVT urządzenie zmieniające głośność komputera, jest też tam opcja mute. Chciałbym zrobić tak że przytrzymując 2s przycisk mute zmieni się piosenka na nastepna. Jest to możliwe do zrobienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kity AVT to elektronika a nie multimedia. Z tego co widzę nie ma opcji programowania więc jeżeli nie masz programatora i/lub nie umiesz programować mikrokontrolerów (w tym przypadku ATtiny85) to się nie da.

 

Taką funkcję możesz jednak zrobić na swojej klawiaturze jak masz przyciski multimedialne. Są od tego programiki typu Xbind keys.

 

//PS. Naucz się nadawać lepsze tytuły tematom bo ten twój to nie mówi nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taką funkcje, tzn zmianę piosenki, ma każdy normalny odtwarzacz, więc po prostu poszukaj w swoim w ustawieniach - żeby zawsze działało (tzn nawet wtedy kiedy odtwarzacz nie ma tzw fokusu), musisz chyba? zaznaczyć przy klawiszu global albo system

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Was, zeale trzebabylo bybedzie innaczej zaprogramować to, ale nie wierzę że za pomocą jakiegoś programu nie da się tego uzyskac. I nie chodzi mi tu oo całkowite zamienie mute na zmiane piosenki, tylko żeby przycisk mute przytrzymany 2s poprzez jakis program zmienial piosenkę na nastepna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się mylić ale wydaje mi się że wszystko zależy od sposobu zaprogramowania funkcji tego przycisku na układzie ponieważ może być zaprogramowany w różne sposoby których raczej nie zmienisz oprogramowaniem zewnętrznym.

  • Działa przy naciśnięciu
  • Działa przy puszczeniu
  • Wybiera opcje po przytrzymaniu i zwolnieniu

Tak więc moim zdaniem bez grzebania przy układzie nic nie wskórasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Was, zeale trzebabylo bybedzie innaczej zaprogramować to, ale nie wierzę że za pomocą jakiegoś programu nie da się tego uzyskac. I nie chodzi mi tu oo całkowite zamienie mute na zmiane piosenki, tylko żeby przycisk mute przytrzymany 2s poprzez jakis program zmienial piosenkę na nastepna.

Po pierwsze każdy przycisk ma swój kod i ten kod jest wysyłany jako polecenie do windowsa. Jeżeli nawet obczaisz ten kod to nic ci to nie da bo to co chcesz zrobić składa się z 2 czynności czyli jest to już makro. Wyjścia są 3:

 

1. (najprostsze) Kupić sobie urządzenie (mysz,klawiatura itp) z programowalnymi przyciskami i makro. Około 50-60zł wydasz i masz wszystko czego ci potrzeba w bardzo prostym interfejsie. O konkretne modele zapytaj w dziale urządzeń wskazujących.

2. Poszukać darmowego programu do automatyzacji zadań windows typu vTask, Macro Express, Button Watcher czy do gestów np. StrokesPlus. Niestety większość z nich jest albo przestarzała albo płatna. Do tego nawet jak znajdziesz, nauczysz się obsługi i zrobisz taką funkcję to i tak nie przypiszesz jej do swojego urządzonka tylko raczej do myszy lub klawiatury.

3. Nauczysz się najpopularniejszego języka do automatyzacji zadań w windowsie - AutoHotkey. Być może nawet da radę tam wyłączyć kod domyślnej funkcji mute i przełączyć na kawałek kodu który napiszesz. A nawet jak się nie da to na pewno da radę przypisać to do klawisza klawiatury. To bardzo prosty język i dość przydatne narzędzie jeżeli ktoś lubi optymalizować swoją pracę w systemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...