Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

FreddieM

Coffee lake Intel core i5 8600K vs i7 7700

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Od sierpnia planuje zakup nowego peceta, który ma godnie zastąpić moją jednostkę na czele z intel core i5 750.

Uważnie obserwuje rynek i niestety nadal sądzę, iż to kiepski czas na kupno sprzętu. Jakiś czas temu bardzo liczyłem na proces 10 nm, ale raczej nie doczekam się tego... Wracając do tematu - w tym roku muszę kupić peceta. Wszystko mam już skompletowane za wyjątkiem cpu i mobo. "Dzięki" zbliżającej się premierze coffee lake ceny siódmej generacji trochę spadły.

Co będzie wydajniejsze i5 8600K 3.6 (6/6) czy i7 7700 3.6 (4/8)? Jak pewnie wiecie ósma generacja będzie miała 6 rdzeni i 6 wątków. I7 7700 ma rdzeni 4 i 8 wątków. Ceny obydwu są identyczne - około 1270 zł. Nie jestem fanem overclockingu, więc 8600K prawdopodobnie nie będę kręcił - chce kupić tylko dlatego, iż 8400 ma bardzo niskie taktowanie bazowe. AMD nie wchodzi w grę.

 

Poradźcie co brać: czekać na i5 8600K czy kupować i7 7700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8700k bedzie w podobnej cenie co 7700k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, ale trochę nie doczytaliście.

Pisałem o core i7 7700. Cena i7 7700K to ok. 1429 zł, a i7 8700K to ok. 1600 zł.

Porównuje i5 8600K z i7 7700 - ten sam segment cenowy, czyli około 1270 zł. Na tyle mnie stać. Który z tych dwóch cpu będzie wydajniejszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bralbym 8600k,ale wstrzymaj się do jakiś konkretnych testów.Jutro niby premiera a kiedy będą dostępne to jeden Bóg wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8600K 3.6 (6/6)

i7 7700 3.6 (4/8)

 

Zagraniczne benchmarki pokazują podobne wartości słupków. Coffee ma 6 rdzeni, ale kaby 8 wątków przy niższym TDP. To tylko teoria, nie wiem natomiast jaką różnicę zobaczę w praktyce - może żadną?

 

@Fikołek

No właśnie - premiera premierą, a dzisiaj zdzwoniłem do x-kom i nie mają na ten temat żadnych informacji. Na razie mamy pewną lukę i ceny kaby spadły, ale może masz rację, żeby poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8600K 3.6 (6/6)

i7 7700 3.6 (4/8)

Zagraniczne benchmarki pokazują podobne wartości słupków. Coffee ma 6 rdzeni, ale kaby 8 wątków przy niższym TDP. To tylko teoria, nie wiem natomiast jaką różnicę zobaczę w praktyce - może żadną?

Dlatego mówię - poczekaj jeszcze 20 godzin. Bez sensu o tym teraz dyskutować. Biorąc pod uwagę jak niewiele czasem zmienia  wyłączenie HT w sporej ilości produkcji - obstawiam 8600k i 6/6

Jeden z miliarda filmów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieee primo to tewn z 4/12 :E

 

sadze ze w jego wypadku stanie na 8600k i najlepszy wybór dla niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mówię - poczekaj jeszcze 20 godzin. Bez sensu o tym teraz dyskutować. Biorąc pod uwagę jak niewiele czasem zmienia  wyłączenie HT w sporej ilości produkcji - obstawiam 8600k i 6/6

Jeden z miliarda filmów.

 

Pewnie masz rację - poczekam. Niestety rozpoczęcie tej dyskusji jest oznaką braku cierpliwości z mojej strony do intela. Szczególnie po przeczytaniu takich wiadomości:

https://ithardware.pl/aktualnosci/w_tym_roku_mozemy_miec_problem_z_zakupem_procesorow_coffee_lake-4004.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje jeszcze tylko jakiegos poważnego strzała w procesorach albo w chipsecie. Jeżeli już miałby taki strzał być, z całego serca życzę aby to było w chipsecie, choć niełatwo będzie to życzenie spełnić, bo to przecież to samo co Z270. Ale może tam komuś się ręka omsknęła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie,

Dziękuję za rady. Poczekałem i podczas premiery kupiłem i5-8600K. Teraz kompletuje resztę zestawu. Tutaj możecie zobaczyć proponowaną przeze mnie konfigurację:

http://forum.pclab.pl/topic/1221314-Zestaw-oparty-na-Coffe-Lake-pro%C5%9Bba-o-ocen%C4%99/

 

Chętnie poznam wasze sugestie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze zrobiłeś, w tym momencie najlepszy procesor w tej kwocie, w każdym zastosowaniu lepszy niż i7 :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...